Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

I ja wczoraj zapolowałem na Jowisza. Niestety jakość nie powala, ale zakrycie Io jest :) Trzy fotki dla udokumentowania tego zjawiska.

Dobson 8'' MS LifeCam. godz. ~19.50 - 20.00

jow111.jpg

jow11.jpg

jow1111.jpg

Edytowane przez yui1
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tych teleskopów co miałem do Planet, ten SCT jest najlepszy. SCT 9.25 + EQ6 tworzą udany zespół. Jedna rzecz, już o niej pisałem, dla tego teleskopu Barlow powyżej 2X to już za dużo. Chyba, że jest bardzo dobry seeing, jednak w moim miejscu obserwacji nigdy takiego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym SCT można nawet i barlowa 3x używać oczywiście w zależności od pixela kamerki. Przy pixelu 5,6 i ekstra seeingu da radę nawet f30. Tylko ciężko trafić na takie warunki :/. Rikluanim chyba robił Jowisze z C11 przy f30.

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja 3.0 SI niestety wyłożyła się pomimo zakupu oryginalnego softu w zeszłym roku,

problem dotyczy funkcji PSF w dekonwolve, też uważam że 4.0 działa gorzej, kosztuje grosze

w wersji podstawowej ale jeśli chodzi o procesing to tragedia, już lepiej chyba używać darmowego

Fitswork.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz, avikowany po godzinie 20. Jeszcze za nisko i w dodatku falował, ale coś widać. Wizualnie przez Hyperiona 13 mm + Powermate 2,5x wyglądał bardzo ładnie.

 

SCT 9.25 z ogniskowej 2350 mm i 5875 mm.

 

 

Jup_20140113_194251.jpg

Jup_20140113_191843.jpg

Jup_20140113_193726.jpg

Jup_20140113_194735.jpg

Jup_20140113_195002.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

 

Dziś w okolicy Rawicza trafiłem chyba na jedne z lepszych warunków. Poprawiłem nieco kolimacje, ostrość wyregulowałem jak tylko najlepiej potrafiłem iii.. na niebie jakby ktoś mleko rozlał. Żal straszny, gdyż Jowisz ładny, żadnego falowania, dziś byłoby z czym powalczyć, ale niestety. Udało sie złapać ok 350 klatek, to co z tego udało sie uzyskać poniżej. Dobson 8" MS LifeCam. AS2! i Registax6, nieco muśnięte w PS5. Mam też pytanie, czy ktoś próbował krecić używając FireCapture kompem z Win 8 ?

 

Pozdrwiam

T.

jowisz2014-01-13 20_37_49_castr_g4_b3_ap30.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj warunki były takie jakie bywają raz na 2 lata. Po prostu masakra. Ja na szczęście rano wpadłem na pomysł aby wyp...ć obecne lustro 320/1500 z tuby i wstawić z powrotem stare, zapomniane, sprawdzone 270/1500 od Pawła Sochy i jak się okazało był to strzał w 10. Dodałem odpowiednie diafragmy, zmieniłem konfiguracje barlowa i jest efekt.

 

 

Newton 270/1500, Barlow SONY, IRcut Baader, ATIK Titan color. Skala 1:1 jak wychodzi z matrycy.

 

JUP03.jpg

 

 

W temacie cisza bo wszyscy obrabiają materiał :]

 

 

 

 

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.