Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

To widać indywidualna sprawa. Do mnie kolor mocno przemawia w odniesieniu do Jowisza, Marsa i Saturna. Filtry są oczywiście pewną przeszkodą, ale skoro tyle avików trzaskasz, to o kolor z pewnoscią mógłbyś również kiedyś powalczyć. Zachęcam bo sam lubię kolory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna fotka z wczorajszej sesji. Jestem zadowolony z jakości klatek na animację. Wyszło w sumie 87. Wszystkie są podobnej jakości jak ta poniżej. Na surowych stackach, animacja w 150% wygląda całkiem dobrze :).

conv_Jup_20140328_202047.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, co do avikowania w FireCapture 2.3 jak go ustawić do Jowisza. Jaka szybkość migawki i jaki gain jest optymalny dla Jowisza? Czy te profile które tam są po instalacji są jakoś wstępnie ustawione?

Tymi profilami świeżo po instalacji raczej się nie sugeruj, bo trzeba to dobrać pod konkretny zestaw. Narywasz tym Logitechem? On ma pewnie prędkość 25-30 fps? Jeśli tak, to polecam ustawić maksymalny czas ekspozycji, który jeszcze nie ogranicza prędkości kamery, a gain dopasować tak, aby wypełnić histogram w ok 90%. Ja przynajmniej tak robię i się sprawdza. W przypadku szybszych kamer (np 60fps) miałbym już dylemat, czy nagrywać z 60fps, czy zwiększyć czas naświetlania i robić w 30fps.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy (sobotni) Jowisz. Dla miłośników koloru :)

Edit: Był do góry nogami więc poprawiłem.

Świetny ale możesz mieć lepszy detal. Zauważ że Twoje Jowisze są jakby gładkie, gładkie poziomo, to typowy objaw zrotowania się detalu. Pomyśl nad tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o optymalny czas kręcenia AVI ile sekund dla Jowisza to standard ile może być najmniej a ile to już przesada, która nic nie da. Chcę zobaczyć jak by wyglądało złożenie zdjęcia HDR w wypadku Jowisza i tu muszę nagrać 3 pliki o różnych wartościach EV w jak najkrótszym czasie.

 

Dlatego chciałbym się dowiedzieć ile czasu lub ile klatek ustawić w SharpCapie dla każdego EV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zobaczyć jak by wyglądało złożenie zdjęcia HDR w wypadku Jowisza i tu muszę nagrać 3 pliki o różnych wartościach EV w jak najkrótszym czasie.

 

dopatrzyłeś się tak dużych kontrastów na tarczy Jowisza, że nie mieszczą się w 8 bitowej skali?

hmmm ... ja zwykle mam odwrotny problem i muszę rozciągać histogram ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ale możesz mieć lepszy detal. Zauważ że Twoje Jowisze są jakby gładkie, gładkie poziomo, to typowy objaw zrotowania się detalu. Pomyśl nad tym :)

 

Dzięki! Mam podobne odczucie odnośnie poziomego rozmywania moich zdjęć. Spróbuję WinJuposem potraktować ten ost. materiał (to było 5 minut). Poprzednie testy nie były przekonujące, ale przyczyną mogły być kiepske warunki, w których nagrywałem. Z pustego to i WinJupos detalu nie odtworzy. Różnica była, ale niewarta długotrwałej derotacji. Dam WinJuposowi jeszcze jedną szansę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz. 100% i Drizzle 1.5X.

 

 

W tle 100% Jowisza widać obracaną klatkę. Psuje to ogólny efekt. Trochę kontrastu zastosuj i problem zniknie. Zamiast drizzle spróbuj resize. U mnie daje dużo lepszy efekt niż drizzle. Poza tym świetny detal w 1:1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz łapania animacji użyłem wreszcie kupionego dawno temu koła filtrowego. Filtry „wizualne” Baadera (czerwony 610 nm long pass, zielony 500 nm, ciemnoniebieski 435 nm). Wyszło blado, ale jestem zadowolony z efektu jak na początek, to jednak zupełnie inny efekt niż detale monochromatyczne. Chameleon mono, Mak 180:

 

rgb16_pub.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derotacja w WinJuposie sobotniego materiału nie pomogła. Być może źle ją wykonuję. Uzyskałem efekt w niczym nie lepszy od tego, który zamieściłem. Oryginalny avik wgrałem na Dropboxa. Zapraszam do testów własnych procedur i prezentacji wyników. Filmik jest kolorowy, więc obróbka nie wymaga składania poszczególnych kanałów. Jeśli ktoś będzie chciał przepuścić materiał przez WinJuposa, to musi odjąć godzinę od czasu rejestracji zapisanego w nazwie pliku, by przejść na czas uniwersalny wykorzystywany w tym programie.

 

Link: https://www.dropbox.com/s/l33hu654q702ulo/Capture%202014-03-29%2019_23_44.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.