Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

W sieci da się znaleźć przypadki użycia kamery mono i kolor. Cenowo to raczej filtry wyjdą taniej ;) Jak ktoś bardzo by chciał dwie kamery na raz - kolor na kolor, a mono na podczerwień to są na to "gorące" i "zimne" lustra (np. w Edmund Optics). Gorzej jak chce się na luminancję użyć też światło widzialne. Wtedy pozostaje flip mirror albo karuzela ale odpada fotografowanie jednoczesne.

 

Przez WinJUPOSa przerzucam tylko Jowisza. Saturna wrzucałem tylko gdy była widoczna ta duża burza. Samych klipów nie derotuję bo trzymam je wystarczająco krótkie. RGB/LRGB już derotacji wymagają i to w tej aplikacji działa raczej bezboleśnie w porównaniu do derotacji klipów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wrzucam mojego pierwszego Jowisza.

Wreszcie nakręciłem coś co udało się złożyć i co nie jest wstyd pokazać.

 

Udało mi się jako tako okiełznać kolimację w Newtonie po kilku tygodniach walki :)

Jeszcze sporo nauki przede mną, zwłaszcza w kwestiach obróbki ale pierwszą barierę już przeskoczyłem.

 

Oryginalny stack (Syriusz 350/1500 na platformie + barlow TV x3 + filtr czerwony + DMK 21AU618, AutoStakkert). Kręcone w nocy 29/30.03 w Zatomiu.

 

org.jpg

 

i crop trochę podostrzony

 

Jup v1.jpg

 

jak będę miał chwilę to zaprzęgnę do walki mojego maka 200/2400 :) tylko muszę aktywne chłodzenie dorobić do niego.

 

 

EDIT: i jeszcze drizzle x1,5

 

rrrrr.jpg

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje dla zabawy różne techniki obróbki przeskalowanych Jupiteruf a tu nagle takie coś ^_^ WCP to głowa kosmity jest ! uśmiecha się do Europy ^_^

 

Brzegi przeprocesowane bo to tylko testy ale fajnie widać fazę Europy.

 

JUP31.jpg

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się stackami Admiral_M i wyszło coś takiego:

 

50%

0rgb.jpg0rrgb.jpg0redlumrgb.jpg

 

100%

2014-02-25-2143_7-RGB.jpg2014-02-25-2137_0-LRGB.jpg2014-02-25-2145_0-rrgb-LRGB.jpg

Kolor składany w WinJUPOSie.

 

 

I klip Arek_P zwykły stack i derotowany klip AVI:

coolor.jpgcolor-derot1.jpg

Na derotacji wiele nie zyskało, automatyczny stack słabszy od oryginału, może jakby SER zderotowany samemu zestackować to by było lepiej, ale AS2 nie był w stanie go otworzyć. Castrator -> AS2 (50% na wielu boksach 25)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I klip Arek_P zwykły stack i derotowany klip AVI:

attachicon.gifcoolor.jpgattachicon.gifcolor-derot1.jpg

Na derotacji wiele nie zyskało, automatyczny stack słabszy od oryginału, może jakby SER zderotowany samemu zestackować to by było lepiej, ale AS2 nie był w stanie go otworzyć. Castrator -> AS2 (50% na wielu boksach 25)

 

Dzięki Rik! Potwierdziłeś moje obserwacje, a to ważna dla mnie informacja. Ja sprawdziłem zarówno derotację avika, jak zdjęć (trzech), wykonanych z fragmentów filmu. Za każdym razem efekt był zbliżony do tego bez derotacji. Plik SER konwertowałem do AVI przez PIPP i stackowałem w AS2, ale i to nie pomogło. WinJupos jest skuteczny chyba z bardziej nowoczesnymi kamerami. Ja zbieram 10 fps przy 1/20s naświetlania (wg pkt.4. na http://www.home.zonnet.nl/m.m.j.meijer/D_I_Y/spc900nc.htm). Na przyszły sezon może kupię coś lepszego, ale póki co chcę wycisnąć ile się da z tego webcama. Wiele się dzięki niemu już nauczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe pasy są różowe, co normalne nie jest. Może to nie było z typowych filtrów RGB, tylko jakiś wąskich "continuum". Duża ilość brązu wskazuje że to pewnie rok 2007 ( http://www.damianpeach.com/barbados07/jupiter/2007_05_23_0437ut.jpg ) kiedy Jowisz taki był.

 

Jak dla mnie białe powinno być białe:

post-20578-0-34307500-1396796418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.