Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Marudzicie :) trzeba się najeść do syta, ubrać w dwie kurtki, druga koniecznie puchowa, a czasem nawet trzy, może i dziwnie się wygląda ale ma być ciepło a nie wyglądać, do tego zrobić sobie a jak ktoś nie umie to kupić wkładki podgrzewane, na dupę ocieplacze jakieś i tak można od 18 do 6 siedzieć przy -20 :). Najważniejsze to co jakiś czas tankować kalorie :) Spraktykowane i stosowane.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMAL, poważnie dasz radę wytrzymać bez przerwy całą noc zimową na -20? W moim wypadku najsłabszym ogniwem są stopy. Przez nie mogę wytrzymać max 3,5h. Po tym czasie tracę czucie w stopach i jest to niezaprzeczalny znak, żeby niezwłocznie udać się na przerwę :) Po ogrzaniu nóg wracam na kolejne 3,5h jeśli trzeba (bo często nie trzeba, bo sobie sprzęt już sam foci :) ). Natomiast przy wizualu najbardziej mnie wkurzają ręce, które po 30 s od wyjęcia z kieszeni są niesprawne do używania i trzeba znów chować :P A w rękawiczkach, to nic się nie da zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ktoś nagrywa? Ja wytrzymałem pól godziny w tym zimnie....

 

Ja nakręciłem 12 avików po 1 minucie i wziąłem d. w troki ;)

 

ps. wziąłem też psy do domu bo mi ich szkoda , myśle że do rana spadnie do -20*

 

ps.2 wszystkie dostalismy w prezencie od dobrych ludzi :santa:

ps.3 mamy też 4 koty , podobnie jak psy zostały uratowane przez nas od niechybnej smierci

 

ps.4 żeby nie było dzieci też ratujemy :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMAL, poważnie dasz radę wytrzymać bez przerwy całą noc zimową na -20? W moim wypadku najsłabszym ogniwem są stopy. Przez nie mogę wytrzymać max 3,5h. Po tym czasie tracę czucie w stopach i jest to niezaprzeczalny znak, żeby niezwłocznie udać się na przerwę :) Po ogrzaniu nóg wracam na kolejne 3,5h jeśli trzeba (bo często nie trzeba, bo sobie sprzęt już sam foci :) ). Natomiast przy wizualu najbardziej mnie wkurzają ręce, które po 30 s od wyjęcia z kieszeni są niesprawne do używania i trzeba znów chować :P A w rękawiczkach, to nic się nie da zrobić :(

 

U mnie to norma, a w stopy grzeją wkładki, to podstawa. Mało tego poprzedniej zimy wiele razy spałem na huśtawce ogrodowej :] średnio godzinkę bo po tyle robiłem klatki DS. Jak jesteś naprawdę bez patrzenia na modę grubo i odpowiednio ubrany to temperatura to nie problem. Trzeba tylko gębę kremem smarować aby nie odmrozić a usta pomadką. Co do dłoni to im cieplej w korpus tym więcej krwi organizm puszcza do kończyn i to się faktycznie sprawdza.

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że mam trochę do nadrobienia w kwestii wytrzymywania w nocy :) Na modę to już dawno w nocy nie zwracam uwagi :) Takie grube ubranie niestety też ma wady - ciężko się schylić przy sprzęcie. Te wkładki do butów masz takie chemiczne, czy może inne? Jaki krem polecasz do smarowania?

Trochę się offtop zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to przecież jest forum. Kurtki koniecznie z kapturami, szaliki to dobre są na mecze, ciepło z pleców ma nam na kark lecieć. Do tego kup parę rękawiczek polarowych i w prawej odetnij końcówki kciuka i palca wskazującego, dłoń ciepło a można spokojnie operować pierdołami. Ja wkładki mam na prąd, na zasilacz i choć na początku wydawało się to nieporęczne to kabel zwisający z paska obecnie zupełnie nie przeszkadza, biegam z nim dookoła montażu jakby go nie było. Można tez kupić na baterie przy łydce przypięte gotowe dla narciarzy. Krem musisz sam wybrać. Ja nie znoszę zapachowych a pomadek smakowy ale generalnie tłusty musi być i koniecznie potem buzi nie dotykać bo wytłuścisz optykę :) Moja Kobita się ze mnie śmieje ze wyglądam jak polarnik na teleskop, ale jest mi ciepło i skupiam się na tym co robię. Czasem jak mi się nie chce iść pić kawy muszę się rozpiąć trochę aby zmniejszyć komfort bo jest mi tak ciepło i przyjemnie że bym się chętnie kimnął :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku tego wyżu jestem koło Białowieży. Dzisiaj w nocy było -30 :), ale powietrze suche, nic nie paruje, 16" lustro czyściutkie przez całą noc. Miejscówka idealna, mimo śniegu nic nie widać - no chyba że cienie rzucane w świetle Jowisza...Stosuję patenty opisane przez HAMALA - działa. Stosuję jeszcze podkładki z grubego, obszytego grubym płótnem styropianu. Działa. Przejrzystość i seening genialne. Niestety tylko wizual...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku tego wyżu jestem koło Białowieży. Dzisiaj w nocy było -30 :), ale powietrze suche, nic nie paruje, 16" lustro czyściutkie przez całą noc. Miejscówka idealna, mimo śniegu nic nie widać - no chyba że cienie rzucane w świetle Jowisza...Stosuję patenty opisane przez HAMALA - działa. Stosuję jeszcze podkładki z grubego, obszytego grubym płótnem styropianu. Działa. Przejrzystość i seening genialne. Niestety tylko wizual...

Nie. Niestety tylko aż, i to do tego z takim lustrem 16" to nie byle wizual, spore wyzwanie logistyczne i jeszcze w takim miejscu. Te podkładki to takie coś do stania na tym ? Coś w rodzaju bazy z Gry baseball tylko z styropianu? Czy raczej chodzi o wkładki? Takie do butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stopy to mam panowie odskulowy patent. Na gołe stopy zakładamy torebki foliowe, potem skarpety.

Działa, stosowałem to na szlakach górskich. Autentycznie stopy nie marzną.

JEDYNY problem to zdejmowanie potem owych akcesoriów - dobrze jest poprosić wtedy domowników

o opuszczenie pomieszczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z piątkowego wieczoru. Na prawie 3 serie tylko 2-3 klipy dały odpowiednio "żyletkowy" obraz po obrobieniu (trochę dziwne, bo warunku raczej cały czas były raczej takie same). Tak czy siak klipy AVI wrzucają się do Dropboksa więc będzie mała zabawa w obrabianie klipów :)

Animacja

YRGB; 20:34 UT
2014-01-24-2034_0-run3-yellowb-LRGB.jpg2014-01-24-2034_0-run3-yellow-LRGB.jpg

Żółty (2x) i czerwony filtr szerokopasmowy
yellow-light.jpgyellow-strong.jpgredlum_202841.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie zwykłej obróbki tz. 1 film z kamery kolorowej i trzech złożonych - ten sam seeing .

 

Pierwsza fotka avi 1 minuta , drugi 3x 1 minuta + derotacja filmów i zestackowanych 3 klatek w WinJupos.

 

Teraz trzeba by jeszcze kamerkę podpiąć do korektora dyspersji atmosferycznej , zdecydowanie poprawiło by to ostrość , Piotr dzięki :)

PORÓWNANIE.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest na Jowiszu ale jak pisałeś jest wysoko wiec malutko , żeby nie powiedzieć wcale , ja jednak jestem ciekaw na ile poprawił by sie obrobiony stack z takim korektorem.

 

Warto było by wówczas to stosować , zwłaszcza z lepszymi kamerkami kolorowymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z nowym setupem, czyli z powermate telewujka x4.

 

Półgodzinna sesja z 1 pełnym avikiem... walką ze złączkami i koszmarnym zimnem, sama radość...

 

Planetka znacznie sprzed górowania, warunki seeingowe marne.

Razem 3500 klatek z filtrem pomarańczowym (L canal).

Generalnie szkiełko rysuje ładnie, te struktury "przecinkowe" są widoczne na pojedyńczych klatkach.

 

Teraz tylko trochę pogody i działam :)

 

No powoli zaczynasz pokazywać fotki jakich oczekiwałem z twojego Newtona , sam testowałem kilka i powiem szczerze to niezłe sprzęty choć niewygodne bo długie i się trzęsą , ale jak się dojdzie do wprawy potrafią pokazać pazurki .

 

Pamiętam jak mój SCT8" ledwo pokazał pasy na Jowiszu - z powodu mgły , a Newton 12'" detal jak nie wiem co .

 

Podgląd na monitorze z 12 i 16-tki sprawiał bardzo szybką pracę mojego serca :)

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.