Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec mała poprawka na dobrym monitorze graficznym w celu wydobycia jakiejś dynamiki z dość

płaskiego obrazka, jazda po artefaktach prawie ;)

Zmiana rozdzielczości, szum wyszedł poważny po tych operacjach :)

 

 

Untitled-2.jpg

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz po godzinie 18. Jeszcze nisko i falował, jednak nie wiem czy później się zdecyduję. Już wtedy było -12 stopni. Zrobiłem jeszcze test na kolimację. Gwiazda na podobnej wysokości co Jowisz, z PM2,5x i bez soczewki.

 

 

 

 

 

 

Jup_20140126_180654.jpg

Jup_20140126_180135.jpg

Jup_20140126_175710.jpg

SCT9.25.jpg

SCT9.25+PM2,5x.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lysy.

Dzięki za ocenę. Ta 12ka tylko raz widziała niebo. Na tej pierwszej sesji miałem trochę problemy techniczne.Ale ważne że tak jak napisałeś sprzęt w miarę stroi. Cieszę się że tutaj jest mnóstwo doskonałych Planeciarzy.Mozna wiele od Was się nauczyć. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zgadnie co to? ;) W 2 godzinki po pracy ręczną wyrzynarką zamieniłem drzwi niepotrzebnej szafy w taboret ;) Jestem ciekaw jak będzie wyglądała termika w trusowym teleskopie więc muszę na szybko na próbę sobie taki zbudować. Cela czeka, dół już jakby też, doda się rurki i dorobi górę, zobaczymy co wyjdzie na planetach. I tu pytanie do Andrzeja, bo on chyba takiego typu teleskop używa. Osłania? Nie osłania? Czym osłania?

 

HATLION.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, piękna robota! Jestem pod wrażeniem.

 

A co do osłony - osłaniam, osłaniam, tylko niestety nie oryginalną osłoną ale zwykłą kupowaną w leroy merlin pianką do

pod panele, sprawdza się i jest lekka (ważne jest aby psłona nie zapadała się w części "wierzchniej",

to musi być coś w rodzaju lekkiej ale mającej szywność karimaty).

Brak osłony to w takiej półtrusowej konstrukcji oznacza pewne zaparowanie LW.

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 320/1500. Kąty ciąłem po linii ręcznie z odpowiednio przechylona stopką wyrzynarki. Z bliska linie nie są aż tak super równe jak z maszyny ale wyszło dużo lepiej niż myślałem. Zastanawiam się czy czarny materiał oddychając będzie lepszy, ale jak piszesz może parować a do tego gdzieś czytałem że przelatujące prądy powietrza przez tor optyczny lustra są gorsze od turbulencji w tubie. To właśnie chce osobiście potestować. Do tego czytałem że największym lustrem nadążającym za mianami temperatury jest 270, co by się potwierdzało kiedy ostatnio na mrozie aby nie tracić wychłodzenia przekładałem kilka razy LG z tą różnicą że tu 320-tka będzie miała dużo lepszy przewiew, do tego zamontuje do testów też nawiew boczny na LG (rury szkoda mi było dziurawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal trzymam kciuki , ja też używałem karimaty przy testach dwóch rozsuwanych Newtonów , była wówczas spora mgła , parowały oba lustra , można by i bez karimaty ale wówczas musiały by być opaski grzejne na obu lustrach z regulacją temperatury.

 

Mały test przy słabszym seeingu , dwie kamerki ostrzenie jak zawsze , wszelkie szumy i zniekształcenia - celowe.

 

Chodziło mi o to aby pokazać jak wyostrzanie nie lubi słabego seeingu a w konsekwencji materiału .

PORÓWNANIE.jpg

PORÓWNWNIE 2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.