Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Przepuściłem w Autostakkert całe 9 tys. klatek. Skorzystałem z bardzo fajnie działającej funkcji wygładzania

w nowy AI - polecam!

 

Stereo i w kolorze ;)

Pewnie młodsi koledzy nie wiedzą skąd wzięło się Stereo i kolorze.

 

To może wyjaśnię . Pod koniec lat 70tych wiadomo że nie było tak rozwiniętej technologi. Rzadko kto miał kolorowy tv oraz audycje radiowe w wersji stereo były emitowane w wyznaczonych godzinach . Nawet był puszczany sygnał testowy który pozwalał użytkownikom radioodbiorników na korektę anteny gdyż dwu kanałowy sygnał wymagał dobrego zasięgu. Telewizja Polska emitowała program muzyczny w wersji kolorowej i jednocześnie można było po przez polskie radio korzystać z sygnału stereo. Trochę to skomplikowane ale jak na tamte czasy to było naprawdę coś . Program nosił nazwę Stereo i w kolorze. He to się nazywa rozwinąć wątek o Jowiszu :read:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z dwóch w tym miesiącu, ciekawa "koniunkcja" (nie w sensie klasycznym, jako największe zbliżenie, ale geometrycznym) trzech księżyców Galileuszowych Jowisza: Callisto, Io i Ganimedesa.

 

Obserwacje balkonowe, MAK150, PGR Firefly 0,3 (mono), UV/IR-cut, EQ3-2, Registax 6. Temperatura +6*C (w lutym to chyba warunki wyjątkowo sprzyjające?). Sesja kilkuetapowa, obejmująca okres dwóch godzin przed "koniunkcją".

 

Widok prosty (północ u góry, wschód po lewej). Najbliżej Jowisza, od dołu licząc: Callisto (zbliżający się do Jowisza), Io (niedługo po swojej wschodniej elongacji, zbliża się również), Ganimedes (jako jedyny z widocznych księżyców, oddala się od Jowisza) i w pewnym oddaleniu: Europa, poruszająca się w kierunku planety.

 

Wyczekiwana, pierwsza w lutym (kolejna dzisiaj około 17.30), potrójna koniunkcja księżyców. Mógłbym ją nazwać: "dancing with Io", jako poetycki przejaw mojego przywiazywania uwagi do koincydencji w otaczającym nas świecie.

 

Na zdjęciu przedstawiajacym koniunkcję, tarcza planety została wklejona w miejsce prześwietlonej (stack z 300/3000 klatek z godziny 18-ej).

Koniunkcja_Callisto, Io, Ganimedes_5.02.2014r_20.01cse.....jpg

Księżyce Galileuszowe_5.02.2014r_MAK150pf_Firefly.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzemek zabralbys sie lepiej za DSy, neq6 + obecna tuba, kamerke do guidowania tez masz :-):-):-)

 

Sent from my GT-I9100 using tapatalk 2

Nie Igor Ds-y to nie moja bajka . bynajmniej na razie. SW300/1500 nie nadaje się na dokładne śledzenie a po drugie nie mam ciemnej miejscówki . Chociaż gdzieś w sieci widziałem Ds-y robione takim teleskopem. Szaleństwo to nie było ale mgławice nawet przyzwoite. Jestem bardzo ciekaw co nam pokaże w kwietniu Mars bo jak zaczynałem 2 lata temu przygodę z avikowaniem to rejestrowałem Marsa taką analogową kamerką . Jestem ciekaw jak to się będzie miało do moich obecnych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim! To i j zarzucę swoje foteczki z dzisiejszej nocy. Warunki nie da się ukryć... wyborne. Sprzęt: Dobson 8" Barlow 2.5X LifeCam.

Obrabiane w AS2 i Regi6. Próbowałem trzech różnych rozdzielczości w SC: 640x480, 800x600 , 1280x720, efekty poniżej.

 

Pozdrowka

T.

jow2014-02-06 20_01_10_castr_g4_b3_ap55.jpg

jow2014-02-06 19_42_18_castr_g4_b3_ap81.jpg

jow2014-02-06 20_03_28_castr_g4_b3_ap122.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim! To i j zarzucę swoje foteczki z dzisiejszej nocy. Warunki nie da się ukryć... wyborne. Sprzęt: Dobson 8" Barlow 2.5X LifeCam.

Obrabiane w AS2 i Regi6. Próbowałem trzech różnych rozdzielczości w SC: 640x480, 800x600 , 1280x720, efekty poniżej.

 

Pozdrowka

T.

Jak na LiveCam to nawet nieźle wyszło widać nawet niebieskie chmurki na równiku. Fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja próbowałem avikować pierwszego dnia pogody czyli 03.02.2014, ale seeing był kiepski.

 

Przy okazji myślę o barlowie by spróbować wykorzystać max z tego co mam. Tylko potrzebowałbym barlowa 1,5x, ale jak to zrobić oszczędnie. Niby gso 2x po wkręceniu samego elementu z soczewkami w gwint filtrowy okularu daje 1,5x, ale czy tak samo będzie przy wkręceniu w nosek kamerki?

Mam gso 2,5x ed, ale to stanowczo za dużo.

 

GSO 10" + neximage5.

video0034 14-02-03 18-26-21.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , sorry za offtopa... Potrafię sfotografować Simeisa 147, wyciągnąć prawię każdą ciemną mgławicę..ale nie umiem ostrości na Jowiszu ustawić. To dołujące ile mi do Was brakuje :(

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze gif z wczorajszej nocki :) 8 avi trochę nie równo ale sie kreci.

Oby więcej takich nocy jak wczoraj czego Wam i sobie życzę :]

 

http://s27.postimg.org/cf4dfl4er/animjow.gif

animjow.gif
free pic

zgranie na stronkę zadziałało, dzięki za pomoc :)

Edytowane przez yui1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.