Skocz do zawartości

Jaką kupić lornetke?


nocnyMarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Chciałbym nabyć sobie lornetkę do obserwowania ptaków, rzecz jasna chodzi mi aby móc dopatrzeć się u nich barwy oraz drobnych szczegółów. Chciałbym jej używać zarówno w lesie jak i na otwartym polu (uniwersalna).Miałbym do dyspozycji 500-600zł.

zastanawiałem się nad:

nikonem: Nikon Action EX 10x50 CF

Delta Optical titanium 7x50

lub coś zaproponujcie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez nocnyMarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na jasnych obrazach i czystych barwach to rozważ model Titanium ED. Jest świetny optycznie, choć mechanicznie gorszy od EX. EX w dzień da nieco aberki i niestety sporo odblasków (czyt. braku kontrastu) w obserwacjach pod światło. Myślę, że w przypadku obserwacji dziennych dużo informacji uzyskasz na forum optyczne.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na jasnych obrazach i czystych barwach to rozważ model Titanium ED. Jest świetny optycznie, choć mechanicznie gorszy od EX. EX w dzień da nieco aberki i niestety sporo odblasków (czyt. braku kontrastu) w obserwacjach pod światło. Myślę, że w przypadku obserwacji dziennych dużo informacji uzyskasz na forum optyczne.pl.

 

ta delta optical titanium ed troche wykracza poza moj budżet przeznaczony na tą rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ptactwa myśliwi polecają zazwyczaj dachówki z uwagi na mniejszy ciężar i gabaryty.

Ostatnio na zlocie w bieszczadach prawie zakochałem się w jednej z nich o wdzięcznej nazwie "Vortex Diamondback 10x42".

 

Co prawda byłem wtedy olśniony do nieprzytomnosci po spojrzeniu w oczy damie znanej jako Nikon 10x42 EDG :) ale ta puściłaby mnie na pewno z torbami w przeciwieństwie do poprzedniczki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest przed zakupem wybrać się do sklepu i przymierzyć kilka lornetek. Osobiście do ptaków polecałbym 8x40 Ex Nikona bo ma większe pole widzenia - widać większy wycinek drzewa, gałęzi, łatwiej więc doszukać się ptaka. Jak mi się strasznie nudzi, czekając na gwiazdy, siedzę sobie z 8x40 w ogrodzie i gapię się na dzięcioły, które z jakiegoś powodu toczą ostatnio wojnę z sikorkami o słoninę. Nikon 10x50 też będzie dobry, ale to większa lornetka i na wędrówki może być mniej wygodna niż bardziej kompaktowa 8x40.

Jak cię mocno wciągnie, zawsze można potem pomyśleć o bardziej profesjonalnym sprzęcie do podglądania ptaków, np. klasyku: 8x30 EII Nikona, albo dachowych: Monarch 7 8x30 i 10x30 Nikona, albo doskonałym Olympus EXWP 8x42 lub 10x42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.