Skocz do zawartości

Zmieniamy nazwę oraz wersja elektroniczna


Piotr Brych

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to trafne decyzję. Ta technologiczna i ta dotycząca nazwy.

Mimo, że amatorsko oglądamy i fotografujemy kosmos to potrzebujemy trochę teorii i wiedzy uzyskanej przez astronomów dysponujących sprzętem "nieco" lepszym, nierzadko w kosmosie. O właśnie Radek napisał dzisiaj ciekawostkę o "asyście gwiezdnej" w wątku na temat powstawania nietypowych układów gwiazd i planet. Takie rzeczy też "fajnie" poznać.

 

http://astropolis.pl/topic/43747-ukone-orbity-planet/page-2?do=findComment&comment=523832

 

Zimą króluje w lornetkach Messier 42 ale co tam się dzieje i działo niedawno - żal nie wiedzieć :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza nowość: Już niedługo Astronomia będzie dostępna w wersji elektronicznej.

 

A czy będzie też możliwość nabycia elektronicznej wersji archiwalnych numerów? Oszczędziłoby mi to skanowania niektórych artykułów do mojego prywatnego archiwum cyfrowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany dobrze jest dostać jakieś dobre nowiny ;)

Czekamy na zmiany.

 

A wersja elektroniczna jest świetnym pomysłem. Można będzie np. na tablecie, odpalić jakiś interesujący nas artykuł o obserwacjach i wedle niego skakać po obiektach, mając do dyspozycji jednocześnie ich opisy. Dużo to poręczniejsze niż zabieranie ze sobą całego czasopisma. Nie mówiąc o tym, że w podroży będzie można mieć ze sobą wszystkie numery w kieszeni :) A to tylko pierwsze z brzegu zastosowania.

 

Jeżeli nie jest to tajemnica, to można uzyskać informację, jak będą kształtowały się ceny wersji elektronicznej?

 

Ciekawy byłby też pomysł, gdyby wersja elektroniczna była dostępna wraz z papierową jako komplet np. poprzez prenumeratę (ponieważ ten kanał dystrybucji łatwo kontrolować) tak, żeby mieć obie wersje; papierową do czytania w domu i elektroniczną do innych zastosowań. Myślę, że było by na takie rozwiązanie wielu chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie dostępna jako pdf wysyłany mailem do prenumeratora. Jeżeli widzielibyście jakiś inny sposób dystrybucji - proszę wrzucać swoje propozycje. Pamiętać jednak należy o niszowości naszej gazety a co za tym idzie, że niemożliwe jest wprowadzanie rozwiązań które mają sens gdy np. liczba kupujących sięga tysiąca, bo tylu prenumeratorów elektronicznych pewnie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do konkurencji Astronomia nie pobiera i nie będzie pobierać żadnych dotacji pochodzących z naszych podatków

 

Jakoś zajechało mi metodą polskich polityków. :ermm:

Nie wiedziałem aby konkurencja wypisywała podobne rzeczy, wręcz przeciwnie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma eBooka / eCzasopisma na pewno byaby bardziej przyjazna w odbiorze na mobilnych urządzeniach, ale szczerze nie mam pojęcia z jakim dodatkowym kosztem by się to wiązało.

 

Są sposoby dystrybucji które mają ekonomiczny sens gdy sprzedaż tymi sposobami wyniesie np. więcej niż 500 egz. miesięcznie bo np. trzeba zatrudnić jakąś dodatkową osobą która taką sprzedaż poprowadzi a jej pensja pochłonie zysk ze sprzedaży 500 egz. - dopiero powyżej tej sprzedaży działanie ma sens. Chodzi mi o proponowanie sposobów (kanałów) dystrybucji pisma które będą opłacalne już przy niewielkich ilościach sprzedawanych egzemplarzy bo nie łudzę się, że wersję elektroniczną zamówią od razu setki osób (choć gdyby tak było, to byłbym bardzo zadowolony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prenumerata elektroniczna jest z punktu widzenia podatkowego, osobnym produktem, z VATem 23% a nie 5% jak gazeta. Musi więc być sprzedawana osobno, choć zapewne osoby kupujące papier będą miały sporą zniżkę przy kupowaniu również wersji elektronicznej. Dokładne dane dotyczące cen podam w ciągu miesiąca. Planuję, że wersja elektroniczna będzie dostępna od marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy numer gazety pod nową nazwą ma przyjść dzisiaj z drukarni. Zaadresowane koperty już czekają. Zatem dzisiaj gazeta powinna wyjść do prenumeratorów.

Po kolejnym "przemiłym" kontakcie z kompetentnymi inaczej urzędnikami Poczty Polskiej postanowiłem przejść do konkurencji czyli InPost'u. Obsługuje on tylko wybrane miasta co powoduje, że ok. 1/3 prenumeraty dalej będzie obsługiwać Poczta Polska. Ostatnio, gdy 23 grudnia wysyłałem nr styczniowy Poczta Polska potrafiła dostarczyć niektóre egzemplarze dopiero ok. 10 stycznia. Mam nadzieję, że z InPostem będzie lepiej. W razie nieotrzymania przez prenumeratora gazety do najbliższego wtorku (28.I) proszę o informację na maila alb pw.

A20d.JPG

A20s.JPG

Edytowane przez Piotr Brych
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy numer gazety pod nową nazwą ma przyjść dzisiaj z drukarni. Zaadresowane koperty już czekają. Zatem dzisiaj gazeta powinna wyjść do prenumeratorów.

Po kolejnym "przemiłym" kontakcie z kompetentnymi inaczej urzędnikami Poczty Polskiej postanowiłem przejść do konkurencji czyli InPost'u. Obsługuje on tylko wybrane miasta co powoduje, że ok. 1/3 prenumeraty dalej będzie obsługiwać Poczta Polska. Ostatnio, gdy 23 grudnia wysyłałem nr styczniowy Poczta Polska potrafiła dostarczyć niektóre egzemplarze dopiero ok. 10 stycznia. Mam nadzieję, że z InPostem będzie lepiej. W razie nieotrzymania przez prenumeratora gazety do najbliższego wtorku (28.I) proszę o informację na maila alb pw.

 

Bardzo podoba mi się okładka :yes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.