Skocz do zawartości

Katastrofa na Astro-Forum.org


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ok godz. 13 astro-forum otarlo sie o "smierc". Nagle z bardzo dziwnych powodow forum zaczelo glupiec i natychmiast cala baza sie rozleciala. Wiele osob moglo to zobaczyc - efekt piorunujacy. Baza na pierwszy rzut oka wygladala na nienaprawialna. Totalnie rozsynchronizowane pojedyncze posty bez powiazan z watkami. Juz ustawialem sobie krzeslo "pod sznur", ale zaswital mi pomysl, ze przeciez mamy kupione konto z backupami. Tak wiec blyskawicznie zlecilem naszej firmie, aby odzyskala baze danych z ostatniego backupu. Okazalo sie, ze ostatni byl robiony dzisiaj o 4 rano, tak wiec odzyskalismy wszystko, ale stracilismy kilkanascie-dziesiat ostatnich postow z dnia dzisiejszego.

 

Powody tej katastrofy moga byc 2:

1. System PHPBB cos zle zindexowal, lub mogl wlasnie robic synchronizacje for, a blad wylozyl wszystko (generalnie malo prawdopodobne, ale raz na kilka tysiecy moze sie zdarzyc)

 

2. Ktos "uprzejmy" pomogl forum, aby sie zepsulo.

 

Chcialbym sie mylic co do tego punktu 2, ale przez rok dzialania, forum zalicza 2 taki pad i to akurat w momencie pewnych "napiec".

 

Tak wiec przepraszam wszystkich, ktorzy napisali dzisiaj dlugie posty, ale naprawde "sila wyzsza". Nawet nie wiecie jaki to cud, ze mamy backup z 4 rano ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha, ale tu sie nie ma z czego smiac ;)

 

Chcialem jeszcze dwa slowa do ew. assassina, hackera-amatora:

Backupy sa robione codziennie wiec nie trudz sie glabie, bo i tak nic ci z tego nie przyjdzie, a nastepny numer i wezwana zostanie policja. Teraz nie chce mi sie grzebac w logach, ale nastepny raz poswiece troche na to czasu. Bye...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nie trudz sie glabie, bo i tak nic ci z tego nie przyjdzie, a nastepny numer i wezwana zostanie policja

Adam ja bym się nie zastanawiał.

Jeśli to włam to nie można pobłażać gówniarzom. :evil:

Następnym razem komuś innemu usunie dorobek wielu tygodni pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Chcialem jeszcze dwa slowa do ew. assassina, hackera-amatora:

Backupy sa robione codziennie wiec nie trudz sie glabie, bo i tak nic ci z tego nie przyjdzie, a nastepny numer i wezwana zostanie policja. Teraz nie chce mi sie grzebac w logach, ale nastepny raz poswiece troche na to czasu. Bye...

 

Jesion nie ma co odpuszczać

jeśli ktoś maczał w tym swoje brudne paluchy :wymiotuje: to trzeba go dorwać

i :twisted: :whip: :pistol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zeby bylo smieszniej, to niedawno dostalem takiego message na GG (nr usunalem, ale jakby kto chcial to do wgladu):

 

15:35:38 (*******)

czesc jesli znasz sie na hakerstwie mozesz do nas wstapic poniewarz zakadamy grupe hakerska

 

Nigdy takiego shitu nie dostawalem. Ale coz - moze przesadzam i to wszystko to jeden wielki zbieg okolicznosci. Nad sytuacja panuje wiec prosze nie wywolywac wilka z lasu. Nie wolno zdradzac strategii ;) Juz ja tu na niego pulapki zastawilem razem z SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tyle się męczyłem Registaxem w obróbce Jowisza i Saturna. Ładnie wyszły a tu nagle prast i po moich pięknych zdjęciach :Cry: . Jakbym dorwał tego co mi to zrobił to nie ręcze zasiebie :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie tak bardzo :) Poza tym, system sam reguluje ilosc wiadomosci. Macie takie mierniki w % i nigdy nie przekroczycie tej granicy, poza tym sam zacznie przypominac. To nie A4U i tu tego problemu nie. Oczywiscie zgadzam sie z Adamo, ze naprawde wazne wiadomosci powinniscie sobie archiwizowac poza forum.

 

Tak btw. przy okazji tej "katastrofy" sprawdzilem, ile ma dokladnie dump z naszej bazy, bez kompresji i ze wszystkim (prywatne wiadomosci, baza obrazkow na glownej). Wiecie ile? 80MB :) Cale forum z obrazkami to ok 200MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprodukowałem sie przez cały ranek bezproduktywnie :mrgreen: Kilka postów szlag trafił na stałe.

 

Cieszmy się że backup jest robiony dobowo a nie miesięcznie, już byśmy mogli nie wstać ze szczątków forum. U mnie efekt był taki że generowało się kilkanaście róznych działów jeden pod drugim bez dostępu a potem nastąpiła cisza w dostępie w ogóle. Jakoś przeżyliśmy-ciekawe co to było :shock:

 

Pamiętam jak K.Górski mawiał w takich chwilach "wróciliśmy z dalekiej podróży".

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.