Skocz do zawartości

Letnie reminiscencje...


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z chęcią bym się zajął np. Soul Nebula :D i pozostałymi ...

Ciekawy jestem co będę w stanie pokazać w obrobce na dobrym materiale.

 

Zdjęcia 1sza klasa!

 

Proszę bardzo:

 

Soul: https://www.dropbox.com/s/uukwazjbgx8ouht/Soul%28ClearStack%29.7z

IC1318: https://www.dropbox.com/s/0sopnpimvgt9bed/IC1318%28ClearStack%29.7z

EasternVeil: https://www.dropbox.com/s/njl6da4qg0y8ae8/EasternVeil%28ClearStack%29.7z

Cave: https://www.dropbox.com/s/sk9f0qkylzbkitw/Cave%28ClearStack%29.7z.7z.7z

 

Bardzo proszę odłączać do wątku wasze wersję obróbki.

 

P.S.

Ja bym tego materiału do dobrego nie zaliczył !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie rozpaczał. Fotki są na dobrym poziomie Przemek i to się liczy. Nie zawsze mamy to co chcemy, czasem pogoda a czasem sprzęt robią psikusa :) W Mgławicy Dusza są za mało kolorowe gwiazdy w porównaniu z pozostałymi...

Pozdr. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam, nie zgadzam się z przedmówcą :) może trochę przesadził ale żeby zaraz " zmasakrował" pisać? De gustibus non est disputandum kolego :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, właśnie o to chodziło! Na tle nasyconego tła mgławicy gwiazdy nie mogą być blade...

 

 

Powiem tak okropną masakrę zrobiłeś z tymi gwiazdami.

 

Z duszą na ramieniu udostępniam poprawioną fotkę - myślę że udało się pogodzić dwa żywioły ;) Zaskakujące jak taki "detal" zmienia odbiór zdjęcia.

 

Dziękuje za sugestię - znów się czegoś nauczyłem.

 

P.S.

Nikt nie stoczył walki z udostępnionym materiałem - Piotr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Nikt nie stoczył walki z udostępnionym materiałem - Piotr ?

 

Aaaa, na moją pracę chwilę trzeba poczekać :D

Materiał fajny, tak jak mówiłem, ale dla mnie nowy.

Wygrzewa się.... Dojrzewa do pokazania.

Chyba już z 10 wersję wygrzewam, i jeszcze nie jestem przekonany czy to już ta chwila nadeszła na publikację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadłem i ja do obróbki tego materiału, ale nic lepszego od autora uzyskać mi się nie udało. Podoba mi się miękkość pierwowzoru. Mniejsze kontrasty, ale ładnie wydobyte detale, a czerń nie jest smolista. Z tych dwóch, wybrałbym jednak oryginalną obróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem nieco Veila. Na razie mi się podoba, a co będzie, jak się fotka opatrzy - czas pokaże.

Naszła mnie w trakcie obróbki jedna "refluksja". Jeszcze nigdy nie udało mi się zebrać 29 klatek po 10 minut. Gdybym miał tyle materiału, to bym miał petardę a nie zdjęcie. Czyżby zatem kamera OSC przegrywała rywalizację z lustrzanką? Nie sądzę, ale nie zachęca mnie to do zmiany detektora.


Chyba, że... to z powodu optyki. Nawet jeśli stosujesz reduktor to i tak masz pewnie f6 z hakiem, a ja niesprawiedliwie porównuję to z f3.5. Ciągle jednak mam wrażenie, że nawet z 15 klatek (bo zakładam, że Twoja matryca z powodu ciemniejszej optyki dostaje połowę tego, co u mnie), materiał z Canona byłby lepszy, ale to gdybanie. Veila mam w planach, jak tyko się Cygnusik objawi i raczy wspiąć dość wysoko. Zobaczymy co wtedy będę kłapać.

A na razie, moja wersja obróbki Veila:

Small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie w trakcie obróbki jedna "refluksja".

 

Faktycznie fotka była robiona z f6 ale trzeba zaznaczyć również że była robiona przez filtr LP (Lumicon Deep Sky). Myślę że różnicę robi również niebo choć przykładowo zdjęcie poldip'a (http://astropolis.pl/topic/42464-kawaek-abdzia-ngc6992-czyli-welon/) z sam wiesz jakiego nieba pod względem surowego materiału moim zdaniem przedstawia się gorzej - choć w tym przypadku to zdaje się wina zbyt długiego czasu naświetlania. Bawiłem się ostatnio surowym materiałem M78 dziki'ego i muszę powiedzieć że struktura szumu wygląda zupełnie inaczej.

 

Musisz również wziąć pod uwagę że jest istotna różnica między popularnymi Canonami trzy cyfrowymi - które wszyscy znamy z wielu fotek a dwu lub nawet jedno cyfrowymi ;)

 

Nie mniej jednak aby odpowiedzieć na to pytanie to trzeba by było zrobić fotki z tego samego sprzętu pod tym samym niebem.

 

Fotka obrobiona bardzo zdecydowanie/agresywnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Twoimi wnioskami. Wiele aspektów trzeba wziąć pod uwagę, dlatego moje "dywagacje" to takie tam gdybanie. Fotka faktycznie obrobiona agresywnie. Już mi się przestaje podobać. Jeszcze dużo nauki przede mną. Duszę obrobiłeś bardzo dobrze. Nie udało mi się nawet zbliżyć do Twojego materiału i (w mojej opinii) Piotrowi również. Oczywiście miałem finalny plik i nawet byłem gotów go porównać, bo bez punktów odniesienia fotka była przyzwoita, ale gdy porównałem do Twojej wersji, zamknąłem PS-a bez zapisywania, bo nie chciało mi się po raz kolejny podchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.