Skocz do zawartości

Takahashi FS-102NS


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie lubie takich malych pajakow co wszedzie wejda (moze i do du..y tez? :wink: ). I takich dlugich oslizglych robalow nie lubie... bleeh.

 

A taki duzy pajak jak nie gryzie to moze i by nie bylo tak zle... a tak to bym sie zdygal zeby mnie nie dziabnal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy ma w pewnym stopniu arachnofobię.

Tak w sumie coś w tym jest, ja osobiście moge bez cienia obrzydzenia wziąść do ręki dużego egzotycznego pająka (pod warunkiem że nie jest to gatunek szczególnie agresywny) ale co ciekawe tych małych , polskich piwnicznych i strychowych pajączków , choć może brzmi to absurdalnie to jednak sią brzydzę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak mozna powiedzeć  :wink:  

 

Wracajac do tematu zwierzęcego, coś mojego :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Może kurcze nie być widać tych zdięć bo to znów cholerny webpark  :x

Misza, PIĘKNE !!! Znam chłopaka, który ma kilkanaście gatunków ptasznikow, widziałem albinosy pytona i zachwycam się tym jak każdy terrorysta :lol: Rozumiem i cenię odpowiedzi wszystkich osób, które czują lęk przed takimi zwierzętami, ale nasze życie jest powiązane z różnymi formami istnienia na naszej planecie, a szukamy obcych form życia ! Nie możemy się bać tego co z nami dzieli nasz glob bo szukamy innych form życia poza nim!!! Poznawajmy to ! Ziemskie formy życia nie chcą nas zgładzić, chcą współżyć :!: Traktujmy to jako przesłanie. W załączniku to nie potwór :wink:

potwór.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Misza za fotki! Dopiero teraz mi się otwierają, a byłem niezmiernie ciekaw Twojego łuskonośnego pupila. Jaki to gatunek? Czy to ten za młodu wizytował tubus Alkora? :mrgreen: :mrgreen: Sorki, ale nie mogę zapomnieć tamtej historii -życie jest najlepszym reżyserem... Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. Nie pogratulowałem jeszcze teleskopu, fotki dech zapierają... Dużo wrażeń w visualu i masy świetnych fotek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem spojrzec przez okno na wieze telewizyjną obok której mieszkam opierając tubus o oparcie fotelu, ale wstrząsy były zbyt duze, próbowałem nawet patrzec przez niego "z ręki" :mrgreen: ale to juz był zupełny absurd , bez montażu nie ma szans, mam w planie własnie o GP-DX ale ponieważ będe w stanie go kupić najpewniej dopiero w przyszłym roku, teraz chce kupić cos niedrogiego jako rozwiązanie przejściowe , mam na oku kilka ogłoszeń z uzywanymi montażami średniej lub niższej klasy.

 

pozdr.

Misza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostatnia sobotę nabyłem montaż Meade LXD55. Poniżej fotki mojej lunetki zawieszonej na nim.

m2.jpg

m3.jpg

m4.jpg

Nie jest to rzecz jasna montaż moich marzeń i traktuje go jako rozwiązanie raczej przejściowe. Generalnie jest to konstrukcja dosć masywna, przeznaczona głównie do sprzętów cięższych niż 4'' refraktor. Wraz z jego zakupem miałem w końcu możliwość po raz pierwszy spojżeć przez moją lunetkę. Niestety na jowisza z tym zakupem juz sie spóźniłem przynajmniej jesli chodzi o obserwacje balkonowe. Za to już za 3 miesiące saturn :) W każdym razie w niedziele z balkonu nie obserwowałem zadnego konkretnego obiektu a jedynie troche nieba w okolicy ursa major (próbowałem znaleźć co nieco z obiektów ds ale bez zainstalowanego i "zgranego" szukacza kiepsko mi to szło). Na razie powiedzieć moge zatem tylko tyle : obrazy gwiazd cholernie punktowe, to trzeba przyznać, mogłem porównać je jedynie z tymi z lornetki którą miałem obok, może nie jestem specjalista ale wydaje mi sie że lornetka w związku ze znacznie mniejszym powiększeniem powinna pokazywać jednak bardziej punktowe (jeśli sie myle prosze wyprowadzić mnie z błędu) a jednak było dokładnie na odwrót. Inna rzecz która zauważyłem to bardzo ciemne tło, mimo że w centrum miasta niebo miało raczej kolor ciemno-szary, w okularze było niemal czarne, przez co punktowe gwiazdki bardzo ładnie i kontrastowo sie prezentowały. Wracając do punktowości musze jednak zaznaczyć że przy samym brzegu pola punktowość nie była juz tak doskonała, nie wiem czy wiązać to z teleskopem czy tanim okularem którym był celestron 32mm z serii nexstar . Jeśli chodzi o różnice z systemami zwierciadlanymi w których posiadaniu byłem wcześniej - najbardziej rzuciło mi sie w oczy brak jasnej poświaty w okół jasnych gwiazd. W obydwu teleskopach zwierciadlanych jakie wczesniej miałem, w około jasnych gwiazd i planet była taka poświata, z opisów w książkach wydaje mi sie że byała to aberracja sferyczna (jeśli nie, będe wdzieczny za wyprowadzenie mnie z błędu). Nawet gdy dany jasny obiekt znajdował sie poza polem widzenia, ale blisko niego, poświata ta była widoczna, dzieki czemu wiedziałem w którą strone pokręcić mikroruchem by obiekt znalazł sie w centrum pola widzenia. Czym kolwiek to jest, w fs102 tego nie ma.

Aberracji chromatycznej nie zauważyłem ale zobaczymy jeszcze na jaśniejszych obiektach to sie okaże. Ciekaw jestem obrazów łysego ale na to trzeba bedzie teraz troche poczekać.

Tak jak pisałem, dalszymi wrażeniami z obserwacji będe sie dzielił w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy samym brzegu pola punktowość nie była juz tak doskonała, nie wiem czy wiązać to z teleskopem czy tanim okularem

 

zdecydowanie okular 32mm PL za 43-45° kompletnie wymięka.

 

Nawet gdy dany jasny obiekt znajdował sie poza polem widzenia, ale blisko niego, poświata ta była widoczna

 

Jak miałem czysty obiektyw to tego nie miałem, a teraz już tak... czyli odbicia i rozproszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.