Skocz do zawartości

Virgin Galactic lot testowy


DuRuS

Rekomendowane odpowiedzi

10 stycznia 2014r odbył się kolejny lot testowy. Udało się osiągnąć wysokość 21,64 km.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Y-1QRivGgzI

Więcej ujęć

http://io9.com/beautiful-footage-of-spaceshiptwos-latest-supersonic-t-1499396901

 

Trzeba zacząć solidnej odkładać kasę na bilet ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kolego, proponuję teoretyczne doszkolenie czym jest stan nieważkości.

 

Andrzej

 

Będę wdzięczny za lekcje ....

Z tego co wiem umownie przyjmuje sie że kosmos zaczyna się od 100km a stan niewazkości można uzyskać na wysokosci 90km po wyłączeniu silników rakiety . Ale nie byłem w kosmosie i nie sprawdzałem :rofl: . Analizą pojęcia niewazkosci nie zajmowałem sie . Nie licząc kilku wesołych imprez w życiu :gitara: .

 

I chyba wyprawa w kosmos jest celem Virgin Galactic - więc nieco im brakuje . Ale z całego serca życzę im powodzenia !

Edytowane przez Boma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za lekcje ....

stan niewazkości można uzyskać na wysokosci 90km po wyłączeniu silników rakiety . Ale nie byłem w kosmosie i nie sprawdzałem :rofl: . Analizą pojęcia niewazkosci nie zajmowałem sie . Nie licząc kilku wesołych imprez w życiu :gitara: .

 

Nie uczę.

Jeżeli jednak sam spróbujesz choć troszkę "zająć" i "analizować" to pojęcie i stan oczekujemy na tym forum słów : "OK już wiem sorry."

Podpowiem że nie ma to nic wspólnego z "wyłączaniem silników" oraz wysokością , kosmosem i szklaneczką jasia.(chociaż w ostatnim przypadku jakbyś wyskoczył z balkonu po odpowiedniej paraboli....)

 

Nie kpię , po prostu nie przystoi tak pisać na forum astro.

 

 

Andrzej

ps. Spoko . widziałem już gorsze rzeczy - np. że na orbicie nie działa grawitacja Ziemi itp.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uczę.

Jeżeli jednak sam spróbujesz choć troszkę "zająć" i "analizować" to pojęcie i stan oczekujemy na tym forum słów : "OK już wiem sorry."

Podpowiem że nie ma to nic wspólnego z "wyłączaniem silników" oraz wysokością , kosmosem i szklaneczką jasia.(chociaż w ostatnim przypadku jakbyś wyskoczył z balkonu po odpowiedniej paraboli....)

 

Nie kpię , po prostu nie przystoi tak pisać na forum astro.

 

 

Andrzej

ps. Spoko . widziałem już gorsze rzeczy - np. że na orbicie nie działa grawitacja Ziemi itp.

 

Cytat :

"Kolego, proponuję teoretyczne doszkolenie czym jest stan nieważkości. "

 

Zaproponowałeś wyraźnie teoretyczne doszkolenie - zgodziłem się - stwierdzając żartobliwie że nie analizowałem tematu .

 

Oczekuję lekcji !

 

Rozmowy na temat są słabością każdego forum - i tak ogólnie - jak zaznaczyłem Virgin Galactic pragnie dotrzeć swoim pojazdem do kosmosu - to jest ten temat !

 

Tyś się czepił że ja nie wiem nic o nieważkości ! No Q nie wiem ! Oświeć mnie .

 

Zanim napisałem post sprawdziłem na Wiki jak jest z kosmosem i nieważkością .

 

TU :

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niewa%C5%BCko%C5%9B%C4%87

http://pl.wikipedia.org/wiki/Atmosfera_ziemska

 

Nie miałem pojęcia że nie mogę być uczestnikiem forum Astropolis nie mając wiedzy na temat nieważkości !

 

Przepraszam .

 

Ale nie zrezygnuję z tego forum tylko dlatego że Tobie nie podoba się mój brak wiedzy na ten temat .

 

W końcu wyczytałem że ledwo o 10 % mniejsza jest grawitacja w kosmosie niż na ziemi . Ale nie będę powielał Wiki bo nie oto chodzi .

 

Ale DuRuS nie poruszał tematu nieważkości tylko napisał o ciekawym wydarzeniu w eksploracji kosmosu .

 

Użyłem słowa niewazkośc bo kojarzy mi sie z pobytem w kosmosie i to tyle ...

 

 

A ty dorabiasz do tego zbędne teorie o niewiedzy .

 

Jakbym wiedział wszystko to nie logowałbym się na żadnym forum i o nic nie pytał nikogo . Jak wiesz coś ciekawego to napisz .

 

Zaoferowałeś lekcję o nieważkości do ją daj - do licha - pewno inni też chętnie poczytają - mimo że nie jest to na temat tego postu .

 

Prawie nic nie wiem o astrofotografii - więc wg Ciebie powinienem zrezygnować z tego forum???

 

Dzięki

Edytowane przez Boma
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem słowa niewazkośc bo kojarzy mi sie z pobytem w kosmosie i to tyle ...

A ty dorabiasz do tego zbędne teorie o niewiedzy .

 

Jakbym wiedział wszystko to nie logowałbym się na żadnym forum i o nic nie pytał nikogo . Jak wiesz coś ciekawego to napisz .

 

Nie jestem moderatorem. Zwróciłem tylko uwagę żebyś nie p****ł głupot.

Użyję z trudem tego stwierdzenia " ..za moich czasów " nikt nie pitolił że "się nie zna" lub "że nie nie doczytał " bo to był obciach na grupach dyskusyjnych.

O tempora, o mores !

 

 

Andrzej

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępów Virgin Galactic nie śledzilem, obiło mi się o uszy, że można już rezerwować miejsca na lot suborbitalny, a tymczasem oni są na etapie "bicia rekordów" pułapu 710?

To faktycznie trochę im jeszcze brakuje. Dobrze, żem miejscówki nie kupił, bo byłbym teraz mocno rozczarowany.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek_P.

Nie mam nic do dodania.

 

Andrzej

 

A to szkoda bo poza bałaganem w poście DuRuSa nic nie udało Ci się dodać .

 

Deklaracji nie zamierzasz spełnić :

 

Cytat : "Kolego, proponuję teoretyczne doszkolenie czym jest stan nieważkości."

 

Raz ją składasz potem się wycofujesz :

Cytat : "Nie uczę. "

 

Gdybyś miał istotną wiedzę na temat nieważkości zapewne dał byś radę coś napisać mimo że to nie jest związane z tematem postu :

"Virgin Galactic lot testowy"

W temacie nieważkości jak widzę nie jesteś w stanie napisać jednego konkretnego zdania poza emocjonalnymi

wycieczkami w stronę mojej osoby. Kompletnie nie wiem po co i dlaczego te wycieczki ? Jak masz jakieś problemy to idź do psychologa a nie wyżywaj się na ludziach z forum Astropolis .

 

Cytat : "Nie kpię , po prostu nie przystoi tak pisać na forum astro."

 

Co ja takiego napisałem " nieprzystającego " w swoim poście , że pobudziłem tak mocno Twoje emocje??

 

Żartobliwie poprosiłem o spełnienie deklaracji ....

 

Cytat : " proponuję teoretyczne doszkolenie czym jest stan nieważkości. "

 

Dostałeś odpowiedź : " Oczekuję lekcji !"

 

Niebawem chyba zacznę się bać pisać cokolwiek na tym forum bo pełno tu frustratów mających pretensję o jakąś literówkę albo o brak wiedzy na temat NIEWAŻKOŚCI ...

 

Ludzie opanujcie się !

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem moderatorem. Zwróciłem tylko uwagę żebyś nie p****ł głupot.

Użyję z trudem tego stwierdzenia " ..za moich czasów " nikt nie pitolił że "się nie zna" lub "że nie nie doczytał " bo to był obciach na grupach dyskusyjnych.

O tempora, o mores !

 

 

Andrzej

 

Jakich głupot ???

 

Użyłem słowa nieważkość - to jakaś głupota ?

 

Podałem linki z Wiki które przeczytałam i moje słowa są zgodne z tekstem Wiki - to jakaś głupota ?

 

Jak Wiki źle podaje informację możesz poprawić samodzielnie .... .

 

Cytat : " za moich czasów " nikt nie pitolił że "się nie zna" lub "że nie nie doczytał " bo to był obciach na grupach dyskusyjnych."

 

- Proszę mi nie wkładać do ust słów których nie napisałem !!!!!

 

Wybacz ale dotychczas nie podałeś jednego zdania wyjaśniającego dlaczego źle użyłem w swoim 1 wpisie - słowo nieważkość .

 

 

Proszę mi napisać w czym jest moje wykroczenie albo pitolenie o nieważkości w kosmosie ???

 

Napisz coś konkretnego albo skończ !

Edytowane przez Boma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że przez jakże powolny postęp virgin galactic kilka osób tutaj już przestało zbierać $200000 na bilet do niby-kosmosu, ale może nie wiecie że już teraz bez czekania i za 1/40 tej ceny można odbyć lot w nieważkości dzięki firmie "zero g" (samolotem). w porównaniu do lotu suborbitalnego nie ma widoczków z wysokości 100km ale nieważkość jest może nawet ciekawsza bo w większej kabinie więc można się lepiej zabawić :) łączny czas nieważkości podobny do planowanego czasu spadania w virginie (6 minut).

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że przez jakże powolny postęp virgin galactic kilka osób tutaj już przestało zbierać $200000 na bilet do niby-kosmosu, ale może nie wiecie że już teraz bez czekania i za 1/40 tej ceny można odbyć lot w nieważkości dzięki firmie "zero g" (samolotem). w porównaniu do lotu suborbitalnego nie ma widoczków z wysokości 100km ale nieważkość jest może nawet ciekawsza bo w większej kabinie więc można się lepiej zabawić :) łączny czas nieważkości podobny do planowanego czasu spadania w virginie (6 minut).

 

Pewnie że można taniej ale nie o nieważkość tu tylko chodzi ale wizytę w kosmosie - kilkaset kilometrów na Ziemią - temat nieważkości to takie nieszczęście tego postu .

 

Uważam że prędzej niż sądzimy będziemy latać na wycieczki w kosmos ... a ceny biletów spadną do kilkunastu tysięcy $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, dla mnie to przejaw jakiegoś zwyrodnienia marketingowego.

co innego lot orbitalny, jest to zupełnie inna jakość (i zupełnie inna cena - z kosmosu :P)

ale taka rakietka lecąca na 100km tylko po to żeby przekroczyć czysto umowną granicę wygląda strasznie... bezcelowo... jak złoty iphone wysadzany diamentami :D

równie dobrze można polecieć balonem (jak Felix B.), widoczki praktycznie te same, no ale wtedy nie można się chwalić że się było w kosmosie. zupełnie jak z iphonem!

 

oczywiście jest masa innych rzeczy, które można nazwać bezsensownymi ale sprawiają komuś przyjemność więc ładuje się w nie ciężką kasę (np. astronomia amatorska), tutaj jednak razi mnie dysproporcja między szokująco wysoką ceną a korzyściami, ktore są w dużej mierze umowne i symboliczne.

 

trochę z innej beczki, już od dawna pojawiają się pomysły "samolotu", którym moglibyśmy dolecieć z europy do ameryki w godzinę. lot suborbitalny, który do czegoś służy! cena biletu też na pewno byłaby zabójcza ale może znaleźliby się ludzie którzy mają kaprys wyskoczyć wieczorem na koncert do nowego jorku i zaraz wrócić ^_^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj weź, Ty lepiej uważaj bo zaraz pojawi się chęć zatrudnienia jakiegoś urzędnika który będzie oceniał "po co Pan chce polecieć w kosmos?" .... "przykro mi to mała społeczna użyteczność, nie wyrażam zgody...." Może jednak chodzi o to że każde takie wydarzenie przysparza nam coraz więcej doświadczeń w pewnym momencie ich suma jest na tyle duża że z powodu zmian ilościowych może dojść do zmiany jakościowej .... zaraz, zaraz to się chyba rozwój nazywa.

 

 

No chyba że wierzymy że skoro szczęście, sprawiedliwość ( oczywiście społeczną ) równość, braterstwo, ...... długowieczność, możemy wprowadzić dekretem to i postęp da się przepisami uregulować.

 

Edytowane przez Tomek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj weź, Ty lepiej uważaj bo zaraz pojawi się chęć zatrudnienia jakiegoś urzędnika który będzie oceniał

 

za późno :P

 

urzędnicy już ocenili jaki rodzaj żarówek wolno ci kupować i jaka może być maksymalna moc odkurzacza, idąc dalej z duchem tych przepisów, rozrywkowe loty w kosmos to skandaliczne marnotrawstwo energii i w europie "powinny" być zakazane!

 

no ale może nie będzie tak źle i uczestnictwo w locie organizowanym poza granicami unii nie będzie traktowane jak przestępstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te loty są tylko wstępem, próbą. Może wynikną z tego loty międzykontynantalne, większe rakieto-samoloty, turystyka, biznes. Kiedyś loty Zeppelinem czy samolotem były bardzo drogie, wręcz niewyobrażalne dla zwykłego człowieka. Teraz za 250zł mogę sobie polecieć do Londynu i wrócić następnego dnia odwiedzając targi astro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

"Ostatni lot testowy z napędem, w maju, był pierwszym, który firma przeprowadziła z Nowego Meksyku.
Wcześniej rozwój i testowanie statku kosmicznego odbywało się w Mojave w Kalifornii.

Pani Crane powiedziała, że ostatni lot był tak bezbłędny ..." 

 

więc nic dziwnego, że

 

Richard Branson spróbuje pokonać Jeffa Bezosa uprzedzając go w czasie swoim (OSOBISTYM) lotem w kosmos.
Założyciel Virgin Galactic ma nadzieję, że o dziewięć dni wyprzedzi pierwszy lot Blue Origin z Bezosem na pokładzie.

 

Zdjęcie przedstawia entuzjazm (lub inne emocje) Bransona z momentu gdy przyglądał się zdjęciom
z perspektywy pilotów po rozpoczęciu lotu testowego załogowej rakiety kosmicznej SpaceShipTwo firmy Virgin Galactic w 2018 roku.

 

Nawet jeśli Branson poleci pierwszy, Bezos nadal może twierdzić, że poleciał w kosmos, a Branson nie.
SpaceShipTwo nie osiąga wysokości 62 mil (100 km) najczęściej uważanej za granicę kosmosu,
podczas gdy New Shepard przekracza tę wysokość, znaną również jako linia Karmana.

 

Firma planuje transmitować widoki z lotu. SpaceShipTwo o nazwie Unity zostanie wyniesiona pod samolotem o nazwie White Knight Two
na wysokość 50 000 stóp, zanim zostanie uwolniona. Silnik Unity zapewni dolecenie na wysokość ponad 50 mil.

 

Na szczycie "łuku"  pasażerowie będą unosić się w stanie nieważkości przez około cztery minuty,
zanim samolot kosmiczny ponownie wejdzie w atmosferę i poszybuje do lądowania na pasie startowym.

 

https://www.nytimes.com/2021/07/01/science/richard-branson-jeff-bezos-space.html

 

Siema
p.s.

"Karaman obliczył, że powyżej tej wysokości atmosfera Ziemi staje się zbyt rozrzedzona do celów aeronautyki
(ponieważ każdy pojazd na takiej wysokości musiałby się poruszać szybciej od prędkości orbitalnej Ziemi,
aby uzyskać wystarczającą siłę nośną, potrzebną do utrzymania się na tej wysokości).
...
Chociaż oficjalnie Stany Zjednoczone nie definiują własnej „granicy Kosmosu”, definicja astronauty,
używana do dzisiaj przez Siły Zbrojne USA, opisuje osobę, która poleciała powyżej 50 mil (ok. 80,5 km) n.p.m.
Jest to wartość bliska granicy pomiędzy mezosferą i termosferą.
(może dlatego, że)
Trzech amerykańskich pilotów w trakcie lotów X-15 w latach 60 odbyło lot na wysokości powyżej 50 mil" (wiki)

 

virgb.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Richard Branson, miliarder i założyciel grupy Virgin poleciał w okolice kosmosu.

 

Misja rozpoczęła się od startu z Spaceport America, gdzie Virgin Galactic zbudowała swój terminal "Gateway to Space",
aby służyć swoim przyszłym klientom. Załoga nosi niestandardowe kombinezony Under Armour wykonane dla Virgin Galactic.

 

Po starcie samolot transportowy VMS EVE wyniósł SpaceShipTwo VSS Unity na wysokość około 15 km i uwolnił statek kosmiczny.

Po separacji Unity uruchomiło swój hybrydowy silnik rakietowy, który wykorzystuje mieszankę stałego i ciekłego paliwa.


To wyniosło Unity na docelową wysokość 86 km, gdzie piloci i załoga doświadczyli 4 minut nieważkości.

Opuścili swoje miejsca i podziwiali rozległe widoki na Ziemię przez wiele okrągłych okien.
Po tym krótkim spotkaniu z nieważkością załoga zajęła z powrotem swoje miejsca.

 

Cały lot załogi zakończył się lądowaniem na pasie startowym w Spaceport America, a trwał około 90 minut 11.07.2021.

 

Siema

vir.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podróż w "prawie kosmos" na Virgin Galactic? To będzie jednak drożej niż się zapowiadało bo aż 450 000 dolarów.

 

To około 200 000 dolarów więcej niż firma ustaliła i pobierała w 2014 roku,

zanim zawiesiła sprzedaż po katastrofie swojego pierwszego samolotu kosmicznego,
VSS Enterprise, podczas lotu testowego.

 

Około 600 osób posiada bilety z wcześniejszej rundy wyprzedaży i czeka na swój (opóźniony) lot.

 

Dyrektor generalny Virgin Galactic, przyznał, gdy firma ogłosiła swoje kwartalne wyniki,
że wyższa cena doprowadzi do wyższych przychodów i zadowoli akcjonariuszy.

 

Powiedział też:
"podróż w kosmos nadal dostarcza tak wielkiej wartości, że ludzie, którzy chcą przeżyć taką podróż nie mogą nie polecieć"

 

https://www.nytimes.com/2021/08/05/science/virgin-galactic-ticket-price.html


Siema

 

vgplus200.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Było już bardzo niedobrze. :huh:


Firma Virgin Galactic należąca do sir Richarda Bransona otrzymała jednak zezwolenie
na wznowienie lotów swojego samolotu kosmicznego Unity.

 

Loty został zakazane przez Federalną Administrację Lotnictwa USA po locie testowym w lipcu.

 

Samolot rakietowy wzniósł się na wysokość 86 km nad pustynią Nowego Meksyku
- na wysokość uważaną przez rząd USA za "już w kosmosie".  Hmmm... :neat:

 

Unity na krótko wyszła poza zarezerwowaną dla niej przestrzeń powietrzną z powodu zaskakująco silnych wiatrów.
Virgin Galactic nie poinformowała FAA o owym zdarzeniu mimo, że obowiązuje takie informowanie.

 

Galactic pokajał się teraz i oświadczył, że w przyszłości będzie prosił o większej ilość rezerwowanej przestrzeni powietrznej,
oraz zaktualizuje swoje procedury lotu w celu zapewnienia powiadomień o misjach w czasie rzeczywistym do FAA.

 

Kilka lat temu około 600 osób wpłaciło depozyty, aby kupić bilety o wartości od 200000 do 250000 USD,
a sprzedaż biletów została wznowiona w sierpniu z cenami od 450000 USD za miejsce.

 

Unity ma jeszcze w tym roku zorganizować jeszcze jedną wycieczkę, zorganizowaną dla włoskich sił powietrznych,
zanim przejdzie w wydłużony okres konserwacji i modernizacji.

 

W pewnym momencie przyszłego roku ma rozpocząć rutynowe loty dla pasażerów płacących za przejazd.

 

Siema
https://www.bbc.com/news/science-environment-58748027

 

vgm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.