Skocz do zawartości

Zaślepka 1.25" - gdzie kupić?


amatorastro

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz dobrać. Do swojej starej lornetki stosowałem nakrętki od plastikowych słoików z jakimś słodzikiem... a może to był ksylitol? Generalnie ta sama zasada co przy okularach, zmierzyć I polować. Jak coś jest minimalnie za duże, można sie pokusić o wylepienie wnętrza nakrętki (po wewnętrznym obwodzie) jakąś taśmą, uszczelką okienną itd. Tyle, że zaczyna sie z całego rozwiązania robić maszynka do zapalania zapałek. No I cała idea w tym, by wykorzystać to co mamy a nie płacić za niepotrzebny towar tylko dlatego, że przyda nam się kawałek jego opakowania.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek i zawarta w nim idea wykorzystania zakrętek spożywczych jest niezwykle nowatorski - przynajmniej dla mnie. Trochę mnie martwi konstatacja, że przez pięć lat myślałem skąd wziąć zgubione zaślepki do lornetki i nie wpadłem na to, żeby dopasować zakrętkę ze słoika. Mam nadzieję, że będę mógł się wkrótce pochwalić rozwiązaniem "problemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś przyda się informacja że do obiektywów lornetek 70 mm doskonale pasują pokrywki od pasty do czyszczenia takiej jak ta: http://frega24.pl/chemia/srodki-czystosci/pasty-do-czyszczenia/sama-73-betesca-pasta-do-czyszczenia-250-g.html - można ją znaleźć w sklepach na stoiskach ze środkami do czyszczenia.

 

Zastosowałem do swojego szukacza ATM na bazie Bressera Zoomar, ale pasować też będzie do lornetek Celestrona i wielu innych o takich samych tubusach. Trzeba tylko lekko wyrównać wewnętrzny gwint i jest idealna :) Ja swoją okleiłem bo niebieski kolor mi nie odpowiadał ;)

SAM_1762.jpg

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to świetnie nadają się jako zaślepki nakrętki z napojów. Do swoich LV za dawnych czasów stosowałem piekne niebieskie nakretki od Nestea. :szczerbaty: Kwiestia dobrania odpowiedniej.

 

Pozdrawiam.

 

Polecam zakrętki z wody smakowej Saguaro (2l) z lidla :P

Sam używałem takich do plosli i idealnie pasowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
7 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Kupić drukarkę 3D - bagatela 2500 zeta. Można trzaskać zaślepki jakie się chce :)

Ciepło :D

 

2 godziny temu, kjacek napisał:

To jedźmy dalej. A co nadaje się na zaślepki 2 calowe :flirt:

Napisać do mnie, to się wydrukuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Kupić drukarkę 3D - bagatela 2500 zeta. Można trzaskać zaślepki jakie się chce :)

500 zaślepek i się zwróci :haha:

 

sidiouss drukujesz same modele czy też je tworzysz (mam na myśli coś bardziej skomplikowanego niż zaślepka czy obejma, ktoś np. rzuca tylko pomysł, że coś ma się ruszać tak i tak a Ty wymyśl jak)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio też miałem problem z zaślepkami...

Proponuję poszukać towarów np. 

Staubschutzkappe für 1,25"  (2") Steckhülsen

lub

Dust Cap for 1.25" (2") Barrels (male)

Osobiście kupiłem winylowe i są ok.

Pozdrawiam

Bartosz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, astrokarol napisał:

500 zaślepek i się zwróci :haha:

 

sidiouss drukujesz same modele czy też je tworzysz (mam na myśli coś bardziej skomplikowanego niż zaślepka czy obejma, ktoś np. rzuca tylko pomysł, że coś ma się ruszać tak i tak a Ty wymyśl jak)? 

Tworzę od zera na podstawie swoich pomysłów i pomysłów, z którymi ktoś do mnie przychodzi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Merarem napisał:

Drogie. Choć kupić to zawsze można, ale tak znaleźć z odzysku, to nie takie proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.