Skocz do zawartości

Dziwne przebarwienie z filtrem UHC-S


satlan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wczoraj pierwszy raz fotgrafowałem z filtrem UHC-S I ku mojemu zdziwieniu na każdej klatce pojawiła się czerwonawa poświata pokrywająca ok. 1/3 zdjęcia. Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego powstał taki efekt? Dodam, że zdjęcia były robione Canonem 700D nimodyfikowanym z obiektywem Sigma APO 70-300mm na szczycie którego została dokręcona redukcja z filtrem 2" UHC-S. Z gory dzięki za sugestie.

 

Pozdrawiam

post-23420-0-86302600-1391712567_thumb.jpg

post-23420-0-90699100-1391712594_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redukcja na górze, czyli obiektyw był częściowo przysłonięty? Może jakiś odblask (np. od LP) odbijający się od krawędzi redukcji?

 

Wydaje mi się, że to nie jest powód, z tą samą redukcją używałem swego czasu prostego filtra skyglow i takiego efektu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym samym miejscu i to samo świeciło dookoła ???

 

Załączam fotkę również z wczoraj ale z innego obiektywu - 200mm i widzę, że efekt jest nawet gorszy.

 

Mi to wygląda na jakieś lewe światło.

 

Może, ale zastanawiam się skąd, mieszkam na ostatnim piętrze i w sumie nie widzę bezpośrednio żadnego źródła iluminacji.

post-23420-0-94861800-1391719297_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cośtam dostaje się pod lustrem, może ten filtr coś odbija w kierunku matrycy - skyglow jest "delikatny", mógł to "lewe" światło z wizjera puszczać dalej.

Proponuję eksperyment - podczas kilkusekundowej ekspozycji poświeć czymś (LED najlepszy) w wizjer.

 

PS - sam zrobiłem taki eksperyment i zdziwiłem się jak "przecieka" wyciąg oraz tył teleskopu.

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cośtam dostaje się pod lustrem, może ten filtr coś odbija w kierunku matrycy - skyglow jest "delikatny", mógł to "lewe" światło z wizjera puszczać dalej.

Proponuję eksperyment - podczas kilkusekundowej ekspozycji poświeć czymś (LED najlepszy) w wizjer.

 

PS - sam zrobiłem taki eksperyment i zdziwiłem się jak "przecieka" wyciąg oraz tył teleskopu.

 

Przyznam, że do głowy by mi to nie przyszło, że przeciek może iść przez wizjer, wykonam taki test i się przekonamy. Nie wydaje mi się, żeby z filtrem było coś nie tak, bo to w końcu Baader. Poza tym to genialnie wycina miejskie zanieczyszczenia świetlne na długich czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Łukasz trafił w dychę. Mi wizjer do głowy nie przyszedł, ale że przecieka to pewne. Po to daje się w profi korpusach wewnętrzną żaluzję do zasłaniania wizjera (tak bynajmniej drzewiej bywało w najlepszych aparatach). W tanich dają plastikową zaślepkę ino muszlę oczną cza ściągać czego nigdy mi się nie chciało robić.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby z filtrem było coś nie tak, bo to w końcu Baader. Poza tym to genialnie wycina miejskie zanieczyszczenia świetlne na długich czasach.

Nie myślę, że z filtrem jest coś nie tak :) Tylko kombinuję, że światło wpadające przez wizjer może odbić się od powierzchni filtra - i wrócić do matrycy. Przecież te filtry wąskopasmowe to wyglądają jak lusterko, z jednej strony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.