Skocz do zawartości

Melotte 15 i Messier 51


Krzychoo226

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno uwierzyć, że to pierwsze zdjęcia i strach pomyśleć co będzie jak się rozkręcisz. Jak dla mnie, jedyny minus to paskudna ramka i podpisy.

Z ramki zrezygnuj w ogóle, a podpisy wstaw pod zdjęciem, na swojej stronie. Samego zdjęcia nie warto psuć takimi wtrętami.

Na pierwszej fotce brakuje nieco ostrości. Drugą bym delikatnie przyciął z lewej, bo końcówka dyszla jara tuż za kadrem - lepiej ją z niego wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komę faktycznie widać. Ramki i podpisy-kwestia gustu, ale popieram Loki- nie są piękne i i za bardzo przyciągają uwagę przy oglądaniu.

Jak dla mnie - zbyt agresywna obróbka, za duże kontrasty. Podkreślam- jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopaliłem kolor do Messiera, po nieco ponad godzinę na kanał. Warunki tamtej były mgliste, późniejsza obróbka też nie lepsza.. Koniec końców wyszło mi tak:

 

M51_color.jpg

 

Teraz widzę że mógłbym podnieść lekko saturację na gwiazdach, ale pewnie wypunktujecie całą masę innych niedociągnięć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tu ostrość troche uciekła ...?

L jest ostre, pomijając oczywiście komę wynikającą z braku złączki (to już na szczęście kwestia kilku dni).

 

 

I mocno zazielenione.

Podchodziłem do tego kilka razy, nie potrafię usunąć zieleni z obrzeży galaktyki inaczej niż majstrując selektywnie z balansem kolorów, no ale to raczej nie tędy droga..

Edytowane przez Krzychoo226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem raz jeszcze, zbalansowałem tło nieco inaczej. Dzięki czemu pozbyłem się nadmiaru zielonego koloru, w zamian otrzymując bardzo silny niebieski gradient, co utwierdza mnie w przekonaniu że przy najbliższej okazji zbiorę kolor raz jeszcze.. Teraz wyszło tak:

 

M51_2.jpg

 

Załączam również stacki:

L

R

G

B

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozbyłeś się zielonego koloru. Proponuję zajrzec do moich wypocin na temat kalibracji monitorów....

http://astropolis.pl/topic/40729-jak-ogldam-zdjcia-obiektw-nieba-gbokiego-dso/

 

Na chwilę obecną potrafię uzyskać tyle:

M51_2.jpg

 

Sprawdzałem na 3 monitorach, na moje oko chyba nie ma już zafarbu. Tło trochę szumi na kolorowo, ale póki nie nauczę się z tym walczyć tak by nie pozbwaić koloru ciemniejszych gwiazdek to musi to zostać.

 

Zanim usiądę do materiału kolejny raz potrzebuję dłuższego spaceru, póki co mam dość, ale jestem szczęśliwy, podoba mi się to co wyszło :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.