Skocz do zawartości

MARS 16.05.2003 !


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

rozgrzewam się przed opozycją :) Miałem obserwowac zacmienie, ale nie wyszło wiec rzuciłem sie na Czerwonego.

 

Seeing miałem lichy, ale grunt że coś tam widać :) Ale powiedzcie mi co, bo ja nie mam jak tego sprawdzic.

 

mars16052003.jpg

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam mniam :)

 

Mam prosbe - czy moglbys zaznaczyc dwoma kreskami os obrotu planety? Ja sie nie znam ale jak mialbym strzelac to pwoeidzialbym ze planeta "lezy" na boku ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, niezłą fazę ma ten Mars! Na razie niewiele szczegółów, ale czego można wymagać po 11" średnicy i małej wysokości nad horyzontem :-. Póki co, trzeba czekać do sierpnia. Będzie ponad dwa razy większy i coś czuję że to będzie hit tego lata. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, gratuluję refleksu - pierwsze fotki Twoje ;D

Polecam zassać sobie jeden z programików "Marsjańskich" o jakich piszę w "Oprogramowanie". Taki np. Mars Previewer II jest świetny do naszych zastosowań - nie szpanuje kratermi i takimi tam, ale pokazuje coś, co wygląda prawie jak ten "rozdeptany groszek" w naszych okularach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeing miałem lichy, ale grunt że coś tam widać :) Ale powiedzcie mi co, bo ja nie mam jak tego sprawdzic.

 

Gratulacje. Też chciałem, ale nad ranem pogoda nie dopisała >:(. To co widać to chyba Syrtis Major. Tak przynajmniej wynika z mojego szacowania na podstawie mapek z S&T.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy jak wyjdzie porównanie obrazów Marsa z mojego MTO i twojego ETX-90( w sumie podobna klasa).

 

 

Mateusz, za sterami ETX'a będzie Małek. A to oznacza, że możliwości jego sprzętu musisz pomozyć x2. ;D

 

PS. Happy Birthday!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.