Skocz do zawartości

Rosseta- łowca komet


Ati

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie zauważyłem nigdzie założonego juz topicu na ten temat więc zaczne 8)

 

No więc byłem sobie dzisiaj w Empiku. Przeglądałem sobie aktualna prasę i zobaczyłem Sky & Telescope za astronomiczną cene 41 zł :shock: Ale nie o to mi chodzi. Zauważyłem nowy magazyn popularno-naukowy "Świat Techniki". Kupiłem go i przeglądając zauważyłem artykuł pt. "Rosseta łowca komet". Sonda kosmiczna Rosseta, po dotarciu w pobliże komety Czurumów- Gierasimienko, zwane w skrócie Chury, zostanie umieszczona na jej orbicie i przeprowadzi trwające około roku obserwacje jądra. W ten sposób będzie można wybrac najlepsze miejsce do lądowania. Naukowcy przewidują że w 2013 roku lądownik osiądzie na powierzchni komety.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda! ale patrząc na to że niemalże "wczoraj" Cassini rozpoczą swoją misję a było to 7 lat temu i dzi... wczoraj manewr hamowania i przejścia przez pierścienie udał się i wszystko idzie zgodnie z planem. Pewnie wszsytko się tak "szybko" dzieje, bo jest głośno jak rodzi się pomysł, potem jak pomysł zaczyna być realizowany a potem znów re kiedy już realizacja się kończy, pomiedzy tymi wytycznymi wszyscy niewtajemniczeni zapominają o sprawie i czas leci .. :) ojej.. coś mi się wydaje, że z tego wynika, że najlepiej być nie wtajemniczonym. Ok .. dopełnienie -> jak ktoś jest wtajemniczony to czas dopiero zapie ***** ;)

 

howx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dzięki tej misji kometarnej mam telepa :-)

A właściwie dzięki obecności na pokładzie polskich przyrządów, audycji w I PR na ten temat i konkursowi :)

 

Wygrałeś Uniwersała? Brawo! Jak to było? Widać że Pan Jacek Uniwersał hojnie rozdaje nagrody w postaci swoich wyrobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałeś Uniwersała? Brawo! Jak to było? Widać że Pan Jacek Uniwersał hojnie rozdaje nagrody w postaci swoich wyrobów.

 

Było śmiesznie, jak można się spodziewać. I nagroda miał być telep.

Ponieważ wpłynęło parę prac zbiorowych ze szkół - dla dobra publicznego postanowiono podzielić prace na KATEGORIE - zbiorową i indywidualną.

Jako słuszne społecznie - w kategorii zbiorowej przyznano telepa Optisan 114/900 (vel Uniwersał 120). A w kategorii indywidualnej - co jest przecież mniej pożyteczne - dwie równorzędne nagrody I - "Uniwersał 76" :-((

Po przeszło miesiącu od rozstrzygnięcia o nagrodzie nie było ani widu ani słychu.

Wreszcie po ionterwencji u urganizatorów (Radio, PAN) Pan Jacek zadzwonił i się usprawiedliwiał że KOOPERANCI ZAWIEDLI i taklie tam, i jeszcze sporo poczekam na ten SUPER SPRZĘT.

Wtedy wymyśliłem że dopłacę różnicę w cenie i w ten sposób dostałem wreszcie sprzęt jak w podpisie.

Po drodze było jeszcze śmieszniej ale to by za długo pisać (i czytać). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.