Skocz do zawartości

Jakiej muzyki słuchacie?


Rekomendowane odpowiedzi

He, moja mieszanka jest znacznie szersza :)

Słucham niemal wszystkiego - z punktu widzenia gatunków muzyki. Od poważnej po punk-rocka :) Wybieram raczej "kawałki", niż konkretny rodzaj. Choć najchętniej: rock'n'roll z lat 50 i 60, Dire Straits, Jarre, AC/DC, Pogues, Mylene Farmer. Do "wspomnieniowych" dorzucę jeszcze Blue Oyster Club, The Police i np. Genesis. Potwierdzam wyjątkowość Wishbone Ash :)

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cocteau Twins, Dead Can Dance Massive Attack, Torri Amos, Enigma, Deep Forest, Depeche Mode, itp, itd, :gitara:

 

pierwszy raz slysze o tch zespołach, to chyba coś w stylu tych calych Rolling Stones??

Ja tam słucham SYSTEM_OF_A_DOWN, KORN, troche rocku, hip-hopu no i Techna(ale to tylko na dyskotekach :szczerbaty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy panie – moje miłości !!!! :zakochany:

 

Cocteau Twins to najlepsza cześć wszystkiego co kiedykolwiek nagrano i określono klasyką (oczywiście tylko w mojej opinii) Ten zespół to przede wszystkim wokalistka Elizabeth Fraser, z bajecznym, nacechowanym fluidalnie woklem (spiewająca na wszystkich oktawach – cudo ), Syntezatory, skąpane w dziwnych brzmieniach gitarowych Robina Guthrie -szkoda ze zawiesili działalność.

http://www.cocteautwins.com/

 

Dead can dance – to gratka dla miłośników folku (nie koniecznie irlandzkiego) dokopywali sie do korzeni wszelakich kultur: greckich i arabskich, był nawet motywy polskie – Lisa Gerard wokalistka o niesamowitym wokalu (jakże inna od Elizabeth Fraser) jest w porównaniu z nią jak („młot boży” ) oscyluje na wszelkich możliwych oktawach, śpiewa zapominanymi językami, cudnie manipuluje dźwiękami, (pamiętacie Gladiatora i całą oprawę muzyczną Hansa Zimera -wokal był Lisy, jako ciekawostkę dodam że ma meża Polaka i mieszkają w Australii- a jej córka ma na imie Leszna – podobno to taka taka wariacja słowa laszka ). Muzyka DcD to czysta mistyka poraża kolorem magii, a idąc np. nocą przez cmentarz i słuchając jej można dostać gęsiej skóry w czystej postaci. Wykorzystują najbardziej unikalne kawałki od początku naszej ery i kompilują je.

 

http://www.dcddiscs.com/

 

Tori Amos, rudowłosa tochę zagubiona szczupła romantyczka, muzyka lekko trącająca erotyzmem , nieziemski głos połączony z fortepianem, właściwie Tori bez fortepianu nie istnieje, to poezja śpiewana w piękny sposób, własne teksty Tori przetworzone w dziwnym zagmatwanym słowotoku przenośni i sentencji o charakterze wybitnie emocjonalnym, byłem na jej koncercie cudo,

 

http://www.toriamos.com/

 

Naprawdę zachęcam to prawdziwe perły.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przejrzałem wszystkie posty i przypomnieliście mi o wielu fajnych wykonawcach, których warto znowu posłuchać.

Ponieważ tutaj chyba nie padły - dodam jeszcze: J. Hendrixa, Leningrad Cowboys , Lynard Skynard Steppenwolf (born to be wild), TSA( maratończyk), Allanis Morisette, Jerry lee lewis, i wielu innych

A na "kolację " 40 i 41 symfonia W.A.Mozarta, Carmina Burana Carla Orffa i jakiś musical A.L. Webera (Upiór w operze czy cokolwiek).

Natomiast zamiast budzika słucham szefa pewnej wiodącej w naszym kraju partii politycznej śpiewającego hymn narodowy (z ziemi polskiej do...) - stawia na baczność na równe nogi lepiej nisz marsz Radetzkiego

 

Tak przy okazji narzuciła mi się refleksja - kiedyś ogarnięty manią ściągania muzyki z sieci spostrzegłem, że mam tak poteżne zasoby iż nie dam rady (czas) ich odsłuchać. I czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhehehehe jeden z najlepszych interesow z przemysle muzycznym wychodzi na kreacji muzyki, ktora rzekomo jest undergroundowa i nie splamiona komercha. Wtedy sporo mlodej gawiedzi pedzi do sklepow, aby kupic plyte, ktora 'jest undergroundowa'. :P

Podobnie jest ze wszelkimi odmianami muzyki buntu, ktory sie staje popularny. Tak bylo z Sex Pistols, tak bylo ze Slipknotem czy Grooverderem. Wlasnie dlatego np Offspring okresla sie jako 'komercyjny punk'. Czysta komercha undergroundowa! :szczerbaty:

 

 

ale ja nie slucham Sex Pistols :) ..jesli chodzi o muzyke rockowa podoba mi sie Tool czy Perfect Circle bo w muzyce nienawidze tandety

 

ja mowie o undergroundzie czyli malych nakladach ..w 90 % niedostepnych w Polsce :) np. Midimiliz ...polski zespol Tromesa czy BigWigs ..sa to zespoly bardzo doswiadczone ktore w swoich latach zrobily bardzo duzo dobrej muzyki elektronicznej potocznie zwanej Techno z czym sie znowu kojarzy manieczkowa wiocha ....jednak ta muzyka nie ma z tym nic wspolnego bo tworcy generuja brzmienie

 

niemiecka The Delta ...izraelski Sandman ...skandynawski Son Kite ...to jest undergroundowa muzyka na ktorej nie zarabia sie najwiekszych pieniedzy wbrew temu co napisales ..jesli ktos sie reklamuje ze to jest underground i nagle cala polska leci do sklepu kupic bezplciowa muze to nie tyle ona jest undergroundowa co ludzie glupi :)

 

z muzyki komercyjnej jest doslownie ulamek gdzie jest to zrobione swietnie ..takimi wyjatkami sa np. Massive Atack ...Tool czy Bjork i pewnie jeszcze cosby sie znalazlo ..ale nie pisz ze na podziemiu sie zarabia pieniadze...co najwyzej mozna sobie wykorzystac slowo "underground" w celach marketingowych... bo zeby zarabiac pieniadze to trzeba z podziemia wyjsc a to sie wiaze z graniem pod masy ....co za tym idzie ?..trzeba trafic do szerokiego grona odbiorcow czyli muzyka musi byc uniwersalna (czyt. bezpciowa)...inaczej mowiac trzeba zagrac tak jak ludzie chca a nie kreowac cos ..naprawde niewielu potrafi sprzedac dobra muzyke szerokiej rzeszy odbiorcow :)

 

czego dowodem jest niemal kazdy odlam muzyki czy to Rockowej gdzie sie wydaje wiele beznadziejnych artystycznie i oklepanych produkcji dla mas jak i rowniez w muzyce elektronicznej gdzie rzadza kretynskie lupanki ktore mozna zrobic na kompie w 30 min....to sie sprzedaje

 

jesli chodzi o gitarowe granie dobry jest Satyricon "Nemesis Divina" niezla plyta :)

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio dzięki Monterowi słucham sporo polskiej muzyki - Ceti, Illusion, Coma, Zabili Mi Żółwia, Akurat... :)

 

A u mnie dziś leci koncert KATa Somewhere in Poland (LIVE), ale w wersji video. Malina po prostu...

Polecam też to przesłuchania kawałki zespołu Ocean www.ocean.art.pl - potrafią chłopaki nieźle przywalić!

 

pozdrawiam

Maciek

 

p.s.

ostatnia płyta Tool wspominanego tu wyżej - malina :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o Apocalyptice ktoś słyszał :rolleyes:

 

to takich 3 gości (w porywach do 4...) grających na wiolonczelach coś całkem innego niż klasyka :) nagrali covery na przykład refuse resist sepultury, oraz wielu kawałków metalicy... nothing else matters, czy unforgiven.. naprawdę warto posłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cocteau Twins, Dead Can Dance Massive Attack, Torri Amos, Enigma, Deep Forest, Depeche Mode, itp, itd, :gitara:

 

 

Aaaa widzę że prawie te same klimaty, ja: Cocteau Twins, Siouxsie & The Banshees, Dead Can Dance, Depeche Mode, The Cure, Sisters of Mercy, Kate Bush i z innej beki transowo klubowe klimaty: Underworld zwłaszcza dobry jest koncert na DVD i na żywca z wizualami na Open'er w Gdyni w zeszłym roku byli aaa !! zaaaaaa.....ci!! a Faithless pozamiatał tam też dokładnie. Wrócić tam choć na chwilę echhhh! :banan:

Edytowane przez Hamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.