Skocz do zawartości

Praesepe


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pomijając spajki (kwestia gustu, ja za sztucznymi spajkami nie przepadam, nie wiem jak z biustem, bo ze sztucznym nie miałem do czynienia :D), to chętnie bym się dowiedział jak wywołać tak genialne gwiazdy (oczywiście oprócz osiowości optyki i super dobrego prowadzenia).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne czy nie jakie to dla mnie ma znaczenie aby osiągnąć wynik który będzie cieszył moje oko. Liczy się efekt końcowy do którego dochodzę poprzez wiele godzin czasu spędzonych przy obróbce i nie ważne to jakim programem czy pluginem po to one są. Co do kolorystyki pisałem że robiłem to na laptopie stąd mogą być jakieś niedociągnięcia w kolorystyce a poprawkę mogę zrobić dopiero w sobotę jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni, powiem wprost - czy podzielisz się z nami Twoją wiedzą na temat robienia ładnych gwiazdek? (tutorial lub chociażby jakieś podpowiedzi)? Czy jest to Twoja tajemnica?

 

Proszę Cię tylko - nie pisz "nieważne jakim programem było zrobione" - bo jak sam wiesz - jest to ważne. Każdy z nas spędza długie godziny nad obróbką swojego materiału i dzielimy się tą wiedzą by pomóc innym.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne biusty, sztuczne pośladki a teraz sztuczne gwiazdy.

 

Niedługo będzie tak. Rozpoznaj jasność gwiazdy, rozpoznaj kolor gwiazdy, usuń gwiazdę, pobierz gwiazdę z palety Stellarium, podstaw gwiazdę. Bo do tego to powoli zmierza :ermm: ale gwiazdki będą idealne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię żadnej tajemnicy na mojej stronie pod każdym zdjęciem jest podane jakimi programami do obróbki się posługuję. Czy to takie trudne do przeczytania? MaximDl do składania i PS3 z pluginami w którym wykonuję całą obróbkę i tyle. Trochę chęci i samozaparcia i powstaje fotka ze sztucznymi spaikami czy biustami jak kto woli, szkoda tylko że nie ma pluginu do robienia sztucznych sczegułów mgławicy bo dopiero by się temat mocno rozwinął. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te gwiazdki są takie idealne, właśnie przez przerobienie ich tym pluginem i nie mają nic wspólnego z pierwotnym ich obrazem. Dla mnie osobiście nie są one idealne, tylko sztuczne. Po prostu plugin nakłada idealne gwiazdy przykrywając te normalne. Oczywiście nie chcę tu krytykować, bo każdy może mieć tu swoje zdanie i mogę się też oczywiście mylić - jeśli te gwiazdki powstały w inny sposób, to proszę o sprostowanie. Jak dla mnie to po prostu za duża ingerencja w obraz (nadaje się do wątku "mroczne tajemnice astrofotografii" na pierwszym miejscu :P ).

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te gwiazdki są takie idealne, właśnie przez przerobienie ich tym pluginem i nie mają nic wspólnego z pierwotnym ich obrazem.
A ja byłem święcie przekonany, że ich idealny kształt (NIE piszę tu o spajkach) to wynik umiejętnej obróbki, a nie działania plugina :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem święcie przekonany, że ich idealny kształt (NIE piszę tu o spajkach) to wynik umiejętnej obróbki, a nie działania plugina :(

 

To że zastosuję plugin to i tak potem te gwiazdy jeszcze poddaję małej obróbce w PS aby uzyskać lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.