Skocz do zawartości

Praesepe


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

A który plagin robi te magiczne rzeczy z gwiazdami ? ... możecie podać link...

A i fajnie by było zobaczyć surową 1 klatkę , później obrobioną... da się coś takiego zamieścić Antoni?

Przeważnie te plaginy degradują zdjęcie (niszczą detal... )chiałbym zobaczyć jak to jest u ciebie , Czy jest potem jeszcze dużo zabawy .

Dzięki !

 

P.S.

Wcześniej zamieszczony temat o degradacji zdjęcia , po zastosowaniu plaginu na gwiazdy ...

http://astropolis.pl/topic/43486-filtr-minimalny-degradacja-zdjcja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?....ale uważam że pokaz możliwości i prawdziwości to tylko można pokazać w jednoklatkowcach .Bo tu nie da się nic pokolorować ,prawdziwy real że tak powiem !

Oczywiście, najlepiej zrobiona kompaktowym aparatem z ręki. Przecież montaż paralaktyczny zniekształca rzeczywistość, bo gwiazdy przesuwają się na niebie. Ech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, najlepiej zrobiona kompaktowym aparatem z ręki. Przecież montaż paralaktyczny zniekształca rzeczywistość, bo gwiazdy przesuwają się na niebie. Ech....

 

Maciek szkoda pisać bo i tak wszystkim nie dogodzisz będziemy focić zapowiada się ładna pogoda na sobotę przynajmniej u mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ! Ja w tym tygodniu pozostaję w Układzie Słoneczym :) DSy zaczynam od nastepnego nowiu, zresztą nic specjalnie ciekawego w tej chwili nie da się zrobić, a galaktyki są poza moim zasiegiem..

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ! Ja w tym tygodniu pozostaję w Układzie Słoneczym :) DSy zaczynam od nastepnego nowiu, zresztą nic specjalnie ciekawego w tej chwili nie da się zrobić, a galaktyki są poza moim zasiegiem..

 

Sam myślałem o foceniu planetek swoim teleskopem ale mam tylko QHY 5 a to nie bardzo się nadaję a nie wiem jaką kamerkę sobie wybrać w miarę tanią a dobrą. Może mi coś podpowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem problem z plackowatymi gwiazdami. Ale już po problemie. Napisałem wczoraj plug-in który jak pisałem wcześniej rozpoznaje jasność i kolor wszystkich gwiazd na zdjęciu, usuwa je a potem generuje ich idealny obraz graficznie i wkleja. I teraz moje pytanie. Czy takie moje zdjęcia będą honorowane z konkursie Master of Processing ?

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celach testowych spróbowałem dołożyć spajki do fotki którą strzeliłem sobie tydzień temu. Zdecydowanie dołożenie spajków zmienia wizualnie foty. Niestety albo stety tuszuje też błędy niedoróbki jak choćby nierówne złożenie koloru itp (zaznaczenie) a także np brak ostrości na gwiazdach. Moje wnioski wyrażę tak. Jeśli ktoś zastosuje plugin do porządnie zrobionej fotki a nie po to aby zamaskować błędy warsztatowe to nie widzę problemu. W końcu nie chodzi tu o badania naukowe tylko w dużej mierze o poczucie estetyki. W zasadzie nie wiem czy foty Antoniego lepsze są takie czy takie. Bez spajków byłyby równie świetne no ale te kilka sztucznych kresek to taki deserek..........

PS: Proszę nie pastwić się nad jakością fot bo robione są z centrum miasta, przez okno mieszkania w bloku, bez widoku polarnej i tylko 10X180 sekund. Dopracowywałem obsługę montażu i softu i ostrością specjalnie się nie przejmowałem.

Untitled-1.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nikogo głowa nie bolała i nikt niczego mi nie zarzucał odnośnie tego pluginu i ze zdjęcie jest wizją artystyczną lub obrazkiem umieszczam fotkę bez spajków dzisiaj obrabianą. Powiem ta koledzy więcej pracy i wysiłku nad astrofoto i można osiągnąć wspaniałe wyniki a nie tylko czcze gadanie które do niczego nie prowadzi.

M 44 LRGB gotowe bez spajków.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że do wyników dochodzi się gadaniem i leżeniem do góry brzuchem, dzięki za kolejną lekcję.

 

Gwiazdki super, a skąd biorą się małe spajki na większych gwiazdach? Robisz przecież refraktorem.

 

Kiedyś też zadawałem takie pytanie odnośnie tych małych spajków jak miałem Kamerę QHY 8 L i tam tego nie było okazuje się ze one powstają przy kamerze mono a ja taką teraz focę. to chyba ze specyfiki jej budowy chodzi o matrycę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie teraz mogę wreszcie dać plusa - chętnie bym również zobaczył meduzę bez spajków bo skala trudności między tym zdjęciem a tamtym jest chyba ogromna !?

 

Ja nie widzę żadnych trudności a nie muszę już niczego udowadniać wystarczy, wolę jednak spajki bo mi takie zdjęcie bardziej się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.