Jump to content
Adamo

Wiosenny Zlot Miłośników Astronomii - Bieszczady 2014

Recommended Posts

Ten sam numer co w zeszłym roku, mi na Gmail przyszło :P

Tak to prawda, numer jest ten sam.

Kochani, czytać informacje czytać.

Wracając do konkursu Adept to sponsorami nagród są:

ALLSKY

Teleskopy.pl

Astrozakupy

Urania PA

Czy są jeszcze chętni zasponsorować jakieś nagrody czy upominki?

Czekam też na Wasze zgłoszenia dotyczące prelekcji.

Krótka informacja na temat konkursu:

Zdecydowałem, że pytania w tym roku będą dużo łatwiejsze - to po pierwsze :)

Po drugie będą obejmowały tylko zagadnienia dotyczące naszego Układu Słonecznego:

- Słońce,

- planety,

- większe księżyce,

- bardziej znane komety oraz planetoidy

Nie będzie pytań o misje, daty itp.

Także zachęcam wszystkich początkujących do wzięcia udziału w konkursie :D

PS. Astrozakupy podrzuciły mi do wyboru 5 lornetek, żebym coś wybrał jako nagrodę - wybrałem Bresser Corvette 10x50.

Wysłałem kasę w dwóch ratach. Myślę że to nie problem ?? :-)

Wysłałem kasę w dwóch ratach. Myślę że to nie problem ?? :-)

Spoko, to nie problem.

Dla niezdecydowanych.

Są jeszcze miejsca!

Zachęcam do udziału w konkursie.

Mamy w tym roku sporo sponsorów więc nagród będzie dużo.

Sponsorzy konkursu w tym roku to:

Teleskopy.pl, Deltaoptical, AllSky, Astrozakupy, Urania PA, Astronomia.

Szykuje się łatwy konkurs, zarys tematyczny już znacie więc do boju! :)

Witam

Jest już lista uczestników na stronie astrozloty.pl

Osoby które nie zapłaciły proszę o wpłaty! bo inaczej: :whip:

a jak już wpłacą: :przytulasie: i :astro:

• Like 2

Aktualizacja listy.

• Like 1

Witam

Mam jeszcze wolne godziny na prelekcje/prezentacje.

Czy ktoś jest chętny?

Witam

Zamyka listę zlotową.

Osoby które nie zapłaciły i nie ma z nimi żadnego kontaktu wyskakują z listy.

Miejsca jeszcze mam ale bez koszulek okolicznościowych które dziś poszły do druku.

Za dzień lub dwa będzie na stronie plan zlotu.

Pogoda i piwo zamówione :)

Cześć osób będzie ulokowana w pensjonacie ze względu na dużą ilość osób które nie zmieszczą się w domkach.

Jeśli są chętni do prelekcji zapraszam na PW

Przypominam też o konkursie "ADEPT"

W tym roku będzie sporo nagród.

Pytanko do tych co jadą.

Jedzie ktoś na zlot przez Krosno? Koszty owsa dla koni zawsze pójdą na pół a i jako takie towarzystwo przez drogę oferuję (pogaduchy o sensie istnienia, wielkim wybuchu i takie tam :P). Jakby ktoś miał wolne miejsce to chętnie się piszę... tzn ja i mój wilk. Tzn teleskop 10" nie ukrywam, że zalezy mi go wziąć ze sobą. Jeśli jednak ktoś jedzie załadowany i ma miejsce tylko dla mnie i bagażu to i tak się piszę. :)

Pozdrawiam!

Maciek

P.S. O kontakt proszę w tym wątku lub:
-PW
-e-mail: maciek_maci@interia.pl
-telefon: 724440823

Witajcie :astro: Wielu z Was nie znam i chyba mało kto mnie już pamięta :icon_smile: Aż mnie strzyka, że znowu nie mogę być, ale w przyszłym roku nastąpią poważne zmiany w moim zyciu, szczególnie zawodowym, więc na kolejny zlot postaram się przyjechać. Jeśli jeszcze ktoś ze starych bywalców będzie chciał z "dziadkiem" pogadać, pozaglądać przez stare, dobre TMB 152/1200 z chromacorem to przyjadę. Stęskniłem się już za Adamo, Darkiem B, bartolinim, Krzysiem Z i wieloma innymi osobami...Niestety PiotraZ i Pawła Maksyma już na zlotach nie zobaczę. Czystego, gwieździstego zlotu Wam zyczę i do zobaczenia może za rok .

Edited by Rysiek
  • Like 2

Ryśku dawaj, dawaj :D

Rysiek_Jodlow_2006.jpg

Edited by KrzysztofZ
  • Like 3

Krzysiu, za rok :przytulasie: Będę już emerytem (dość młodym) i postaram się przyjechać. Ostatnie lata odpuściłem zloty ze względów osobistych, ale astronomia dalej mnie interesuje i z obserwacji nie zrezygnowałem. Jeszcze pogadamy pod ciemnym niebem i jakiegoś browarka wypijemy :astronom:

Guest polaris

Witajcie :astro: Wielu z Was nie znam i chyba mało kto mnie już pamięta :icon_smile:

Ja pamiętam :)

Ja już nie.....

• Like 1

Ogłaszam, że pytania na Konkurs ADEPT 2014 zostały ułożone.

Zachęcam wszystkich początkujących uczestników zlotu do udziału w konkursie.

Pytania są prostsze niż w latach ubiegłych.

PS. Podkreślam, że konkurs jest przeznaczyny wyłącznie dla osób nie posiadających własnego sprzętu obserwacyjnego.

Edited by KrzysztofZ
  • Like 3

Krzyś, jakieś nagrody będą? :)

Nagrody w konkursie ADEPT 2014

1. Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 6"

2. Lornetka Bresser - CORVETTE 10x50 WP

3. prenumeraty Urani i Astronomii

oraz wiele wiele innych

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

Edited by KrzysztofZ

witam

Termin zlotu zbliża się dużymi krokami i za tydzień o tej porze większość uczestników zlotu będzie spakowana i gotowa do wyjazdu.

Wszystkie osoby, które przyjeżdżają na zlot po raz pierwszy proszeni są o zarejestrowanie się w biurze zlotu które znajduje w pierwszym domku po prawej stronie. Czyli jak wjeżdżamy do ośrodka Naturapark to jedziemy drogą do góry do tak zwanej wioski domków która nazywa się "Wstężniczka".

W biurze zlotu każdy dostanie pakiet startowy z instrukcją obsługi 11-tego Bieszczadzkiego Zlotu Miłośników Astronomii.

Wszystkie nowe osoby będą miały przydzielonego człowieka który odpowie na wszystkie pytania oraz będzie służył wszelką pomocą.

W tym roku będzie nas najwięcej ze wszystkich zlotów. Na szczęście dysponujemy pokojami w pensjonacie który jest na miejscu więc nikt nie będzie musiał dojeżdżać.

W tym roku będzie podzielone pole obserwacyjne na 2 części, astrofotograficzną i obserwacyjną.

Na polu astrofotograficznym będzie oczywiście dostęp do prądu.

Jeśli ktoś z was ma jakieś sugestia to proszę pisać.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Jeśli macie jakieś

• Like 4

Jeżeli byłby ktoś chętny dołączyć się do jazdy z okolic Krakowa to niech pisze na PW. Wyjazd w czwartek jakoś wczesnym popołudniem.

Witam

Jadę sam, jeżeli ktoś nie ma transportu chętnie zabiorę, proszę pisać.

• Like 1

Informuję że stan miejsc został wyczerpany.

Zajęte mamy 13 domków i 12 pokoi.

Więcej się miejsc nie ma. Zwolnią się dopiero z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

Szukam transportu dla mojego teleskopu ED80 wraz z Vixenem Porta. Teleskop jest w Łodzi, ja jadę z dziewczyną ze Śląska

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Haha
      • 13 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
      • 117 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Thanks
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.