Skocz do zawartości

Saturn 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Foto dedykuje Koledze riklaunim ^_^ na przeprocesowanych stackach na brzegu majaczy mi Encke division :uhm: tym samym wycofuje stwierdzenie że nie warto robić Saturna tak nisko ^_^

Newton 305/25000 Atik Titan mono IRpass+IRBP projekcja Ortho Kasai 4mm

SAT03.jpg

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto dedykuje Koledze riklaunim ^_^ na przeprocesowanych stackach na brzegu majaczy mi Encke division :uhm: tym samym wycofuje stwierdzenie że nie warto robić Saturna tak nisko ^_^

Gdzie ci majaczy? Na samych zewnętrznych krawędziach najłatwiej coś złapać. U Ciebie widać lekkie przyciemnienie powodowane przez przerwę. Żeby to było wyraźne trzeba trafić na ekstremalnie korzystne warunki. Przerwa Cassiniego musi być jak żyleta, a nie rozmyta przez seeing.

 

Na tej animacji widać jak pojawia się na niektórych klatkach.

anim_redlum.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w miarę dobra czerń. Gdy daję więcej, to zżera Saturna. Przepraszam ale nie będę bardziej poprawiać. Dzięki za opinię :)!

 

 

PS. Teraz spojrzałem pod innym kątem, od góry, na fotkę i rzeczywiście widać trochę za jasne tło i szum. Następnym razem będę sprawdzać w ten sposób. Dzięki za uwagi.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dobrze. Problem był głównie w tych "łatkach", o czym wspomniał Hamal, czyli widać było wyraźnie granicę między strefą zaszumionego tła, a całkowitą czernią obok, tak jakbyś wymazywał to tło gumką tylko w pewnym obszarze na około, pozostawiając łatkę.

 

Prawdę mówiąc ja nie widzę tego paska na czarnym z rysunku Hamala, ale pomimo tego widzę szare tło na fotce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grafika jest oszukana. Tam, gdzie jest napis Black (16) jest tak na prawdę dokładnie 0, a więc nie dziwne, że nie widziałem tam granicy koloru, bo po obu stronach jest 0. Pasek obok ma już 11. Na białym natomiast tam, gdzie jest napis white (235) jest tak na prawdę 253, a więc prawie maks, obok jest już 255.

 

Poziom tła na Twojej pierwotnej fotce Wojtek wynosi ok 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wprost na ekran nic nie widzę. Dopiero jak popatrzyłem od góry, pod kątem to to zobaczyłem. Jeszcze jedna ciekawa rzecz (oczywiście nie zwalam na forum) jednak u mnie na dysku tło jest czarniejsze, od tego obrazka z forum, po jego rozwinięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgląd zdjęć Windows , tak jak napisał Ilu , dość znacznie modyfikuje sposób wyświetlania obrazka i do tego nie za bardzo pozwala wybrać jak to tam sobie modyfikuje. Natomiast jeśli chodzi o monitor z postu # 61 to nie jest rewelacyjnie i jak pisze Hamal regulacja gammy by się przydała.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyz pikny :) Użytkownik KpS z czesko - słowackiego forum. Podaję m.in. dlatego, że chodzi mi o tą przerwę Encke'go, post 53 i 55 Hamala. Czy aby po prawej stronie troszkę się nie pokazała, w odległości cca 1/3 od brzegu ? Ale dlaczego wobec tego po lewej jest nieco inaczej ? :)

 

sat-2.jpg

 

http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1387958251/75

 

 

No i wkroczył na scenę inny planeciarz, z nickiem martus. Napewno Encke tu jest, nawet nieco więcej :)

 

Saturn+IR+kan__l_002.png

 

Post 72 http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1387958251/60

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna encke division na grzegu pierścieni oraz druga dalej wewnątrz za cassinim ^_^ gość w ogóle rzeźbi grubo te pierścienie, marnuje ten teleskop.

 

http://saturn.cstoneind.com/

 

a tak powinna się układać

 

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/attachments/60536-Hubble_Saturn.jpg

 

ja tam za Cassinim już nic nie widzę jakoś. Dodatkowo proporcjonalnie migruje do brzegu prawie się zlewając z nim.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.