Skocz do zawartości

Saturn 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Saturn z dzisiejszej nocy. Z sesji jestem bardzo zadowolony, z dwóch powodów. Po pierwsze, udało się nagrać dość dobry materiał oraz wizualnie widziałem sporo: cztery księżyce Saturna, pierścień z przerwą C. jak na dłoni i barwy samego Saturna :)! Mam też dwie animacje ale one trochę później.

 

SCT9.25, ogniskowa 2350 mm oraz 5875 mm.

 

 

 

 

 

conv_Saturn_20140417_014425.jpg

conv_Saturn_20140417_014425c.jpg

conv_Saturn_20140417_014425o.jpg

conv_Saturn_20140417_024952.jpg

Saturn_20140417_023324.jpg

Saturn_20140417_023555.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Co do kolorów, ostatnio się nad tym zastanawiałem. Jednak w grę wchodziła by jakaś lepsza kolorowa kamerka, może nawet IDS z tą samą matrycą. Na pewno nie robiłbym animacji przy użyciu kolorowych filtrów. Za dużo materiału do obrabiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn z dzisiejszej nocy. Oraz animacja z 4 klatek, 80%. Dodam tylko, że Saturn znowu falował. Nie był tak stabilny jak przedostatnio. Jednak wizualnie wyglądał ładnie. Było widać kolory i księżyce.

 

SCT9.25, ogniskowa 2350 mm oraz 5875 mm.

 

 

7f5ce481-5307-443b-8a12-378a77c544de.gif

 

Saturn_20140420_033006_R.jpg

Saturn_20140420_030605_R.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz, jak kurz - ale moje biedne oczy! ;) Nie tylko w okularach, nie tylko blisko monitoru, ale jeszcze skośnie! Zauważyłem dwa; jest ich tam więcej ?

A ja tam wolę czarno-biały, wydaje mi się że więcej szczegółów i ostrzejszy. Zarobiłeś ode mnie dużo plusików! Za pasję w astro-foceniu - też ! A przecież to nie tylko kręcenie, potem przecież obróbka! Jesteś na "bezrobotnym" ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej kamerki używasz do rejestracji obrazu, bo bardzo ciemne te fotki i przez to dużo jednak się traci. Ja używam Logitech Pro3000.

 

Ja nie mam kamerki tylko zwykły aparat tzn. projekcja okularowa.

A kamerkę może i bym kupił ale jeszcze potrzebny laptop a nie posiadam a tabletu nie podłacze.

Wiem że szczegóły sie traci, jak by porównał to co widziałem patrząc przez okular a to co na foto to nie ma porównania przerwę widać a wczoraj jeszcze widziałem księżyce oraz pasy na Saturnie a na foto wsio zamglone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie testuję achromat SW 80/400, przed chwilą na Saturnie, przez otwarte okno. Oczywiście ostrość faluje, ale momentami są dobre obrazy. Ciekaw byłem, jak zniesie powiększenie 100x, okular TS Planetary HR 4mm ( nowy design :) )

Jest dobrze, aż do skraju pola, aberracja niezauważalna, może też dlatego, że mam już słabsze oczy i jej nie widzę ;)

 

No, ale nie jest tak źle...Włożyłem Pentax xf zoom 6,5-19,5mm, który swego czasu kupiłem, naiwnie wierząc że będę miał fajne obrazy bez wymieniania okularów; również za dnia. Potwierdziło się to, co sprawdziłem już na lustrze: okropna aberracja chromatyczna, wnoszona przez okular !!! Praktycznie tylko w centrum pola bez tej aberracji, im bliżej brzegu - tęcza coraz piękniejsza!

 

W sumie jestem zadowolony z zakupu-prezentu dla 10-letniego Michałka, który posyła mi mailem rysunki Układu Słonecznego ( włącznie z pasem planetoid i obłokiem Oorta :) ), Jowisza z księżycami, Saturna z Tytanem i Hyperionem itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak znalezc saturna ?

za pomoca stelarium znalazłem juz kilka planet ale tego akurat nie potrafie .

Wskazcie moze jakies sposoby

Na stelarium widze polozenie tej planety ale nie potrafie tego przeniesc na niebo , brak mi jakiegos konkretnego punktu zaczepienia a nie potrafie jeszcze inaczej wyszukiwac

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.