Skocz do zawartości

Mars 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj taka moja pierwsza próba zrobienia koloru Planecie Mars . Przekonałem się że bez dobrych filtrów jest to bardzo trudne. Jednak coś tam widać .

Materiał pochodzi z 20.05.2014.

 

Widma to od lewej kanały RGB

Mars 2014-05-19-1809.jpg

Mars kanały RGB 20.05.2014.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super detal, nawet golym okiem mars byl bardzo ceglasty kolor intensywny - super warunki, tak sobie notuje te super warunki i sprawdzam wtedy na sat24 przebieg frontow i kolejny raz jest super dzien zaraz po przejsciu fali chmur burzowych zwiazanych z zmiana frontu atm. a dzis jest juz slabo bynajmniej u mnie.

Lukasz i Wojtek super detal zlapaliscie - gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz lepszą jakość niż ja na avikach, jeszcze napisz ile klatek zbierasz czy stosujesz jakieś filtry ?

 

Standardowo zbieram około 2000-3000 klatek w kanale R i około 1000-1500 w G i B

 

Stosuję zwykłe najtańsze filtry LRGB Baadera -

http://astromarket.pl/zestaw-filtrow-ccd-rgb-ir-1-25-cala-baader-planetarium.html

 

a później składam jako RGB lub RRGB

 

Kanał R - nagrywam z prędkością 60 fps przy ekspozycji około 14ms

a G i B z prędkością 30 fps przy ekspozycji około 30ms

 

Niestety mój Mak ma pewną skazę na menisku, wygląda to jakby był przesmarowany klejem ale chyba jest to jakiś wżer. Nie jest duży ale niestety wpływa trochę na ostrość i powoduje, że zdjęcia nie są tak dobre jak mogłyby być przy tej aperturze :(

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Mars. Trafiłem w końcu na przyzwoite warunki, ostatnie kilka sesji było całkowicie nie do obrobienia. Spróbowałem również połączenia HEQ5(który to nabyłem bardziej z myślą o lustrzance i krótkich ogniskowych :D) i tuby od dobsona, wyszło całkiem przyzwoicie i co najważniejsze w końcu zniknęło ograniczenie czasu nagrywania jakie miałem z Dobsonem.

Ogniskowa 3000mm, 60%z3000 klatek. LiveCam, GSO2,5X, AS2! i Regi6.

mars2014-06-14 22_40_08_castr_e11111111_b3_ap8.jpg

Pozdrowka

Tom

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 

Dziś trochę próbowałem pobawić się Marsem w programie WinJupos . Najwyraźniej funkcja de-rotacji przynosi profit .

Tutaj opisałem Jak to zrobić . Tak że jeżeli posiadamy stacki to warto do nich powrócić.

Mars 20.05.2014

 

 

No to widać, że warto zebrać dłuższy materiał!

Ciekawy opis, z pewnością wkrótce z niego skorzystam!

 

Pozdrawiam,

Marcin.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.