Skocz do zawartości

Ja nie gorszy od Mc Artiego - co z moim atlasem????


oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Oddalam pytanie, proszę go skierować do Poczty Polskiej, nr przesyłki podam Ci na priva aby jakiś oszołom nie podebrał, była nadana 27.07. 2004 na adres z formularza zamówienia :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Przesyłka nie doszła i to mnie interesuje a nie fakt, kiedy była nadana i jaki miała numer. Poza tym żadnego formularza na atlas nie wypełniałem i nie wysyłałem  :shock:

 

O rany Boskie, to jak chcesz otrzymać przesyłkę bez wypełnionego formularza, nie może być :wink: oczywiście żartuję bo mam twój adres stałego klienta pod ręką z innych zamówień.

Po pracy też sprawdzę na Poczcie gdzie utknęła ta przesyłeczka do Wrocka :?: :?: :?:

Od 27 lipca nie mam z nią już wiele wspólnego, jest w posiadaniu Poczty Polskiej i jak możesz to na niej się proszę wyżywaj O.K. :roll: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlas jest we Wrocławiu. Janusz miał rację - jak go zobaczyłem przeszły mi fochy! Świetnie zapakowany, nie uległ żadnym uszkodzeniom. Atlas jest duży, ma świetne mapy i jak go dzisiaj rozłożyłem w kancelarii to wspólnik i pracownicy zbaranieli :)

 

Janusz - marudziłem, marudziłem, ale teraz przynajmniej wiem, że miałem po co tak Ci głowę zawracać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hamalu rozczaruję Cię, ale nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Nie widziałem atlasu Brycha, a tego atlasu używam w zasadzie drugi wieczór więc wiele powiedzieć nie mogę. Generalnie podoba mi się i pasuje do moich warunków obserwacyjnych (czyli nieszczególnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z tym cudem?  http://www.willbell.com/atlas/atlas4.htm

Ja mam, Janusz Płeszka ma... Dwa tomy, dość delikatne i tak sobie się do warunków polowych nadające. Jeśli już, to kup Harald-Bobroffa (sam na niego może zbiorę):

http://www.heraldbobroff.com/

Drukowany na prawie niezniszczalnym plastiku, zasięg <> taki jak Uranometria i Brych, aktualnie nie wydawany, ale można jeszcze na Amazonie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamalu jak widzisz moje rzeczowe zapytanie znalazło sensowną odpowiedź w postaci strony do wglądu i nikt nie wziął go poza Tobą za krytykę tylko zdanie konstruktywne, jak widzę galaktyki i gromady są tam nieźle plotowane mg skali ale czy mgławice emisyjne są jak w dobrych atlasach rysowne kształtami czy tylko symbolami ???

Czy zaznaczone są separacje gwiazd na epokę atlasu, ruchy własne na stulecie czy choćby kolor gwiazd odpowiada typowi widmowemu a na marginesach są numery sąsiadujących stron bo to cechy naprawdę dobrych atlasów typu Uranometria czy Milenium :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę galaktyki i gromady są tam nieźle plotowane mg skali ale czy mgławice emisyjne są jak w dobrych atlasach rysowne kształtami czy tylko symbolami ???

 

Tu racja, nie znoszę jak zamiast krztaltów galaktyk czy mglawic są jakieś szesciokąty czy inne znaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Janusza.

 

Nie widzę tych atlasów http://www.willbell.com/atlas/atlas4.htm w ofercie na stronie firmy, czy możesz podać cenę obu tomów.

 

A że nie znoszę kupować w ciemno czy jest możliwość zobaczenia skanu najdokładniejszej w nich mapki Plejad ? Dla mnie wyznacznikiem jakości atlasu zawsze były Plejady i jak się okazało na podst. Atlasu Brycha bardzo dobry to wyznacznik :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uranometrii sam używam i zrobię jutro fotkę Plejad z domu z atlasu  :salu:  

Jeszcze lepszy od Uranomierii jest Millenium Star Atlas ale i za większą cenę  :?

Hę, hę, wiem że jestem tylko upierdliwym potencjalnym klientem :mrgreen: ale pozwolę się przypomnieć :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamalku, litości jeszcze siedzę w firmie i pakuję paki dla Kuriera na 19h, nadawanie kikunastu teleskopów dziennie jest trochę ponad moje siły i na resztę już czasu nie starcza, bądź jeszcze troszkę Cierpliwy :opanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.