Skocz do zawartości

Konkurs Master of Processing - edycja wiosna 2014


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na zachowanie Wlasciciela tej strony w stosunku do mojej osoby ktorego nie mogę zaakceptowac konkurs zostaje przerwany i nie będzie kontynuowany.

Przepraszam zaintersowanych,. O ewentualne wyjaśnienia proszę pytac Pana Adama Jesiona.

 

Tylko co ja biedny "Pan Jesion" (swoją drogą to dosyć zabawne stać się nagle PANEM) mam wytłumaczyć wszystkim tym, którzy brali udział w Twoim plebiscycie? No co ja mam powiedzieć, że organizator się na mnie obraził w innym wątku za zwrócenie uwagi o błędzie merytorycznym i dlatego "teleranka" nie będzie?

 

Nie rozumiem nawet po co mnie przywołujesz w tym wątku? Ty jesteś organizatorem, to się tłumacz z dziecinady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Adeam, nadal nie rozumiesz. Posądziłeś mnie o celowe zniekształcenie tłumaczenia w celu zdyskredytowania montaży ASA:

 

" Trudno mi też uwierzyć, że ten błąd powstał przez omyłkę, co sugeruje wykrzyknik na końcu zdania (nie istniejący w oryginale). Twoja osoba pojawia się bardzo często w dyskusjach o ASA i zawsze raczej w umiarkowanym tonie - delikatnie mówiąc (starając się udowodnić, że nieguidowanie to bullshit). A teraz wyskakujesz z takim "błędem"?

 

Dziwna akcja."

 

Nie widzę pola do dalszej współpracy w zakresie innych moich działań wspierających aktywność Astropolis, wybacz. I nie traktuj tego jak dziecinadę bo mówię to całkiem poważnie.

Powodzenia w dalszej promocji produktów ASA w ten sposób.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie traktuj tego jak dziecinadę bo mówię to całkiem poważnie.

 

Jeżeli uważasz, że to jest poważne działanie odpowiedzialnej osoby, to wybacz, ale nie jest - jakkolwiek byś tego nie chciał podkolorować. Robisz z igły widły i do tego dźgasz nimi innych na oślep. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - obawiam się że wessel ma rację, trudne do uwierzenia jest uwierzenie w to że wessel mógłby w ten kretyński sposób próbować dyskredytować ASA - twoja reakcja wydaje się być przesadzona.

 

Teraz Panowie stajecie przed egzaminem dojrzałości - mam nadzieje że obaj zdacie go pozytywnie ;)

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek_P

Z czystej ciekawości zapoznałem się z wątkiem, który doprowadził do ostrego konfliktu. Staje również po stronie Wessela. W mojej ocenie Adam bezpodstawnie posądził go o celowe błędne tłumaczenie. To nie było zwykłe zwrócenie uwagi na błąd merytoryczny. To było oskarżenie o umyślne działanie w złej wierze. Skoro producent wstawił 10 minut, a nie np. 30 (i wiecej), to tłumaczenie zawężające jest wciąż prawdziwe. Mógł oczywiście Wessel przetłumaczyć do końca i dać, jak producent podaje, nadzieję na więcej, ale trudno tu doszukiwać się podstępu jak to uczynił Adam. Wystarczyło poprosić o ten dopisek, a nie oskarżać z grubej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, ale w takim razie takie tłumaczenie przestaje być tłumaczeniem, a jest interpretacją.

 

Reszta tej historii to nadymanie się i napuszanie (ja to tak odbieram - "nie będziesz mi tu zwracał uwagi") i jest żenujące.

 

Cieszę się że wolny czas pod ciemnym niebem poświęciłem na zbieranie światła obiektów które chciałem mieć, a nie na które był ten konkurs (a chciałem dopracować Triplet zebrany 40D albo powtórzyć kamerką), bo czułbym się potraktowany niepoważnie, a mówiąc bardziej kolokwialnie, nabity w butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiając konflikt pomiędzy organizatorem konkursu a właścicielm forum, zrobiło się mało sympatycznie. Z mojego punktu widzenia zaczyna to wyglądać na to że konkurs był nie dla społeczności i promowania w niej astrofotografii ale dla wspierania ... no własnie czego nie rozumiem. Twoje wytłumaczenie ma pokazać że powstał konflikt pomiędzy dwoma osobami i to jest najważniejsze a cała reszta, która wykonała jakąs pracę jest najmniej istotna, więc można ten projekt na krótko przed jego zakończenim poprostu porzucić. Przykro mi ale rezygnuję z udziału w takich incjatywach, które są obarczone ryzykiem rozczarowania z powodów niezależnych od uczestników.

Edytowane przez jcbo
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek_P

Oczywiście, pominięcie 'i więcej' wypaczyło przekaz. Tego nie podważam. Był to jednak błąd do prostego poprawienia, a nie powód do oskarżeń. To zabolało Wessela i nic dziwnego. Adam zamiast bagatelizować powinien za to przeprosić. Konkurs jednak nie powinien na tym ucierpieć. Tak nie można działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, każdy czyta i widzi to co chce. I dlatego Internet nie jest medium do dyskursu, bo zupełnie zniekształca intencje.

Jasne jest, że to co napisałem odnośnie "podejrzenia celowego zagrania" było typową ripostą - przyznaję - pod wpływem emocji (ta historia Wessela uwag odnośnie ASA trwa już długo i już zwyczajnie mnie wkurza, jak usera forum).

 

Ale dziwne jest, że nie dostrzegacie tego, że zupełnie spokojnie wypunktowałem błąd, a resztę dopisałem dopiero po "fochu" autora. Rozumiem, że dla was jedynych sprawiedliwych chronologia wydarzeń jest bez znaczenia wszak "sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".

 

Jeżeli ktoś obraża się o takie zdanie i wręcz doprowadza do "śmiertelnego" konfliktu (jak twierdzi - jest bardzo poważny w swoim przekonaniu) to ja przepraszam, to nie mój świat. Nie jestem psychologiem, żeby analizować i rozumieć jakieś podprogowe konteksty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, pominięcie 'i więcej' wypaczyło przekaz. Tego nie podważam. Był to jednak błąd do prostego poprawienia, a nie powód do oskarżeń. T

Arku, poniżej pierwszy post Adama w tym temacie:

 

"Słów mi tym razem zabrakło. Poniżej oryginalny tekst:

Least to say that auto guiding may be
obsolete altogether in the light of the fact that perfectly unguided exposures of up
to 10 minutes and more have become possible.

Tłumaczenie Wessela (nawet dodał wykrzyknik :))

Prowadzenie ASA przez autoguiding jest możliwe, ale system pozwala na wykonywanie nieguidowanych ekspozycji do 10 minut!

A powinno być przetłumaczone: perfekcyjnie nieguidowane ekspozycje możliwe do 10 minut i więcej.

PS. Wraz z premierą nowego softu ASA będzie nowa instrukcja (polska także, wraz z samą lokalizacją oprogramowania)."

Odpowiedź Maćka była jaka była i powstała awantura. Tak jak pisałem, Maćkowi gdyby po tym wpisie Adama padło ze strony Maćka stwierdzenie "OK, mój błąd poprawiam..." nie byłoby całej reszty.

 

Konkurs jednak nie powinien na tym ucierpieć. Tak nie można działać.

Tu się zgadzam i jestem zaskoczony taką a nie inną postawą.

 

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Jacek, celowo czy nie ale nie pokazałeś całej prawdy. Moja odpowiedź była:

"Adam, zawsze mogłeś przetłumaczyć wcześniej sam. Krytykować łatwo ale robić... Jak widać się nie chciało. A jest nawet prawo mówiące że każdy produkt sprzedawany na polskim rynku musi mieć instrukcję po polsku. Więc się nie czepiaj detali."

I po tym zostałem posądzony o celowe zniekształcenie tłumaczenia - i to ja mam się puknąć w głowę? Zastanów się kogo tu poniosło..

PS. Błąd jest już dawno poprawiony, wystarczyło wypunktować a nie wali z grubej rury..

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak Maciek rozważysz reaktywację konkursu? Co prawda nie wziąłem w nim jeszcze udziału, ale wg mnie to bardzo fajna inicjatywa i skorzysta z niej pewnie więcej osób w naszym kraju, niż z montaży ASA (których oczywiście każdemu chętnemu oraz sobie życzę) :)

Co do tłumaczenia to wg mnie gdyby taka pomyłka zaszła w opisie innej funkcjonalności nie byłoby żadnej sprawy i tyle.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel,

uważasz, że Twoja odpowiedź pomimo ewidentnego przekłamania w tłumaczeniu była OK? Nie lepiej było napisać "OK już poprawiam" zamiast "Adam, zawsze mogłeś przetłumaczyć wcześniej sam. Krytykować łatwo ale robić... Jak widać się nie chciało."

 

.... i ani słowa o poprawieniu, zakończyłeś żeby się "nie czepiać detali" a okazało się, że te "detale" wzbudziły w tym wątku gorącą dyskusje.

 

Pomijając wszystko to ostra dyskusja na forum a nie wojna na śmierć i życie.

 

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ta dyskusja obejmuje już dwa wątki a dotyczy wątku z tłumaczeniem. Proponuje tu się zająć konkursem a w wątku o montażach AP i ASA zająć się funkcjonalnością porównywanych montaży.

Reszta tam gdzie powinna być - czyli w wątku o tłumaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek_P

Adam zaczął zwracanie uwagi od: "Słów mi tym razem zabrakło." To jakby napisać "ręce mi opadły jak przeczytałem głupoty, które Wessel napisał". Nie było to grzeczne zwrócenie uwagi. Wessel nie pozostał dłużny i napisałe jeszcze bardziej niegrzecznie, po czym nastąpiło oskarżenie z grubej rury Adama. Tak ja to widzę, ale każdy może inaczej.

Wiedzę masz Adam dużą, ale jako właściciel serwisu powinieneś być bardziej powściągliwy w wypowiedziach. Nie jedną osobę zraziłeś już uwagami typu: "Czytanie nie jest twoją mocną stroną, tak samo myślenie.", "Idź się lecz, chociaż sądzę, że to niewiele pomoże.", "Żeby ułatwić Ci procesy myślowe, przypomnę, o czym jest dyskusja. Napisałeś autorytatywnie poniżesze bzdury". To z wątku, który sam podlinkowałeś. Trzeba szanować rozmówców niezależnie od tego jacy są. Kultura wypowiedzi to element kultury osobistej. Jeśli nie dostrzegasz tego, że przez pryzmat posiadanej wiedzy patrzysz często na innych z góry, to Cię o tym w tym miejscu informuję. Takie wtręty jak "Słów mi tym razem zabrakło" są dla Ciebie naturalne, ale dla innych są niemiłe. Ustawiasz rozmówce w roli podrzędnej. Nie dziw się, że im się to nie podoba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam zaczął zwracanie uwagi od: "Słów mi tym razem zabrakło." To jakby napisać "ręce mi opadły jak przeczytałem głupoty, które Wessel napisał". Nie było to grzeczne zwrócenie uwagi. Wessel nie pozostał dłużny i napisałe jeszcze bardziej niegrzecznie, po czym nastąpiło oskarżenie z grubej rury Adama. Tak ja to widzę, ale każdy może inaczej.

Chyba niestety mają znaczenie lata drobnych tarć i niewypowiedzianych żali między dwoma naszymi kolegami - i w końcu napięcie znalazło swoje ujście, ale niestety nie oczyszczające.

 

Kultura wypowiedzi to element kultury osobistej. Jeśli nie dostrzegasz tego, że przez pryzmat posiadanej wiedzy patrzysz często na innych z góry, to Cię o tym w tym miejscu informuję. Takie wtręty jak "Słów mi tym razem zabrakło" są dla Ciebie naturalne, ale dla innych są niemiłe. Ustawiasz rozmówce w roli podrzędnej. Nie dziw się, że im się to nie podoba.

Trafna uwaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zgadzam się z treścią postu Arka, bo trudno żeby mógł znać cały kontekst, a ma on źródło już w 2005 roku, więc to długa historia. Więc tak - masz rację, ale gdybyś znał szerszy kontekst to jestem przekonany, że byś wyciągnął inne wnioski. Nie mniej, nie mam pretensji, bo to naturalnie prawidłowa ocena moich, jakby nie patrzeć, chamskich zwrotów (niestety, co gorsza, wtedy zamierzonych, vide - historia).

 

Z jednym natomiast się nie mogę zgodzić, a mianowicie, z własną interpretacją tego, co "autor miał na myśli". Piszę tu o cytacie: "Słów mi tym razem zabrakło". Przecież wyraźnie odniosłem go do osoby, którą zacytowałem. A chodziło mi o sytuację Naskiego (to jego zacytowałem, żeby właśnie nie było niedomówień), że pod wpływem jednego zdania z nieprofesjonalnie przetłumaczone instrukcji wyciągnął zobowiązujące wnioski i zrobiło się zamieszanie. Mam nadzieję, że teraz on znowu się nie obrazi, jeżeli to moje zdanie jest tak rażące uczucia (z góry przepraszam).

 

Ot i uroki polemiki w internecie. Jedno zdanie i każdy ma swoją teorię. Moją największą winą jest to, że jestem właścicielem tego przybytku. Nie mniej, nigdy, przenigdy nie wykorzystuję tej sytuacji i traktuję siebie jako zwykłego usera. A to, że ktoś ekstrapoluje te kwestie i robi z nich główne oręże, czy argument pod ocenę moich słów - to już nic z tym nie zrobię. Trwa to 11 lat i nic tu się nie zmieni. Chcecie widzieć we mnie admina - wasza sprawa (rzekłbym - strata).

 

Co do wiedzy - tu też się od was nie różnię. Są kwestie na których znam się lepiej, są też takie, na których nie znam się w ogóle. Jak każdy. Prawda? Gdyby pod moimi postami przykleić inny nick (zamiast Adam_Jesion) to dyskusje wyglądały by inaczej. I to mnie najbardziej irytuje, bo fakty powinno oceniać się przez ich pryzmat, a nie wydumanych uprzedzeń. Traktowanie mnie w tych kategoria to jest jakiś przejaw nietolerancji - o ironio.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zdopinguje wessela: dokończ tę edycję - zostało parę dni dosłownie. Nie będzie następnej każdy zrozumie albo jednostki się upomną.

W ubiegłym roku wystartował comiesięczny konkurs z głosowaniem, szybko się skończył takie życie. Można wrócić do idei.

Dokończ tę edycję a przyszłość sama pokaże czy będzie kontynuacja ;)

 

Kurcze nie mogę już być bardziej polityczny popranie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, jeśli z pewnych powodów nie chcesz prowadzić już konkursu, to ja mogę się zająć jego moderacją. Może być pod inną nazwą/ze zmienioną formułą/zmieniony w jakikolwiek inny sposób. Ale warto, żeby cokolwiek się jednak działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.