Skocz do zawartości

[S] Maksutov Intes Alter M703 180mm F10 - 1700zł


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nie będę żałował tej decyzji...

 

Na sprzedaż mam Maksutova Cassegraina legendarnej firmy Intes - model Alter M703. Jak zapewne domyślacie się patrząc na cenę, egzemplarz nie jest idealny. Kupiłem go ok. rok temu jako teleskop po przejściach. Otóż menisk ma mnóstwo malutkich mikrorysek, wg mnie są na powłokach a szkło jest ok. Ponadto lusterka są do umycia, wad na powierzchni nie widzę i powłoki są raczej ok. Brak zaślepki śrubek kolimujących lusterko wtórne. Wejście jest standardowe SCT. Regulacja ostrości chodzi jak masełko. Wnętrze tuby jest oryginalnie wybaflowane.

 

W zestawie:

- tuba

- zamocowany dovetail,

- oryginalna twarda torba transportowa,

- oryginalny ruski szukacz i dwa mocowania na tubce,

- oryginalna kątówka (totalny szrot),

- oryginalny dekiel

 

Sprzedaję tylko dlatego, że już prawie rok nie mam czasu się zając teleskopem i nawet ani razu nie miałem okazji go sprawdzić pod niebem... Niech przejmie go ktoś kto go wskrzesi i odpowiednio wykorzysta.

 

Cena 1700zł lub najlepsza oferta (obejmuje wysyłkę kurierem). Ze względu na bardzo niską cenę, nie ma gwarancji ani zwrotów.

 

Możliwość zamiany na 80ED F7 lub F7.5

 

Mak01.JPG

 

Mak02.JPG

 

Mak03.JPG

 

Mak04.JPG

 

Mak05.JPG

 

Mak06.JPG

 

Mak07.JPG

 

Mak08.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.