Skocz do zawartości

Brak dostępu do forum bez zalogowania ?


Gość kaluzny_m

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaluzny_m

Mam haluny, coś szwankuje, czy może forum przestało być dostępne dla niezalogowanych osób ? Wiem że nie ja sam nie mam możliwości oglądania postów bez zalogowania.

Proszę o jakieś wyjaśnienie tego faktu.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z ostatnimi "cyrkami" takie decyzje podjela Rada. Doszla takze weryfikacja nowych userow. Inna sprawa, ze "koncza" nam sie transfery, wiec do wrzesnia musimy "oszczedzac" ruch. A jak ktos nie ma "sily" aby sie zarejestrowac, no to czemu mamy za niego "placic"? Mysle, ze taka sytuacja potrwa do wrzesnia.

 

Poza tym, dzisiaj ruszyla kampania reklamowa AF na duzym serwisie i chcemy, aby "ruch" generowaly osoby tylko zainteresowane astronomia - czyli takie, ktore maja chociaz motywacje, aby sie zarejestrowac. Bo jak wiemy - ruch kosztuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ograniczenie dostępu to wielka strata ale rozumiem, że jest to konieczność.

Gdybym nie miał możliwości przyglądać się przez pewien czas forum i nie uznał bym, że warto w nim uczestniczyć nie zarejestrowałbym się. Myślę, że podobnie stanie się jeszcze nie raz.

Boleję nad tym również dlatego, że nie raz podsyłałem znajomym, nie zajmującym się astronomią, link do swojej prywatnej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, jest na pewno sporo ludzi, którzy chcieliby znaleźć jakąś informację na forum, ale niekoniecznie chcą się od razu rejestrować. To chyba jednak zbyt duża ingerencja. Przecież my tu nie prowadzimy jakiejś nielegalnej działalności, żeby się ukrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież my tu nie prowadzimy jakiejś nielegalnej działalności, żeby się ukrywać.

 

Skad wiesz ;)

 

A tak powaznie - nie jest tak zle jak sie wydaje. Po pierwsze ludzie czytajacy tylko forum zaczeli sie rejestrowac, a co ciekawsze, jak juz sie zarejestrowali to i zaczeli pisac. Nie zauwazyliscie ile nowych osob pisze na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćcie łaskawcy we wrześniu do tego jak było wcześniej. Toż to bez sensu, ktoś "obcy" wchodzi na forum, chce coś znaleźć, a widzi, że tu nic nie ma, więc wychodzi. Albo - wchodzi, chce tylko rzucić okiem, a zostaje zmuszony do rejestracji. Albo - chciałby się może zarejestrować w przyszłości, ale na razie woli poczytać, tylko że nie może.

Rozumiem, że to siła wyższa, ale jak już wszystko będzie OK, to mam nadzieje, że stare wróci :|

 

PS Jak powiedział Henry D. Thoreau "najlepszy jest taki rząd, który najmniej rządzi". To tylko taka dygresja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Adamie !

Proszę Cię aby Twoje odpowiedzi nie były obraźliwe dla ludzkiej inteligencji choć wygląda na to, że nie zależy Ci na zdaniu innych na ten temat.

Wprowadziliście ostatnio sporo ograniczeń w dostępie do forum, co oczywiście Wam wolno robić. Jeśli masz na to jakieś swoje, lepsze określenie niż 'rządzenie' to Twoja sprawa ale nie odbieraj prawa do własnego zdania innym. Twoje obruszanie się na poprzednią wypowiedź jest mówiąc delikatnie niegrzeczne.

Ponieważ sam jestem zainteresowany w tym aby zaglądać na forum bez logowania proszę Cię abyś ostatecznie odpowiedział na postawione pytanie czy obowiązek logowania zostanie zniesiony ?.

Dla ułatwienia podpowiem Ci, że najwłaściwsze odpowiedzi w tej sprawie to:

1. Tak

2. Nie

3. Nie wiem

W kontekście Twojej ostatniej odpowiedzi nie wymagam abyś tą odpowiedź rozwinął lub uzasadnił bo może to być dziś ponad Twoje siły. Starczy krótkie tak, nie lub nie wiem.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jestes jednak nawiedzony. Nie zachowuj sie jak 5 letnie, obrazone na caly swiat dziecko, ktoremu ktos zabral zabawki. :mrgreen:

 

Masz pytanie, kieruj do Rady (znasz chyba jeszcze maila), a swoje dziecinne gierki daruj nam userom.

 

PS. A kazda inna osoba zainteresowana odpowiedzia na to pytanie zapewne ja w tym watku znajdzie (wszystko bylo wyraznie podane). Jak widzisz, nauka uwaznego czytania moze ulatwiac zycie i nie generowac konfliktow :mrgreen:

 

PS2. Ciesze sie, ze publicznie obnazyles swoja arogancje, brak szacunku do osoby, ktora poswiecala 4 godz srednie/dziennie dla forum i forumowiczow, i wiele innych cech, ktorych kazdy honorowy czlowiek moze sie zwyczajnie wstydzic. I ja sie za ciebie wstydze, bo byles czlonkiem rady, a teraz w moich oczach nie zaslugujesz nawet min. szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jestes jednak nawiedzony. Nie zachowuj sie jak 5 letnie, obrazone na caly swiat dziecko, ktoremu ktos zabral zabawki. :mrgreen:

 

Masz pytanie, kieruj do Rady (znasz chyba jeszcze maila), a swoje dziecinne gierki daruj nam userom.

 

PS. A kazda inna osoba zainteresowana odpowiedzia na to pytanie zapewne ja w tym watku znajdzie (wszystko bylo wyraznie podane). Jak widzisz, nauka uwaznego czytania moze ulatwiac zycie i nie generowac konfliktow :mrgreen:

 

PS2. Ciesze sie, ze publicznie obnazyles swoja arogancje, brak szacunku do osoby, ktora poswiecala 4 godz srednie/dziennie dla forum i forumowiczow, i wiele innych cech, ktorych kazdy honorowy czlowiek moze sie zwyczajnie wstydzic. I ja sie za ciebie wstydze, bo byles czlonkiem rady, a teraz w moich oczach nie zaslugujesz nawet min. szacunku.

 

No to mamy kolejną wojnę :? Swoją drogą, logowanie do forum uważam za kiepski pomysł :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze.

 

Grosz pierwszy:

Jeżeli o mnie chodzi to używam od samego początku w społeczności obojga forów haczyka "bądź stale zalogowany" lub "loguj automatycznie" (juz nawet niepamietam jak to sie nazywa)

 

Grosz drugi:

Ponoć forum to mój drugi dom, więc mój skromny rozumek nie wyobraża sobie sytuacji w której miałbym być w domu tak żeby mnie w nim nie było. :? Może mnie ktoś oświeci co do zasadności nie logowania się automatycznego stałych członków forum. :?: :(

 

Grosz trzeci:

Uważam, że to niedobrze, że nowi nie mogą sobie pooglądać forum, jak jeszcze niewedza czy ich to interesuje, tylko ot tak sobie chcą popatrzeć.

Dlatego dobrze, że to tylko do września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy kolejną wojnę Swoją drogą, logowanie do forum uważam za kiepski pomysł :salu:

 

No niestety - po prostu niektorzy nie moga zajac sie tym do czego forum jest stworzone - komunikacja w zakresie astronomii, tylko musza wdrazac w zycie swoje polityczne ambicje. Najlepsza metoda, jak widac, jest atak na innych i dlatego tak mocno cos takiego tepi sie na duzych forach.

 

Wyobrazcie sobie, jak milo musi mi sie cos takiego z rana czytac. Po roku dzialalnosci taki tekst. Podlosc do kwadratu... Odechciewa sie wszystkiego...

 

Nie wazne ze jak byk napisane, ze to nie moja decyzja, nie wazne, ze napisane ze do wrzesnia, nie wazne ze wymieniony jest powod transferu (konca limitu - moge wrzucic statystyki!) - wazne jest to, ze jest slepa okazja, aby ... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grosz trzeci:

Uważam, że to niedobrze, że nowi nie mogą sobie pooglądać forum, jak jeszcze niewedza czy ich to interesuje, tylko ot tak sobie chcą popatrzeć.

Dlatego dobrze, że to tylko do września.

 

To takze moj grosz. Takze uwazam, ze to niedobrze!!! Zeby byla jasnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z ostatnimi "cyrkami" takie decyzje podjela Rada.

 

O jakie "cyrki" chodzi, o te z MarcinemL ? czy inne ...

 

Inna sprawa, ze "koncza" nam sie transfery, wiec do wrzesnia musimy "oszczedzac" ruch.

 

Nie rozumiem tego sformułowania. Może ktoś fachowo wyjaścnić :?

 

 

Poza tym, dzisiaj ruszyla kampania reklamowa AF na duzym serwisie i chcemy, aby "ruch" generowaly osoby tylko zainteresowane astronomia - czyli takie, ktore maja chociaz motywacje, aby sie zarejestrowac.

 

A czy ta "kampania reklamowa" nie przyciągnie zbyt dużego motłochu typu "forumowicze onetu" ? Co będzie jak tacy zaczną się rejestrować i pisać bzdury. Kampania reklamowa nie jest potrzebna. Ludzie którzy chcą znaleźć to znajdą (na Google.pl) te forum.

 

 

Bo jak wiemy - ruch kosztuje!

 

Rozumiem, że piszesz o kosztach Twojej pracy. Szanuję wysiłek. Ale czy nie lepiej by ktoś Ci pomagał w utrzymywaniu forum?

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak już od siebie, to co stwarza największy problem ? Ilość osób czytających forum ?

A nie lepiej tak zrobić by każdy mógł czytać forum, lecz tylko zarejestrowani mogliby

pisać na nim.

 

Co będzie od września, że ma się zmienić na lepsze ?

Wydaje mi się, że te zmiany które zaszły są tylko i wyłącznie Tobie Adamie na rękę i

chcesz mieć mniej pracy na wakacje (odnośnie tego września).

To wygląda jak "przysuwanie stołu do krzesła, a nie krzesła do stołu" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limax, gdyby nie te niedorzeczne teksty personalne (typu Jesion chce sobie uproscic zycie na wakacje i dlatego zmienia), to moja odpowiedz byla by przyjemnoscia, a tak odpowiadam z niesmakiem.

 

Przede wszystkim widze, ze dales sie podprowadzic niektorym kolegom, ktorzy z jakis powodow strasznie pracuja nad tym, aby pokazac, ze to ja sobie podejmuje decyzje. Wyraznie pisze, ze taka decyzje podjela Rada. Nie ja osobiscie, wiec czy mozemy juz do tego nie wracac? Ile razy bede jeszcze wypisywal to samo?

 

Powiedz mi tez, co za logika nakazala ci polaczenie tej decyzji z zakresem rzeczy, ktore musze wykonywac w wakacje? Jakos nie moge tego pojac!

 

Przechodzac do meritum, aby zakonczyc ten "wodospad" hipotez - wrzucam wykres "popularnosci" naszej strony. To transfery danych serwer-klienci (nie wewnetrzne).

Mamy wykupione konto w www.sm.pl - mozna doczytac sobie dokladnie warunki. Graniczny transfer to 15gb. My go w poprzednim miesiacu przekroczylismy.

 

Struktura ruchu forum wygladala tak, ze bardzo duzo ludzi wpadalo przypadkowo, a forum utrzymujemy przede wszystkim dla forumowiczow, a nie dla osob, ktore nie maja sily nawet sie zarejestrowac, nie mowiac o pisaniu. Taka trudna decyzje rada podjela. My wkladamy w to wiele wysilku, wiec ten minimum interakcji od userow oczekujemy. Przypominam, ze tylko na 2 miesiace.

 

Twoja hipoteza Limax, naprawde mnie powalila. Mowie o tej z wakacjami. Dlaczego akurat do wrzesnia? Przeciez to logiczne - kazdy kto jest na forum od poczatku dokladnie wie, dlaczego tak jest. We wrzesniu zawarlismy z providerem umowe na rok. Dokladnie z koncem sierpnia sie ona konczy. Wystapilem do providera, aby zaproponowal nam rozwiazanie na teraz, czyli kwestia przekroczenia limitow, oraz nowa umowe "od wrzesnia". Podjelismy decyzje, ze do wrzesnia wstrzymujemy sie z powiekszaniem budzetu forum, poniewaz propozycja SM jest niekorzystna. Od wrzesnia prawdopodobnie zmienimy providera, chyba ze cos sie w ofercie zmieni.

 

Dogadalem sie, ze jezeli przekroczenia limitu beda "niewielkie" to nie skasuja nas "karami". I dlatego postanowilismy na te 2 msc odciac "przypadkowy" ruch, bo dla forumowiczow nie jest to zaden problem!!! Ot cala idea.

transfer.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Adamie !

Jeśli możesz to próbuj skupić myśli przed napisaniem odpowiedzi i zawrzyj wszystko w jednym miejscu. Odpowiadasz bowiem z prędkością karabinu maszynowego co sprawia wrażenie, że nie robisz tego z namysłem a pod wpływem impulsu. Proszę Cię też o rzeczowość. Zostało Ci zadane pytanie więc odpowiedz jeśli masz coś do powiedzenia lub nie odpowiadaj w sposób nie wnoszący nic do dyskusji jak to uczyniłeś w odpowiedzi Radkowi. Radek zadał Ci konkretne pytanie i uzasadnił je w sposób logiczny a Twoja odpowiedź była po pierwsze nie na temat ale przede wszystkim niegrzeczna.

W Twoich trzech ostatnich odpowiedziach zawarłeś informacje na jakie czekał Radek, ja oraz zapewne jeszcze kilku kolegów ale forma w jakiej to zrobiłeś jest żenująca i nie spodziewaj się podziękowania.

Masz zwyczaj podpierać się w takich sytuacjach rzekomym stanowiskiem Rady co już mieliśmy, jak wiesz, okazję przećwiczyć i co nie zawsze zgadza się z rzeczywistością. Jeśli jednak Ty reprezentujesz w takiej formie Radę to tylko gorzej dla Rady. Ponieważ teraz mogę na kształt forum wpływać w takiej formie jak to czynię, więc zwracam Ci po raz kolejny uwagę, że sposób w jaki odpowiadasz jest niegrzeczny, w porywach obraźliwy i nierzadko lekceważący. Ty źle reprezentujesz Radę nie mówiąc o tym, że kreujesz przecież swój własny wzerunek.

Na koniec pozwolę sobie na słowo od siebie: na szacunek trzeba sobie po prostu zasłużyć.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze bardzo chcesz brnac w te dyskusje. Jestem do twoich uslug.

Czy ty nie widzisz, jak komicznie sie znowu osmieszasz? Kolejny raz twoja prowokacja sie nie udaje, bo zwyczajnie nie czytasz, tego co sie pisze.

 

Kolega Radek napisal: "Wróćcie łaskawcy we wrześniu do tego jak było wcześniej. Toż to bez sensu, ktoś "obcy" wchodzi na forum, chce coś znaleźć, a widzi, że tu nic nie ma, więc wychodzi. Albo - wchodzi, chce tylko rzucić okiem, a zostaje zmuszony do rejestracji. Albo - chciałby się może zarejestrować w przyszłości, ale na razie woli poczytać, tylko że nie może.

Rozumiem, że to siła wyższa, ale jak już wszystko będzie OK, to mam nadzieje, że stare wróci

 

PS Jak powiedział Henry D. Thoreau "najlepszy jest taki rząd, który najmniej rządzi". To tylko taka dygresja "

 

Gdzie ty tu widzisz pytanie, na ktore mialem odpowiedziec? Pomijam kwestie, ze wszystko zostalo powiedziane w poczatkach tego watku. No gdzie?

Jak juz chcesz wystepowac jako trybun ludu i politykowac, to musisz dokladniej czytac, bo to co ci tu wyszlo, to PAW kolorowy. Wygladasz jak czatujaca hiena, ktora nie przepusci kazdej okazji.

 

Moja odpowiedz nie byla niegrzeczna, bo tyczyla sie ostatniego zwrotu, ktory to ostatnio za czesto sie pojawia. Jakie rzady? To bylo moje pytanie do Radka. Po prostu komicznie to brzmi, jak sie Rade porownuje do rzadzenia. Jakby to nam mialo chwaly dodawac. Kazdy wie, po co to robimy i jak to wyglada, wiec mysle, ze Twoje proby siania zametu, nic tu nowego nie wniosa, tak wiec prosze cie, abys takze myslal wiecej nad swoimi wypowiedziamy.

 

Leszku - kubel zimnej wody, ochlon, zastanow sie, a zobaczysz, do jakiej bezsensownej sytuacji probujesz doprowadzic. Zapraszam do watkow merytorycznych - tu wszystko zostalo powiedziane i nie ma juz co wyjasniac.

 

Apeluje do twojego rozsadku, o nie kąsanie na slepo, bo robisz tylko cyrk i zmuszasz mnie do takich wlasnie wypowiedzi, jak ta powyzsza. Rozsadek i rady innych kaza mi sadzic, ze robisz to celowo. Pytanie tylko - w jakim celu? Czyzby znudzila ci sie nie tylko rada, ale cale forum? Pozwol mi zrozumiec, do czego prowadzi twoja "gra"?

Na forum sie nie wypowiadasz w ogole, ludziom na maile piszesz, ze nie bedziesz sie z nimi kontaktowal przez forum, nawet swoim "klientom"... O co tu chodzi? Co ty kombinujesz?

 

Na koniec pozwolę sobie na słowo od siebie: na szacunek trzeba sobie po prostu zasłużyć.

Mam nadzieje, ze poza rzucaniem tych slow na wiatr, wprowadzisz je w swoje zycie...

 

PS. Dam ci dobra rade - MYSLE, ZE UZYTKOWNIKOW TEGO FORUM MALO INTERESUJA TWOJE PRYWATNE ANIMOZJE W STOSUNKU DO MOJEJ OSOBY. SZCZERZE MOWIAC, MNIE NA TYM ETAPIE TAKZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.