Skocz do zawartości

Jowisz 2014 - animacje


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie załozyć nowy temat, bo to jednak trochę inne systemy walutowe :D

 

To moja animacja z 13.03.2014

 

c43feaa3-27a9-4629-829a-757ecd02d66d.gif

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze rozdzielić foto i animacje, bo jednak animacji ostatnio też dużo.

Maćku a nie dało się zrobić trochę szybszego ruchu? Dobrze że księżyc jest bo tak to bym nie był pewny czy Jowisz się rusza czy to mi w oczach coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzucę i swoją. Zdjąłem trochę czerwonego, wyostrzyłem klatki w PS (opcja Unsharp Mask), usunąłem artefakty, których wcześniej nie zauważyłem.

 

Więcej już nie wyciągnę z tego.

 

Nie jest to Damian Peach, ale przynajmniej wciąż mam do czego dążyć. Do czego obecnie dąży Damian Peach? Na jego poziomie niewiele można poprawić. Musi być nieszczęśliwy :):):)

JOWISZ ANIMAJCA KOLOR 2a.gif

Edytowane przez Łukasz K
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to Mak 182/2700, kamera ASI120 MC, 30 avi po 3000 klatek składanych AS!2 z jednopunktową alignacją i 30% blendingiem do RAW, animacja GIMP, czas odtwarzanie pojedynczej klatki 70 milisekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja z 2014.03.11. Opisywałem ją w wątku Jowisz 2014. Coś wolno się obraca. Na komputerze ma odpowiednią prędkość.

222 klatek.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05,RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X5, PhotoScape.

 

 

Dzięki WielkiAtraktorze za pomoc i informacje :)!

 

4a92f2c9-c76b-4a96-88c8-1b25c8072778.gif

 

 

 

 

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kompresji wygląda jeszcze lepiej :) Co do „wolnego obracania się”, mogą być 2 przyczyny: 1) dopiero co otwarliśmy GIFa w przeglądarce i trwa zaciąganie kolejnych klatek, 2) przeglądarka z sobie znanych tylko przyczyn odświeża nam GIFa w wątku z niskim priorytetem (?) czy coś w tym rodzaju - zauważyłem to kilka razy w Firefoksie przy oglądaniu swoich animacji. Dzieje się tak tylko czasami.

Ale tutaj chyba nie o to chodzi; może upewnij się, czy na pewno przy eksporcie do GIF dałeś taki odstęp międzyklatkowy jak zamierzałeś.

 

Polecam też w wolnej chwili pracowite wklepanie całego użytego sprzętu do swojego inwentarza w profilu Astrobin i potem dodanie do danych technicznych zdjęcia (oczywiście starając się najpierw wyszukać elementy w istniejącej bazie, jeśli ktoś już dodał).

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja z 2014.03.11. Opisywałem ją w wątku Jowisz 2014. Coś wolno się obraca. Na komputerze ma odpowiednią prędkość.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05,RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X5, PhotoScape.

 

 

Dzięki WielkiAtraktorze za pomoc i informacje :)!

Czy mi się wydaje czy widać u Ciebie różnice w prędkości przemieszczania się pasów na tarczy :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.