Skocz do zawartości

EQDrive - blok sterujący do montażu paralaktycznego EQDrive


vaLerik

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw proszę nie kopać za błędy. smile.png

 

Chcę zbadać popyt na systemie kierowania montażem paralaktycznym EQDrive, stworzony przez grupę developerów, którzy są również amatorskie astronomowie. System może współpracować z praktycznie każdym EQ montażem, wspiera wiele gamę osi redukcji,
pozwala kontrolować montaż teleskopu, a poprzez program z zestawem astronomicznej + EQMOD platformy ASCOM6.x na komputerze.
Obsługiwane pilot Bluetooth dla urządzeń z systemem Android.

Szczegóły w formacie PDF

http://www.eqdrive.com.ua/

EQdrive_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu poważnie rynek ma traktować taką ofertę jak tak niepoważnie traktujesz rynek? Połowy nie rozumiem...,piszesz : nie kopać za błędy... I nikt nie będIe Ciebie za błędy kopał., życie samo wyrówna rachunek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Для перекладу, дійсно використовував гугл перекладач, бо мої знання з польської обмежуються одним роком вивчення мови та місяцем перебування в Польщі. Так, розумію, що для перекладу технічного тексту цього замало, проте, може це і було моєю помилкою, я вирішив хоч як-небуть пристосуватися до вашого ринку. Дякую HAMAL та Jacekerbel.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dajcie spokój Chłopakowi z za miedzy - przeca wszystko zrozumiałe - Nasz język nie jest zbyt popularny w Europie.

 

Może nie jest popularny ale On chcąc coś u nas sprzedać, bo rozumiem że to chce zrobić powinien się postarać aby oferta była zrozumiała i czytelna dla odbiorcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest popularny ale On chcąc coś u nas sprzedać, bo rozumiem że to chce zrobić powinien się postarać aby oferta była zrozumiała i czytelna dla odbiorcy :)

Wiesz co życzę Ci próby wystawienia sprzętu na np. szwedzkiej giełdzie.

Czytałeś jego pierwszy post - co tam jest niezrozumiałe ??? Jak coś nie rozumiesz to napisz do Valerika - zapewne odpowie.

Nie psujmy wątku - przepraszam wszystkich ale nie wytrzymałem - Kolego Matti proponuję przemyśleć zanim się post napisze.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co życzę Ci próby wystawienia sprzętu na np. szwedzkiej giełdzie.

Czytałeś jego pierwszy post - co tam jest niezrozumiałe ??? Jak coś nie rozumiesz to napisz do Valerika - zapewne odpowie.

Nie psujmy wątku - przepraszam wszystkich ale nie wytrzymałem - Kolego Matti proponuję przemyśleć zanim się post napisze.

 

Co w tym poście jest nieprawidłowego bo nie rozumiem, to nie miała być złośliwość tylko rada, jeżeli kogoś uraziłem to nie chciałem. Ludzie nie bądźcie tacy drażliwi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vaLerik nie specjalnie się na tym znam, więc mam pytanie. Mówiąc w skrócie, Wasz EQDrive mogę podpiąć na przykład do montażu EQ własnej produkcji z zastosowanymi silnikami krokowymi, i wtedy z poziomu komputera programuję odpowiednie prędkości przy danym przełożeniu? Mam wtedy z poziomu komputera poprzez ASCOM sterowanie napędem, GoTo, guiding itd?

Pozdrawiam!

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znam ten system - jakiś czas temu czytałem opis na angielskim portalu i pisałem o tym w tym temacie

http://astropolis.pl/topic/43840-astroeq-sterownik-montau-eq5/

w tej chwili wiem już dużo i sam próbuje to uruchomić. Sytem oparty jest na arudino i używany jest do montaży typu EQ3 jak i EQ5

ma dużo dodatkowych funkcji używa oprogramowania pod nazwą EQMOD http://eq-mod.sourceforge.net/

funkcje GOTO , Guding , sterowanie manualne game padem itd

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz rozwój jest radykalnie inna od http://astropolis.pl...nik-montau-eq5/

Na przykład nie mamy mikro silniki krokowe krokowych.

Aktualny obsługiwane urządzenie praktycznie każdy współczynnik redukcji na osi uchwytu. 32-bitowy kontroler STM32.


MG_0674-640x426.png

Edytowane przez EQDrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie jest w pełni produkowane na Ukrainie (z wyłączeniem części zamiennych).

Urządzenie nie kontroluje silnik, jak zwykle. Nasze know-how pozwala pracować silniku krokowemu jako silnik synchroniczny. W rezultacie mamy okazję do wykorzystać wiele zasięgu redukcji .

 

Edytowane przez vaLerik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.