Skocz do zawartości

Problem z kołem filtrowym ATIK EFW2, a może z USB?


AWE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam problem z kołem filtrowym ATIK EWF2 a właściwie z połączeniami USB. Koło po podłączeniu pracuje prawidłowo tylko po pewnym czasie od 15 minut do godziny nie chce zmienić filtra i blokuje kamerę główną. Komunikat że czeka na koło filtrowe (Maxim).

Obecna konfiguracja

Komputer stacjonarny HP dx6100 z 1GB RAM Windows XP, urządzenia spięte poprzez Hub USB (Hub USB DIGITUS DA-70220 - 4 porty, USB2.0, aktywny)

(Atik 383, QHY5IIL, EWF2, Robofocus poprzez przejściówkę RS->USB.

Ponieważ miałem jeszcze jeden identyczny komputer dx6100 zrobiłem eksperyment i wymieniłem go. Bez efektu.

Testowałem inne kable USB. Bez efektu

Testowałem z zasileniem Hub (aktywny) i bez (pasywny). Bez efektu.

Zamiast stacjonarnego podłączyłem starego notebooka HP. Działa bez problemu.

Testowałem także inne modele hub’ów:

Hub USB D-LINK DUB-H4 - 4 porty bez efektu

Hub USB UNITEK Y-3041 - 4 porty USB 3.0, aktywny, czarny bez efektu

Gdy podłączyłem koło z pominięciem HUB Działa bez problemu

 

Może ktoś ma jakieś pomysły? Co prawda mam rozwiązanie (dodatkowy długi kabel) ale chciałbym przymocować Huba do teleskopu i ograniczyć ilość kabli schodzących w dół. Drugie rozwiązanie z notebookiem ma swoje wady. Komputer jest bardzo wolny.

W czym jest problem w kole? W hubie USB ? w komputerze?

 

Pozdrawiam

AWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na początek spróbuj wyłączyć możliwość wyłączania koncentratora usb przez system windows w menagerze urządzeń, zakładka zarządzanie energią

 

Dobry trop, wieczorem zrobię testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na początek spróbuj wyłączyć możliwość wyłączania koncentratora usb przez system windows w menagerze urządzeń, zakładka zarządzanie energią

 

Wczoraj zrobiłem testy, znalazłem tą opcję ale bez efektu. Zrobiłem też testy aby tylko koło filtrowe było wpięte w huba ale także bez efektu.

Czy ktoś może ma jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz na dziesięć podłączeń zdarza się że EFW2 nie załapuje i ma tak jak piszesz - Waiting for filter wheel w Maximie. Ale jak już się połączy to się nie rozłącza do rana. Mam kompa podpiętego przez 3m kabel USB do zasilanego huba esperanza EA127 na tubusie teleskopu, z huba skrócone kabelki idą do obu kamerek, koła i focusera. System Win7 32bit, laptop Dell D630.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że z samym kompem działa a z różnymi hubami nie ? A kable wymieniałeś ? Może nie masz szczęścia do huba ?

 

Doladnie tak. Działa nawet na długim kablu ale bez huba lub z hubem ale na notebooku HP. Kable wymieniałem bez efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz na dziesięć podłączeń zdarza się że EFW2 nie załapuje i ma tak jak piszesz - Waiting for filter wheel w Maximie. Ale jak już się połączy to się nie rozłącza do rana. Mam kompa podpiętego przez 3m kabel USB do zasilanego huba esperanza EA127 na tubusie teleskopu, z huba skrócone kabelki idą do obu kamerek, koła i focusera. System Win7 32bit, laptop Dell D630.

 

Róznica co do mojej konfiguracji dotyczy użycia laptopa i Win 7.

Trzeba będzie wypróbować tego hub'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.