Skocz do zawartości

AstroPhysics GTO 1600 vs ASA DDM85 PREMIUM


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No to masz bomba zestaw .... dorzuć do niego jeszcze jakiś teleskop dwumetrowy do galaktyk i masz wszystko !!! (pozostaje tylko na pogodę czekać )

Czystego nieba !

 

 

No to już wyprzedziłem rok temu Twoje myśli, bo mam. taki sprzęt do galaktyk. Z Luntem 60 waży całość ok 50kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

rzeczywiście największa wada ASA to niezbyt jasna instrukcja, która nie wyjaśnia nam w które porty włożyć odpowiednie kable, ponieważ montaż przychodzi zupełnie inny niż opisany w instrukcji. A wiadomo, że za takie pieniądze nie można sobie pozwolić na jakikolwiek błąd przy podłączaniu :) . Pozatym funkcji to ma w cholerę. Także jak powiedział JustinSullivan - ci, co planują zakup montażu niech poświęcą te miesiące oczekiwania na zamówiony towar na czytaniu dostępnej w PDF instrukcji, coby nie siedzieć po nocach i rozgryzać sprzętu nie wiadomo ile zamiast spokojnie focić.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście największa wada ASA to niezbyt jasna instrukcja, która nie wyjaśnia nam w które porty włożyć odpowiednie kable, ponieważ montaż przychodzi zupełnie inny niż opisany w instrukcji.

 

Kolego, tak zapytam z ciekawości - czy Ty kiedykolwiek widziałeś w realu montaż, kable i instrukcje?

 

Pozdr

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie szanowny, sam podpinałem kable zgodnie z ich instrukcją i się zdrowo zdziwiłem :). Może niejasno napisałem, że nie wyjaśnia nam w jakie porty co włożyć to inaczej - niedoświadczonemu użytkownikowi nie wyjaśnia w 100% w jakie porty jaki kabel włożyć.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku sam podpinałem kable :)

Gratuluje, a których kabli nie umiałeś podpiąć i jaki dostałeś montaż że instrukcja była inna?

 

To może inaczej, jak można nie wiedzieć jak podłączyć kable jeśli każda wtyczka jest inna?

IMG_3618.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Jestem właśnie w trakcie kompletnego tłumaczenia instrukcji do ASA - Autoslew, GPS,montaż itp. Może się komuś kiedyś przyda :) A może już ktoś to ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego już nie pamiętam. Odpalaliśmy montaż z jednym z użytkowników wypowiadających się w tym temacie i on też to może potwierdzić, co zresztą zrobił w poprzednich postach - jego pytaj. W każdym razie instrukcja zawierała inne ustawienie portów niż w rzeczywistości i co więcej - inaczej podpisane. Montaż ASA DDM60.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie instrukcja zawierała inne ustawienie portów niż w rzeczywistości i co więcej - inaczej podpisane. Montaż ASA DDM60.

Sprawdziłem na stronie ASA-y i wszystko jest aktualne i prawidłowo podpisane więc nie wiem o co chodzi. Spoko, nie ważne może sprzedający dał mu po prostu złą instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie kompletnego tłumaczenia instrukcji do ASA - Autoslew, GPS,montaż itp. Może się komuś kiedyś przyda :) A może już ktoś to ma?

Chętnie zapoznam się z twoim tłumaczeniem. Myślę, że wielu użytkowników ASA w Polsce skorzysta z twojego tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renims

No to już wyprzedziłem rok temu Twoje myśli, bo mam. taki sprzęt do galaktyk. Z Luntem 60 waży całość ok 50kg

 

Rok temu , to ja o astrofotografii jeszcze nie myślałem ...

Podaj namiary na jakieś fotki z tej 2m (lub więcej ) lunetki ... bardzo chętnie popatrzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renims

Rok temu , to ja o astrofotografii jeszcze nie myślałem ...

Podaj namiary na jakieś fotki z tej 2m (lub więcej ) lunetki ... bardzo chętnie popatrzę.

 

 

\Nie ma co podziwiać ale jak dziś bede w kopule i nie zapomnę to prześle Na razie mozesz zerknąć na moje szaleństwo www.astrofotomakro.pl

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba lekko żeście się zagalopowali z tymi 2 metrami. O ile wiem kolega ma 12'' astrograf ASA.

Wracając jednak do tych nieszczęsnych kabli, to na zdjęciu Jazza gniazdo GALV jest wolne i tak też wygląda to w instrukcji. W rzeczywistości do tego gniazda wpina się drugi kabel zasilający huba ( w wersji PRO). Niby oczywista rzecz ale jak przychodzi człowiekowi montaż i podpina się go jak na fotce to CCD nie ma zasilania z montażu. Dojść do tego, że drugi przysłany kabel do czegoś służy to nie żaden problem ale w międzyczasie stresu troszkę jest czemu to nie chodzi a powinno. W dodatku w euforii po otrzymaniu nowej zabawki zapomina się, że był drugi kabel.

Edytowane przez JustinSullivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.