Skocz do zawartości

ASA DDM85 i DDM60 - posiadacze


renims

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdy kto kupił ten wypasiony montaż DDM85 lub DDM60 ( chyba jedyny perfekcyjny w kosmosie ) doświadczył, że kiepska jest instrukcja, a nawet dramatyczna. Możliwości są tak ogromne, że nie do ogarnięcia na raz dla normalnie myślącego człowieka. Wodotryski, szmery bajery, a chodzi w rzeczywistości o focenie nieba z ogromną dokładnością jakie on nam daje.

 

Proszę jednak by nie pisały te osoby które chcą zakupić sprzęt ! Dziękuje

 

Chętnie nawiąże kontakt celem pomocy i wymiany doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy kto kupił ten wypasiony montaż DDM85 lub DDM60 ( chyba jedyny perfekcyjny w kosmosie ) doświadczył, że kiepska jest instrukcja, a nawet dramatyczna. Możliwości są tak ogromne, że nie do ogarnięcia na raz dla normalnie myślącego człowieka. Wodotryski, szmery bajery, a chodzi w rzeczywistości o focenie nieba z ogromną dokładnością jakie on nam daje.

 

Proszę jednak by nie pisały te osoby które chcą zakupić sprzęt ! Dziękuje

 

Chętnie nawiąże kontakt celem pomocy i wymiany doświadczeń.

Najlepiej jak przyjedziesz na Astrozlot w Stężnicy 24 kwietnia, to możemy porozmawiać na temat precyzyjnego ustawiania montaży ASA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak przyjedziesz na Astrozlot w Stężnicy 24 kwietnia, to możemy porozmawiać na temat precyzyjnego ustawiania montaży ASA.

 

Jasne chętnie Miło by było Was poznać w realu. Ale w Polsce jechać 800 km to musze spędzić za kierownicą około 12 godzin w jedną stronę. To parodia. Wiem bo mam w mojej firmie Klientów z Ustrzyk Dolnych i nie tylko. Z Krakowa ludziki jadą po 10 godzin.

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jasne chętnie ale w Polsce jechać 800 km to musze spędzić za kierownicą około 12 godzin. To parodia. Wiem bo mam w mojej firmie Klientów z Ustrzyk dolnych i nie tylko.

Trzeba się poświęcić dla swojej pasji, w przeciwnym razie nie będziesz mógł w pełni wykorzystać swojego super sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagram Ci film, jak tylko zrobi się trochę cieplej i zejdą ze mnie aktualne obowiązki, masakrujące wolny czas :(

 

Dzięki Adamie. Te podstawowe rzeczy chce wiedzieć, bo nie wszystko się ogarnia. W piątek bedzie super pogoda bo od dziś sie porąbało. Z Jackiem się umówiłem na wieczór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co demonizować. Nie jest taki trudny do opanowania. Wbrew pozorom instrukcja nie jest najgorsza i da się ją zrozumieć. 2-3 noce testów i bez problemu załapiesz większość potrzebnych rzeczy. Adam już kiedyś zamieścił 2 świetne filmiki o ASA. Od tego zacznij.

Edytowane przez JustinSullivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co demonizować. Nie jest taki trudny do opanowania. Wbrew pozorom instrukcja nie jest najgorsza i da się ją zrozumieć. 2-3 noce testów i bez problemu załapiesz większość potrzebnych rzeczy. Adam już kiedyś zamieścił 2 świetne filmiki o ASA. Od tego zacznij.

 

Filmiki widziałem od razu jak weszły do sieci. Wiele Adam z Jackiem mi pokazywali jak kupowałem sprzęt. Jednak zawsze jest coś..... Jednym słowem musze zrobić mapowanie zgodnie z programem kombajnem Sequence 0203 oraz PinPoitem. Nowy AutoSlew 5204 ma nowe funkcje. Na obecną chwile radość super obrazu to max 200 sekund czyli kropla w morzu co ten montaż potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy już kopuła Ci się synchronizuje z komputerem (ASCOM)? Bo bez tego nie będziesz w stanie używać Sequencera.

 

Tak działa nawet fajnie. Jednak mam wrażenie ze montaż leci szybko a kopuła może nie nadążyć. Czasami przy pracy na obu półkulach na skrajnych położeniach szybciej montaż poleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli jest coś nie tak z USB, czy komunikacją, to zawsze masz komunikat. Inaczej być nie może. Podejrzewam, że masz źle zorientowany software w kontekście limitów. W menu na górze masz możliwość wyłączenia limitów. Zobacz czy pomogło. Poza tym, na dole okna masz identyfikator limitów. Zobacz, czy w czasie, kiedy zatrzymuje się montaż nie świeci i nie błyska na czerwono.

 

Wielu ludzi to miało czytałem na forach ale podobno to wina USB

 

Daj linka, bo pierwszy raz słyszę o takim problemie, a znam pewnie z kilkuset właścicieli osobiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, że kolega faktycznie ma problem z osią RA. Zrobiliśmy sesję na TeamViewerze i co chwilę oś padała. Wyważenie dobre, PID-y też pokazywały w miarę dobry tracking i przy większych prędkościach też wykresy nie odbiegały tego co mam w DDM60. Co więcej w Sequence pojawił się jeden komunikat, który nie wiem gdzie ma swoje podłoże. Mianowicie w trakcie MLPT na dolnym pasku pojawiał się komunikat, że nie można załadować zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Ku przestrodze. Robert wprowadzał do Autoslew zły numer seryjny (błędna końcówka). W numerze seryjnym, w przeciwieństwie do typowych aplikacji, zapisana jest podstawowa konfiguracja kątów magnetycznych danego montażu (tej konkretnej sztuki). Jeżeli ten numer wprowadzimy z błędem, to w montażu zostanie zakodowany nieprawidłowy, kluczowy parametr silnika Direct Drive. Nic nie dzieje się bez przyczyny ;)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne w tym wszystko jet to że z dwoma teleskopami ( piętrowo ) wszystko śmigało. Po zdjęciu i kolejnemu wyważeniu systemu jedna z osi ( RA ) czasami się rozłączała.

 

No ale fajna sprawa bo jak ktoś ukradnie montaż DDM60 czy 85 to ma kupkę metalu na złom, bo bez prawidłowego klucza jaki nadaje fabryka nie uruchomi się zabawka.

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.