Skocz do zawartości

Zestaw okularów Celestrona w ofercie deltaoptical...


MrData

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jak widac jestem "swieżutki" na forum. Mam prośbę o radę w sprawie zestawu okularów. W deltaoptical.pl można kupić zestaw pięciu okularów Celestrona: ogniskowe 4, 6, 9, 15 i 32 mm. Wszystkie w systemie plossla, 4 elementy z powlokami MC. Dodatkowo są tam filtry kolorowe sztuk sześć, filtr do obserwacji księżyca i barlow x2.

W moim przypadku mialoby to pracować z uniwersałowym newtonem 150x900.(kwestia przeróbki wyciągu okularowego to oddzielny temat). Zastanawiam sie czy dla średniowymagającego obserwatora taki zestaw wystarczy, czy bawić sie w kupowanie okularów po kolei. Patrząc po cenach 890zl za wszystko wydaje sie przyzwoita cena. Zaznaczam, że w moim przypadku tych obserwacji za wiele nie będzie i choćby dlatego nie chcę inwestowac dużych pieniędzy na tym etapie.

Czy ktos ma jakieś doświadczenia z tymi okularami i czy są one przyzwoitej jakości? A może powinienem jednak skompletować sobie zestaw samemu? Gdzie szukac dobrych okularow?

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad tym zestawem bo jest naprawdę kuszący uznałem jednak że lepiej skolekcjonować porządny zestaw dostosowany do indywidualnych potrzeb. Wydaje mi się jednak że na początek to komplet jest super - zaspakaja wszystkie potrzeby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę - na zwykłych Plosslach 4 i9 6 milimetrów odległość źrenicy będzie koszmarna, gdybyś lukał w brylach to odpada. Takie są moje doświadczenia z 6 mm, oko trzeba przyklejać do soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Sam zastanawiałem się nad tym zestawem bo jest naprawdę kuszący uznałem jednak że lepiej skolekcjonować porządny zestaw dostosowany do indywidualnych potrzeb. Wydaje mi się jednak że na początek to komplet jest super - zaspakaja wszystkie potrzeby :)

 

Ten zestaw zwykłych Plossli może zaspokoić co najwyżej podstawowe potrzeby, wszelkie potrzeby zaspokoiło by zapewne dopiero wiaderko firmowych Naglerów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę - na zwykłych Plosslach 4 i9 6 milimetrów odległość źrenicy będzie koszmarna, gdybyś lukał w brylach to odpada. Takie są moje doświadczenia z 6 mm, oko trzeba przyklejać do soczewki.

Jam mam Plossl Antares 10mm i oddalenie źrenicy jest tak akurat w sam raz ale okulary odpadają, trzeba by było zdejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tego wziął tylko Plossle 32 i 15mm. One dadzą dobry obraz i rozsądny komfort obserwacji jak

na swoja klasę cenową. Jeśli chodzi o krótkie okulary to wszedłym w lantany lub ED. Obraz lepszy niż

w Plosslach, ostry no i oddalenie źrenicy wynosi 20mm. Będziesz miał 3 okulary o rozsądnych parametrach

i w tej samej cenie co ten zestaw Delta Optical.

 

Żeby nie być gołosłowynym proponuje taki zestaw:

 

Plossl Antares 32mm z Astrokraka za 165zl

Plossl Antares 12 lub 15mm za 165zl

Celestron X-Cel 5 mm z Delta Opical za 360 zl

 

W sumie 690 zl.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.