Skocz do zawartości

M94 po przerwie


Gucio13

Rekomendowane odpowiedzi

Chmm.. bardzo możliwe, że coś jest przekombinowane, to była taka eksperymentalna obróbka w tym przypadku. Tylko nie do końca wiem o co Ci chodzi z tym wyglądem. Czy mógłbyś dokładniej określić co nie wygląda dobrze? ;)

Edytowane przez Gucio13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o coś innego- dlaczego galaktyka wygląda jak Saturn z pierścieniami ba! nawet z rozmydloną przerwą Cassiniego? Coś przekombinowałeś z obróbką ...

 

Ona przecież taka właśnie jest http://scienceblogs.com/startswithabang/files/2013/08/m94_noao_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta galaktyka przypomina w strukturze tą wysmażoną przez jcbo: http://astropolis.pl/topic/44614-m94/

Też nie łapię o co chodzi z wyglądem :(

Z wyglądem chodzi o coś takiego, tylko raczej już nie z takiego pokroju teleskopów :D To są mega długie, ciągnące się ramiona które wydaje mi się że bardzo ciężko, lub jest to niemożliwe żeby wyciągnąć amatorskim setupem.

http://apod.nasa.gov/apod/ap100114.html

 

Bardzo ładna i rzadko widywana galaktyka. Jakie miałeś czasy pojedynczej klatki? I rzeczywiście na takim montażu szacun.

 

lrg_gabany_m94.jpg

Edytowane przez matti_94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są ramiona, to jest pierścień szumu oddzielony od galaktyki ciemniejszym pasem. Zdjęcia samo w sobie super! Ten drobny detal możesz poprawić przecież... To wygląda jakby galaktyka tkwiła w czrnej dziurze :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są ramiona, to jest pierścień szumu oddzielony od galaktyki ciemniejszym pasem. Zdjęcia samo w sobie super! Ten drobny detal możesz poprawić przecież... To wygląda jakby galaktyka tkwiła w czrnej dziurze :D

To nie są ramiona? Że tak zacytuję "complex structure of spiral arms when viewed in mid-IR and UV" Czyli o co im chodzi, one są po prostu chyba widoczne tylko w podczerwieni i UV ale są. Bo już nic teraz nie wiem, raz piszą że stellar ring a raz że spiral arms, czyli w końcu jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obróbkę pewnie można i trzeba doszlifować do tego dochodzi się z czasem.

Ja w tej materii też mam jeszcze wiele do nauki więc nie wypowiem się choć widzę teraz to na co Maciek zwrócił uwagę.

Fotka dla mnie super taka jaką nigdy nigdy nie udało mi się zrobić w czasie kiedy byłem w posiadaniu EQ5 i kamery Meade.

Ta kamera naprawdę nie jest prosta w obsłudze i aby uzyskać dobry materiał trzeba mieć sporą bibliotekę darków z różnymi temperaturami bo ampglow wchodzi na pół matrycy.

Do tego uprowadzenie tego na EQ5 to nie lada wyzwanie. Kolego szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie trochę za mocno odszumiłem, choć ten pas szumu jest już dość wyraźnie widoczny na pojedyńczych klatkach i podczas obróbki wcale zbytnio go nie wyciągałem. A dla tych co pytali, L to jakieś 85 klatek po 60s. ;)

A z obróbką będę jeszcze walczył.

Edytowane przez Gucio13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matti nie zrozumiałeś wessela :) Maciejowi chodzi o sposób obróbki, który z ramion zrobił "pas szumu".

No rzeczywiście, nie ogarnąłem. A jak go można usunąć, więcej materiału czy inna obróbka. Bo widziałem już kilka amatorskich fotek M94 i praktycznie wszystkie mają ten "pas szumu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo to nie pas szumu tylko galaktyczne halo.

 

Dziwne myślałem że ta galaktyka jest z tego powszechnie znana a tu widzę że potrzeba bronić słynnego galaktycznego halo M94.

 

Update:

To początki mojego warsztatu, być może teraz zrobiłbym ten materiał lepiej ale halo jest i basta :) Na obrone: to kamerki kolorowej.

http://apod.nasa.gov/apod/image/0907/m94full_Paciorek.jpg

 

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.