Skocz do zawartości

Odpowiedź do matemtyki z innej beczki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie będę korzystał z internetu przez sobotę i niedzielę udzielam poprawnej odpowiedzi:

Rozwiązanie:

Dziecko ma dzisiaj X lat, a jego matka Y lat.

 

Wiemy, że matka jest 21 lat starsza od dziecka.

 

W następstwie: X + 21 = Y

 

Wiemy również, że za 6 lat dziecko będzie 5 razy mlodsze od matki.

Możemy zatem napisać następujące równanie: 5 (X + 6) = Y + 6

Zastąpimy Y przez X i rozpoczynamy rozwiązywać

5 (X + 6) = X + 21 + 6

5X + 30 = X + 27

5X - X = 27 - 30

4X = -3

X = -3/4

Dziecko ma dzisiaj -3/4 roku, co jest równe -9

miesięcy..

Rozumując matematycznie, można przez to dowieźć, że matka jest w tym własnie momencie BZYKANA!!

Rozwiązanie: OJCIEC JEST +/- NA MATCE

 

I co udalo Wam sie rozwiazac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ująłem to bardziej delikatnie, a poza tym to najbardziej powszechna odpowiedz na pytanie "gdzie jest" to tak jak ktoś pyta "gdzie jest Tomek" a ktoś odpowiada "na rybach" - to jest odpowiedz gdzie? niebardzo i jak sie dobrze zastanowić to cały język jest względy jak ten przykład....

 

-"czy możesz podać mi cukier??"

-"mogę"

 

jeśli weźmiemy dosłownie naszego 'proźbodawcę' który tak naprawde o nic nas nie poprosił a conajwyżej prosi o odpowiedz na pytanie, to nie musimy wcale podawać cukru, bo zostaliśmy zapytani czy przypadkiem jesteśmy na tyle udolni żeby podnieść cukierniczkę i przenieść ją w inne miejsce. Tak naprawde nie ma w tym zdaniu nic co by w dosłowny sposób śiwadczyło o chęciach pytajacego. 8)

pozdrawiam

howx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos semantyki i takich tam ;), przypomniała mi się anegdota (ponoć autentyczna) o próbach jednego z pierwszych programów do tłumaczenia tekstów. Program dostał do przetłumaczenia z francuskiego (albo niemieckiego) na angielski i z powrotem, zdanie:

"German jest półprzewodnikiem."

Wiecie co wyszło?

"Niemiec jest zastępcą dyrektora." ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie do tego zadania nie trzeba angażować matematyki.

Poprostu albo nie wiemy gdzie jest ojciec albo wiemy że jest w tym kluczowym dla dziecka momencie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.