Skocz do zawartości

HEQ5Pro SynTrek mod


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Nowemu właścicielowi chętnie będzie służył mój montaż HEQ5Pro SynTrek. Montaż zakupiłem dwa lata temu - od tego czasu nosi cały czas to samo, czyli newtona 150/750. Nigdy nie był przeciążany, do newtona wystarczyły przeciwwagi 5 + 3kg. W montażu dokonałem modyfikacji:
- łożyska wymieniłem na nowe (EZO w osiach ślimaków, Kraśnik w osiach RA/Dec). Oczywiście przy okazji montaż wyczyściłem i przesmarowałem - oryginalne łożyska dołączam do wglądu.
- zębatki pośrednie wymieniłem na przekładnie paskowe zapewniające oryginalne przełożenie. Oryginalne zębatki dołączam do przesyłki.

Montaż w stanie bardzo dobrym, nadaje się doskonale do astrofoto przy użyciu wszelkiego rodzaju refraktorów 80, 90 i 100mm oraz newtonów 150mm i ogniskowej do 700-800mm. Do wizuala można zawiesić coś większego, ale moje modyfikacje raczej skierowane są dla amatorów astrofotografii. Powodem wymiany jest zwiększenie kalibru tuby i przez to konieczność wymiany na większego brata - EQ6.
Teraz wady: brakuje śrubki kontrującej pierścień skali RA. Nigdy nie używałem pierścieni nastawczych w montażu i nawet nie wiem kiedy się zagubiła. Jedna przeciwwaga 5kg ma lekko otarty lakier i ślady rdzy. Również niektóre śrubki mają rdzawy nalot. Wszystko będzie na zdjęciach.
W zestawie to co fabryka dała w oryginalnych kartonach, czyli głowica, pilot SynTrek, trójnóg, półeczka, kabel 12V, kabel SynScan - PC, instrukcja, 2 przeciwwagi 5kg. Dokładam jeszcze przejściówkę na USB.
Cena 2300zł z wliczoną przesyłką, preferowany odbiór osobisty, wtedy cena w dół. Fotki montażu dodam wieczorem - teraz tylko jedna z przykładowymi klatkami 10 minut w powiększeniu 200%.

 

heq5_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.