Jump to content

Sbig AO8


TUR
 Share

Recommended Posts

Hej,

 

Planuję pobawić się trochę AO8 Sbiga. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w zabawie z AO i móglby sie podzielić swoimi doświadczeniami ? :)

 

Z góry dzięki !

 

Pozdrawiam

Paweł

Edited by TUR
Link to comment
Share on other sites

Ja się ostatnio dopytywałem ...

http://astropolis.pl/topic/44206-optyka-adaptatywna-w-teleskopie/

PW

 

głupio to zabrzmi, ale za 800$ - coś takiego ma ci dać jakieś "nieziemskie" efekty ? .... raczej wątpię ... ?! - ("ja bym to porównał do magnetyzera w samochodach " obym się mylił)

https://www.sbig.com/products/adaptive-optics/

https://www.sbig.com/products/adaptive-optics/ao-8t/

 

Link to comment
Share on other sites

Ne spróbuję to się nie dowiem.... Byłoby miło usłyszeć opinie praktyków :)

Mialem kiedyś AOL do STL6303 i ODK400. Połączyłem tylko 1 raz ale nie doszedłem do ładu z AOL, bo mój komputer astro był za stary... Koreky kilkadzisiat razy na sekunde okazały sie dla niego niewykonalne.... Komp po prostu się wieszał :)

 

Planuję użyć AO8 z chińskim RC 10" => f 2000mm. Wszelkie opinie, rady, artykuły są mile widziane :)

 

Pozdro

Paweł

Edited by TUR
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

W ramach przemyśleń :]

 

Patrząc na Księżych przy ogniskowych 3-6m w dużej skali widać jak on pływa wyginany we wszystkie strony, odległości pomiędzy kraterami zmieniają się stale czasem nawet o kilka pixeli, do tego kiedy jeden krater/fragment jest ostry drugi w tym czasie zupełnie popłynął. Cwaniaczki z SBIG pokazują jako przykład gwiazdkę, ale ja bym chętnie zobaczył takie dwie gwiazdki, najlepiej oddalone od siebie o 200-300 pixeli. Przecież kiedy AO będzie się szarpać za jedną, może totalnie rozwalać drugą.

 

Dobrym przykładem jest ta animacja http://pl.wikipedia.org/wiki/Seeing

 

Jak szarpanie całym obrazem za jednym kraterem ma naprawić inne?

 

Do jednego to się może przydać, do zmniejszenia ziarnistości montażu.

Edited by HAMAL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.