Skocz do zawartości

Teleskop słoneczny 60 mm LUNT LS60THa/B1200FTPT - H-Alpha Double Stack


renims

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie.


Teleskop słoneczny 60 mm LUNT LS60THa/B1200FTPT cena tylko 11.000zł - dolne zdjęcie to animacja na szybko robiona




Kupiłem rok temy w Astromarket.pl Teleskop słoneczny LUNT 60 mm wraz z dodatkowy filtrem znacznie poprawiającym obraz w niesamowite szczegóły na słońcu


Lunt LS50FHa 50mm H-Alpha Double Stack Etalon Solar-Filter. Czyli podwójny filter i znacznie lepsza widoczność.



Teraz mam ochotę sprzedać i kupić jeszcze większy bo to rewelacyjny sprzęt to obserwowania słońca gołym okiem po przez okular zoom czy kamerę do słońca np Chameleon i IDS



Ofert na telefon 692 30 70 42 Dziękuję i czekam na oferty Moja cena z dodatkowym filtrem 11. 000zł Stan techniczny idealny jeszcze zainstalowany na pierze w moim obserwatorium. są lekkie ślady użytkowania. Optyka igła


lunt3.jpg

lunt1.jpg

lunt2.jpg

lunt4.jpg

sun1.jpg

sun2.jpg

sun.jpg

sun4.jpg

sun6.jpg

anim sun.gif

1.jpg

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co pamiętam kiedyś chodziliśmy do szkoły ucząc się czytać

 

Oraz pisać: filtr, a nie 'filter' oraz poprzez, a nie 'po przez'. Można prosić o faktyczne zdjęcia sprzętu (te obecne to katalogowe) i większe niż miniaturki?

Edytowane przez Krzychoo226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślij, który teleskop sprzedajesz. W pierwszym poście masz wymienione dwa różne modele.

 

Jakie 2 różne ?? Przepraszam ale chyba nie wiesz o co w tym teleskopie chodzi. Teleskop teleskope a filtr DubleStack to filtr o innej średnicy. Poczytaj technicznych spraw Kolego IIuvatar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się nerwowo więc może ja napiszę co tu jest do sprzedania ;)

 

Wg oznaczeń, kolega Renims sprzedaje teleskop słoneczny Lunt LS60THa, z filtrem blokującym B1200 (w kątówce) i wyciągiem Feather Touch, gdzie etalon wyposażony jest w tuner ciśnieniowy (Pressuer Tune).

Dodatkowo przedmiotem sprzedaży jest filtr doule stack LS50F, który nakręca się na front LS60Tha. Sam Lunt LS60Tha ma pasmo 0.7A co nazywa się single stackiem ale po założeniu LS50F pasmo zawęża się do 0.5A co daje dużo więcej szczegółów na tarczy (filament, rejony aktywne) i bardziej kontrastowe protuberancje.

 

Filtr LS50F można używać razem z B1200 na dowolnym refraktorze i będzie to nadal pełnoprawny teleskop słoneczny.

 

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne :)

Edytowane przez Pablito
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ponawiam ogłoszenie Sprzedam Lunt 60 do obserwacji i animacji tarczy słońca. Super widoki. Mam także i kamerki do tego oraz różne okulary. Robić można róźne bajery.

animacja protuberancji.gif

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w USA single stacka ale rotate tuned, zobaczymy jak mnie wciagnie to odkupie od Ciebie tego duble stack nakrecanego.

Cena byla atrakcyjna na astromarcie, wiec skozystalem z konta, powinien dotrzec do mnie w lipcu jeszcze, chyba ze celnicy postanowia go zakwaterowac w magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w USA single stacka ale rotate tuned, zobaczymy jak mnie wciagnie to odkupie od Ciebie tego duble stack nakrecanego.

Cena byla atrakcyjna na astromarcie, wiec skozystalem z konta, powinien dotrzec do mnie w lipcu jeszcze, chyba ze celnicy postanowia go zakwaterowac w magazynie.

 

 

Zdajesz sobie sprawe że CŁO musisz zapłacić. Wielu ludzi to zlekceważyło i za 3 do 10 miesięcy dostali pismo z odsetkami. Jesli byś kup[ił w UE to byś miał tanio Z USA sie nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat prowadze firme i handluje z calym swiatem, sprowadzam czesto rozne przedmioty z zagranicy, wole UE bo mam faktury UE z vatem do odliczenia ale czasami zamawiam cos z honkongu czy tajwanu czy chin, czasami i usa, nigdy nie lekcewarze cla - tak jak i US i ZUS i calej masy innych cudakow, przegladow obowiazkowych i innych dupereli.

 

Wiem ze clo lubi byc upierdliwe, ale juz tyle razy to przerabialem ze dam rade znow telefonowac do WER zabrze i uslysze jak zwykle "CZEGO!" i tak dalej burkliwa Pani bedzie bardzo powoli mowic, ja zawsze zalatwiam to szybciej niz mi pismo od nich przyjdzie poczta, bo wysylam wszystko mailem, i gnebie telefonem by puscili wreszcie moja paczke - dziala.

 

mysle ze nie bedzie zle.

 

Ba odsetki, oni sa tak perfidni ze za kazdy dzien magazynowania kaza placic ( po pierwszych 2 tygodniach statruje licznik ) wiec trzeba sie szybko uwinac, zawsze moge sobie przez znajomego w UK przewalic taka paczke tam to jest mniej popieprzone niz u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak to sie nie opłaca Bo dużo taniej nie wyjdzie a na wypadek uszkodzenia co jest prawdopodobne nie masz serwisanta w Polsce bo kupiłeś na własną rękę. Dlatego ja kupuje na miejscu w Polsce. To pozorna oszczędność. Siadła mi kontówka z filtrem i dostałem nową prawie od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ja nie neguje tego po prostu sknera jestem i tyle ;)

ja nie neguje zakupow u dealerow w polsce, obsluga zapewne jest OK i wymieniaja wszystko, tylko ze ja nie kupuje sprzetow nowych - zawsze uzywane, no moze poza obiektywami do foto ale to inna beczka bo to na firme kupuje.

A taka uzywana jak mi sie popsuje to i tak nie mam gwarancji, bo nie mam dowodu zakupu itp, bardziej tutaj kwestia transportu jest martwiaca, i mniej wozenia tego pocztami tym lepiej.

 

Ciekawe jest ze jak napiszesz do szanowanych i cenionych firm w usa, to czesto wymieniaja czesci pogwarancyjnie, albo oferuja naprawe - i nie ma tu poblemow raczej. Oni tam maja inne podejscie do sprzedazy, reklamacji, refundacji kosztow itp Ja jak cos sprzedam to czasami po roku ktos sie odzywa ze cos jest nie tak i zeby wymienic na nowe, ot tak.

 

Pablito zawsze moze mnie uratowac, doswiadczenie ma, mam nadzieje ze nie bedzie nic zlego z tym sprzetem. zreszta wypatrzyl ta sama oferte na astromarcie jakis czas temu bo bylo w statusach czy ktos chce 60 lunta za 3k zl o ile dobrze pamietam bo przelecialo mi przez oczy ten status i smyklem szybko na astromarta.

 

Tak czy owak mozesz wstepnie wycenic tego duble stacka 50mm, jak dojdzie tubka z za wielkiej wody to zrobie upgrade. szkoda ze zmniejsza aperature z 60 do 50mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.