Skocz do zawartości

projekcja okularowa + Canon A60/A70


mifau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam sie wlasnie jak polaczyc moj Canon A60 z okularem teleskopu (1,25" jesli to ma znaczenie)....

 

Mozna kupic do tego aparatu pierscien(tulejke) pod filtry 52mm, ale co dalej....?

 

Trzebaby przykrecic "cos" do tej tulejki, a z druiej strony zamocowac "to cos" do okularu....

 

 

Macie moze jakies pomysly?

 

 

Pozdrawiam

 

Michal Maciakowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No tak, jako że zostałem wykopany do tablicy to zabieram głos, możemy dostosować nasz okularek Pl-25 do projekcji okularowej i zrobić do niego przejście z Okularu na M52x0,75mm tylko podaj jak głęboko siedzi przód obiektywu od przedniej krawędzi tej tulei 52mm :roll:

Resztę ewentualnych pytań i zamówienie proszę na priva :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jako że zostałem wykopany do tablicy to zabieram głos, możemy dostosować nasz okularek Pl-25 do projekcji okularowej i zrobić do niego przejście z Okularu na M52x0,75mm tylko podaj jak głęboko siedzi przód obiektywu od przedniej krawędzi tej tulei 52mm :roll:

Resztę ewentualnych pytań i zamówienie proszę na priva :oops:

 

Janusz.....zamowilem wlasnie na allegro takie cos: http://allegro.pl/show_item.php?item=27297313

Mam wrazenie, ze nie bedzie to jednak zbyt dobre rozwiazanie....

Jak nie spelni moich oczekiwac to sie odezwe.

 

W kazdym razie przyszlo mi do glowy jeszcze jedno pytanie (skoro juz jestes ;))....

Kupilem u Was okular pl-7.5mm. Przy projekcji na siatkowke oka jest ok, ale juz aparatu tam nie "podlacze" :(

Chodzi mi o to, ze co bym nie robil, to zawsze obraz z okularu jest zbyt waskie i nie wykorzystuje calej martycy CCD (widze okragly obraz).

Czy mozna sobie z tym jakos poradzic?

 

 

Co to tulei i obiektywu......

Max wysuniety obiektyw znajduje sie dokladnie 1mm od konac gwinu (tego konca od strony obiektywu).

Czyli to co sie tam wkreci (filtr, czy kolejna przejsciowka) nie moze wystawac wiecej niz 1mm poza koniec gwintu.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Michal Maciakowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max wysuniety obiektyw znajduje sie dokladnie 1mm od konac gwinu

 

TO NIE JEST TAK!!!!!!!!!!! przy wysuwaniu i chowaniu się obiektywu przód jeszcze bardziej wychodzi na zewnątrzy będzie uderzał w tuleję

 

[ Add: 01 Lip 2004 19:40 ]

Gwoli wiadomości:

 

mam ustalone z Januszem taki patent:

 

złączka z lantana na M42 (juz produkowana) + pierścień z M42 na 52mm

 

da to największa uniwersalność z innymi ewentualnymi złączkami do okularów.

 

z tym, że tą M42/52mm Janusz musi w końcu wystrugać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max wysuniety obiektyw znajduje sie dokladnie 1mm od konac gwinu

TO NIE JEST TAK!!!!!!!!!!! przy wysuwaniu i chowaniu się obiektywu przód jeszcze bardziej wychodzi na zewnątrzy będzie uderzał w tuleję

Gdyby bylo tak jak piszesz, to obiektyw uderzalby o dowolny zalozony filtr.

Moze masz inna tulejke? (moja to taka srebrna - tania)

(Przed chwilo wszystko dokladnie mierzylem i to co opisales nie ma prawa wystapic)

 

Michal Maciakowski

 

[ Add: Czw 01 Lip, 2004 ]

Dobra ARTI..... masz racje:)

Filtr ma tez zapas (slepy jestem chyba;->).

Zwracam honor.

 

Czyli bezpieczna granica bedzie 3,5mm od obiektywu.....czyli gdy sie wkreci przejsciowke w tuleje, to powinien byc jeszcze zapas (w tej przejsciowce) 2,5mm

 

 

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.