Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zaprosic wszystkich do zabawy w focenie letnich burz. Gwarantuje, ze zabawa jest przednia, a efekty bardzo interesujace. Ja dzisiaj zaczalem i udalo mi sie 2 trafic.

Zabawe zakonczymy pod koniec wakacji prawdziwym rankingiem z nagrodami.

Mysle, ze to ciekawa metoda na zabicie czasu w te nasze kichowate i deszczowe lato.

Tak wiec do dziela, a o metodach pogadamy sobie za chwile. Poki co wrzucam szybka probke. Nie ma sie czym chwalic, ale od czegos trzeba zaczac.

Zaczynamy piorunowe Competition! Nie przegapcie zadnej burzy!

piorun-2004-07-01-21-27-05_.jpg

piorun-2004-07-01-21-24-50_.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jezeli chodzi o moja metode, to jest banalna. Aparat na statyw i ustawiamy tak parametry, aby uzyskac dlugi czas. U mnie bylo to f22, 30 sek, iso 100.

Juz wiem, ze czas mozna skracac, ale przeslona powinna byc mniejsza. Trzeba wiekszej czulosci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A myslisz że bym nie kciał fotnąć ?? Już kurna od ponad roku poluję a tu jak na złość nie ma błyskawic wieczorem czy nocy, tylko trochę czasem zadudni. Kiedyś to były czasy jak waliło do okoła miasta że aż strach było głowę wystawiać za okno, nie to co teraz... :?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli ktoś ma aparat z czasem B może pstrykać. Słabsze cyfrówki mają góra kilka sekund, a to za mało, no chyba że mają niesamowite szczęście.

Ja u siebie mam 16 sek, ale za każdym razem gdy takie się zrobi aparat robi drugą klatkę dla usunięcia czerwonych pilseki. Całość z zapisem trwa więc prawie 40 sekund. Pstrykałem tak jedną za drugą na silosie gdy w oddali była widoczna burza. Minąłem sie z 2 razy gdy aparat wykonywał drugą ciemna klatkę albo uruchamiałem kolejną ekspozycję.

Trzeba mieć albo dobry aparat albo dużo szczęścia. Można też pstrykać w momencie zobaczenia błyskawicy, ale to chyba nie jest dobre rozwiązanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Janusz_P.

Na slajdach 100 ASA najlepsze wyniki są na przysłonie 4-8 i czasy po około minucie w zależności od odległości od burzy i jasności błyskawic.

Przysłona 22 spowoduje ze wyjdą tylko najjaśniejsze kanały przpływu prądu ale za to możemy czekać na wiele błyskawic w jednym kadrze, ekspozycja nocą nawet do kilku minut :salu:

Ps. Cyferką, w momencie zobaczenia :lol::lol::lol: , od razu zapomnij one mają kosmiczne opóźnienia wolno "myślącej" elektroniki :shock:

Od czasu naciśnięcia spustu do otwarcia migawki mijają w cyfrze całe eony z życia błyskawicy :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajne fotki. Wczoraj była ładna burza, stałem na balkonie i podziwiałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niezły pomysł z tymi fotkami, ale problem jest taki, że padać pada ale samych burz to niezbyt wiele jest (mówie o sobie i Podlasiu) ;)

mimo to złapałem coś takiego:

fotka z 25.06.2004:

pozdrawiam

M.J.

burza.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No Monter - rzuciles rekawice, ale ustalmy, ze nie ma archwialnych fotek ;)

Tylko nowe :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
No Monter - rzuciles rekawice, ale ustalmy, ze nie ma archwialnych fotek ;)

Tylko nowe :)

No dobra... to na burze czekać trzeba...

Dla przypomnienia:

burzowy link zeby być w miarę na bieżąco z tym co sie dzieje w temacie :)

pozdrawiam

M.J.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To teraz trzeba zajrzeć na link, łapać za aparat, wsiadać w samochód i w drogę.

Ciekawe czy powstane grupa Łowców Błyskawic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobre :) Ogladalem kiedys na discovery o takich, co wlasnie jezdzili lapac blyskawice i niezwykle zjawiska atm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dobre :) Ogladalem kiedys na discovery o takich, co wlasnie jezdzili lapac blyskawice i niezwykle zjawiska atm.

Mnie też się skojarzyło. Oni łapali tornada. A w kinach leciał kiedyś "Twister".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mowie tylko o piorunach... o tornadach tez ogladalem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ja mowie tylko o piorunach... o tornadach tez ogladalem...

To widzę że w stanach jest więcej różnych łapaczy. Ja pamiętam tylko o tornadach.

U nas o tornada trudniej, pozostają więc błyskawice.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No no, zapowiada sie ze mozna bedzie powalczyc dzisiejszej nocy. U mnie akurat huczy do okoła, zobaczymy jak w nocy bedzie !

pozdrawiam

M.J.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przez ostatnie dwa miesiące próbuję złapać jakąś błyskawicę ale jak dotąd nie udało mi się to, no ale skoro robimy piorunowe zawody :twisted: to będę dalej focił, może coś zchwycę :roll: :Beer:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chcialem zaprosic wszystkich do zabawy w focenie letnich burz. Gwarantuje, ze zabawa jest przednia, a efekty bardzo interesujace.

Skoro jest gwarancja to ja też sie na to pisze. Poprosze o burze ;).

Mysle, ze to ciekawa metoda na zabicie czasu w te nasze kichowate i deszczowe lato.

No to może jeszcze konkurs na najlepsze tęcze?

Albo pojdźmy na całość i ogłośmy konkurs z super nagrodami na zdjęcie najgorszej pogody. Wtedy jak na złość do końca wakacji bedzie extra pogoda :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że propozycje się powiększają , ja mam pomysł na najciekawsze zjawiska meteorologiczne ,w tym mogą być i Burze :D ,tęcze , halo , jakieś widma , ciekawe chmurki i inne zjawiska związane z naszą atmosferą .

Przy takiej pogodzie w te wakacje to bardzo dobry pomysł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Polsce to może i nawet dzięki ostanim ekstremalnym wybrykom pogody uda sie komus pstryknąć jakiegoś twister'a 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta