Skocz do zawartości

Fotografujemy PIORUNY!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

No dzisiaj udalo mi sie na jasnym tle cyknac :)

 

Ten pierwszy to ominął dzwig i wleciał komuś przez okno? Niesamowite i udało się sfocić na jasnym niebie. To chyba niewłaściwe określenie "Niezły jestem?" ty po prostu dogadałeś się z kimś kto rzuca te pioruny. Przyznaj się, to Zeus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie i u mnie się trafiła jakaś burza 8) .

Zdjęcia są z przed 2-3 godzin ( moja Muter mi jakieś questy ciągle wymyśla i nie mogłem dojść do kompa wcześniej )

Wracajac do tematu - zaczeło sie nagle. Niewiadomo z kąd pojawila się mała chmóra w kształcie kowadła i nap... do wszystkiego w okolicy. Zero deszczu tylko waliła jak wściekła.

 

album_pic.php?pic_id=962&sid=63258d291003f5647b2a4e571cd2a327

 

poźniej przyszła druga ale juz wieksza polowlniejsza i nieco żadziej strzelała aczkolwiek zrobilo sie ciemniej i łatwiej było polować na błyskawice.

 

 

album_pic.php?pic_id=963&sid=63258d291003f5647b2a4e571cd2a327

 

album_pic.php?pic_id=964&sid=63258d291003f5647b2a4e571cd2a327

 

album_pic.php?pic_id=965&sid=63258d291003f5647b2a4e571cd2a327

 

album_pic.php?pic_id=966&sid=63258d291003f5647b2a4e571cd2a327

 

album_pic.php?pic_id=967&sid=63258d291003f5647b2a4e571cd2a327

 

album_pic.php?pic_id=968&sid=63258d291003f5647b2a4e571cd2a327

 

I na koniec już z oddali

 

album_pic.php?pic_id=969&sid=63258d291003f5647b2a4e571cd2a327

 

 

ale zobaczcie jak to wygladąło na radarze :shock: a jak już wpadłem na pomysł zrobienia screenschota to jakies 30% miejsc zaznaczonych burzami w niemczech znikneło :( to byla po prostu sciana . Enyłej za kilka godzin juz nieco zmęczona dojdzie do Wroca a tutaj bede na nia czekał :)

 

album_pic.php?pic_id=970&sid=63258d291003f5647b2a4e571cd2a327

 

Natraskałem tych błyskawic chyba z 50 ale co by nie nadwyrężać forum wrzucam tylko te najbardziej rozgałęzione , najjasniejsze i najładniej wykadrowane .

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że pomiedzy jednym a drugim zdjeciem (niecała sekunda) trzy razy spieprzyly mi tak fenomenalne okazy że moja matka tylko powtarzała. "...JEJKU takiej to jeszcze w życiu nie widziałam ..." nie powiem żeby mnie wtedy szlag nie trafiał. Autentycznie tamte trzy byly o 10 razy lepsze od wszystkich tych razem wzietych. WIELKIE , krzaczaste , oslepiajace prawie , i na wprost obiektywu !!!. pech chciał ....

 

DaVe

 

add...

OCHO znow zaczyna sie błyskać . a na mapach wydaje sie byc tak daleko ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny shot, tym razem z dzisiaj :) Wyglada na to, ze te pioruny sypia w to samo miejsce. Cyknalem po prostu 5 fotek, na jednej idealnie piorun sie powtorzyl :)

 

Zwroccie uwage, ze mam go praktycznie w calosci - widac dokladnie poczatek "w chmurach".

 

:-) niezle kręci na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - nie wiem, czy ta kompozycja z energetyka jest zamierzona, czy nie,... ale to chyba nie jest istotne, bo efekt jest "piorunujacy".

 

Ja niestety nie moge sie doczekac burzy nocnej. To inny wymiar ekspresji. W dzien nie da sie tego zrobic :(

 

PS. Widze, ze na koniec sezonu burzowego nie bedzie problemu z kandydatami na "Krola piorunow" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do tęcz, to w ubiegły piątek jadąc na turniej do Niemiec, zaraz po przekroczeniu granicy miałem okazje podziwiać w całości dwie tęcze jedna nad drugą, jednak zbyt późno skapowałem się że wiozę też aparat, przez co nie zfociłem ich w całej okazałości na dodatek musiałem pstrykać zdjęcia prosto z auta :roll: , dołączam też zdjęcia wiatraków, których przy drodze na Lipsk nie sposób przeoczyć :shock: wszędzie "wiatro farmy"

 

[ Add: Pon Sie 16, 2004 19:15 ]

Jeszcze jedno, ktoś wcześniej pisał o marnych szansach uchwycenia na fotografii tęczy a co powiecie na to że moja siostra zrobiła lepsze zdjęcia tej tęczy niż ja aparatem z motoroli V300 8)

DSC00060.JPG

 

DSC00088.JPG

 

DSC00085.JPG

 

DSC00062.JPG

 

DSC00061.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat coś przysechł ostanio ale na szczeście przeszła burza po polsce i podlało prądem .

 

Cropy z fotek z dzisiaj z okolic 20 godziny .

 

IMG_7169.JPG

 

IMG_7172.JPG

 

IMG_7174.JPG

 

IMG_7183.JPG

 

IMG_7186.JPG

 

IMG_7187.JPG

 

IMG_7188.JPG

 

IMG_7198.JPG

 

 

Niestety burza zaszła mnie od najgorszej strony . Wzdłuż bloku i ponad 60% przegapilem bo mi własny blok/slums zasłaniał.

 

ze złości popełniłem fotomontarz i zestackowalem co sie dalo

 

stack.JPG

 

Ps . Dzieki Cdev za alarm bo bym przegapil wieksza cześć burzy . jakać taka cicha byla i nie grzmiało .

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.