Skocz do zawartości

Fotografujemy PIORUNY!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Rany boskie, tęcze:-(

 - uwagi doświadczonego sceptyka:

 

Niestety, efektownej tęczy NIE DA SIĘ (efektownie) SFOTOGRAFOWAĆ. Jeśli na fotce ma być efektowna to będzie silnie dopalana w różnych fotoszopach itp.

No to pozwolisz ze Cie sparafrazuje:

Rany boskie, mgławice:-(

- uwagi doświadczonego sceptyka:

Niestety, efektownej mgławicy NIE DA SIĘ (efektownie) SFOTOGRAFOWAĆ. Jeśli na fotce ma być efektowna to będzie silnie dopalana w różnych fotoszopach itp. :lol:

 

Wiesz, to że mi sie to nie udało (no dobra, coś tam sie udało ;)) to nie znaczy ze należy odbierać szanse innym.

 

Więc proponuję skreślić jednak tę tęczę, bo będzie albo dużo realistycznych nieefektownych fotek albo wręcz makabryczne podmalowania :-)

Ja sie tak łatwo nie poddaje i wstawiam 2 fotki z cyklu "realistyczne - nieefektowne"

tecza_1.jpg

 

tecza_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się wątek tęczy... więc niemal jak na zawołanie ;) wczoraj (04.07.2004) miałem niezłą ulewę oraz Słońce, też nieźle świecące ;)  

 

Oto efekty (z Canon PS A70):

 

Piękne Monter, ale może nie w tym wątku...

Proponuję otworzyć nowy wątek np. " TĘCZE,GLORIE,HALO "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na te pioruny. Ładne są "kolumny wyładowania jarzeniowego" a chmury - takie jak pisałem, tzn. BUROŚĆ, nie radość. Konieczny fotomontaż :-)

 

Tęcza podwójna owszem... tęcza... tylko te NIEREALISTYCZNE barwy nieba...

 

Tak jak wspominałem POTRÓJNĄ tęcze widziałem w zeszłym roku, trzeciorzędowe widmo znacznie słabsze niż drugorzędowe i kolejność kolorów taka jak w pierwszorzędowym, czyli nieodwrócona.

 

[ Add: Pon 05 Lip, 2004 ]

Spójrzcie na pierwsze zdjęcie Wojpiska (z piorunami). Śliczny jest komin po prawej stronie, wygląda jak gigantyczny akcelerator Cockrofta-Waltona :-)

 

[ Add: Pon 05 Lip, 2004 ]

Ciekawostka: piszę KOKROFTA (przez C) dostaję "thingy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem POTRÓJNĄ tęcze widziałem w zeszłym roku, trzeciorzędowe widmo znacznie słabsze niż drugorzędowe i kolejność kolorów taka jak w pierwszorzędowym, czyli nieodwrócona.

 

Sorry Cygnus, że się czepiam, ale Twoja potrójna tęcza nie daje mi spokoju. Możesz więcej o tym napisać, jaka była średnica tej 3-j tęczy w porównaniu do głównej, czy była wewnątrz, czy na zewnątrz i w ogóle... Interesuję się zjawiskami atmosferycznymi i gapię się w niebo od kiedy pamiętam, ale takiego cuda nie widziałem nigdy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj sie poddalem mimo, ze cos tam iskrzylo, ale nie do ziemi, a jedynie chmurki sobie blyskaly.

 

A dzisiaj? Taka ładna burza z piorunami przeszła przez Warszawę.

Tylko żeby nie było za łatwo pstrykać pioruny były na jasnym niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No no, piękny kanał bez rozgałęzień. Jestem pod wrażeniem :D Ciekawe jak to zrobiłeś - miałeś farta czy zdążyłeś cyknąć gdy się pojawił? A może przez filtr szary z dłuższym czasem? Kiedyś próbowałem robić pioruny w dzień, ale wypstrykałem cały film - i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam parametry ekspozycji - to wszystko wyjasni :mrgreen:

 

ISO100, f/22, 0.3 sek :)

 

Niezly jestem? :lol: 8) :wink:

 

PS. Ustawilem sprzet na statywie, dobralem parametry do jasnosci tla, wsadzilem wezyk, podsunalem krzeslo, usiadlem, wybralem kadr, wcisnalem "button" i JEB!!! Myslalem ze spadne z balkonu. Bylo bardzo blisko, nie bylo zadnego opoznienia w dzwieku. Blysk i przerazliwy huk w tym samym czasie. Na 200 fotek to jedyna taka ladna, ktora udalo sie trafic. Potem sie sciemnilo, dolozylem "polara" (sciemnia sporo), czas juz 4-6 sek i nie udalo sie powtorzyc wyczynu mimo cykniecia ok 300 fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.