Skocz do zawartości

Fotografujemy PIORUNY!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Burza przeszła na południe od Rzeszowa.

Jest obfocona, tylko muszę uporać się z obróbka zdjeć.

Jak tylko zobaczyłem, że na zachodzie pobłyskuje, szybko spakowałem sprzęt i wyruszyłem na moją miejscówkę. Burze trwały od ok. 22 do ok 2.30.

I w ten sposób zamiast się wyspać przed pracą, spać poszedłem po 3 nad ranem. No ale na taką burzę czekałem 2 lata i zgrzeszyłbym gdybym poszedł spać.

Zdjęcia zamieszczę wkrótce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2017 o 00:07, Ura napisał:

super zdjęcia andreee, jakie mniej więcej czasy ekspozycji tutaj wchodzą w grę przy świetle powiedzmy 2,8 ?

Dzięki Ura. Gdy burze, były jeszcze w miarę daleko to używałem f/4, 30s, ISO 800, a jak już były prawie nade mną to f/5,6 , 30s, ISO 200, tak żeby przy bliskich wyładowaniach nie pojawiły się przepalenia na zdjęciach :). Używałem tamrona z światłem 2.8.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 6.12.2017 o 17:41, PawelBe napisał:

Sezon burzowy już dawno za nami, ale dziś natknąłem sie na ten oto ciekawy film. Gorąco polecam. Świetnie dobrana muzyka.

Pierwszy raz spotykam się z samochodem w roli slidera :) Świetny film, a dopasowanie muzyki tak dobre, że zastanawiam się, czy to nie specjalna kompozycja na jego potrzeby? Bo można bez problemu dopasować pojedyncze ujęcia do pojedynczych dźwięków, ale już 3 pioruny na jednym ujęciu wpasować to zazwyczaj nie jest możliwe na "zastanej" muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2017 o 22:24, MateuszW napisał:

Pierwszy raz spotykam się z samochodem w roli slidera :) Świetny film, a dopasowanie muzyki tak dobre, że zastanawiam się, czy to nie specjalna kompozycja na jego potrzeby? Bo można bez problemu dopasować pojedyncze ujęcia do pojedynczych dźwięków, ale już 3 pioruny na jednym ujęciu wpasować to zazwyczaj nie jest możliwe na "zastanej" muzyce.

To jest dopasowanie wideo do istniejącego utworu Audiomachine - "The Lost Continent"
https://www.youtube.com/watch?v=qCtkxq1XOsw
Trzeba przyznać, że się postarali wpasować pioruny do podkładu muzycznego :)
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Przeszukując internet trafiłem na małą fotorelację która ukazuje wyjątkowo nietypowe ujęcia piorunów.

Ekwadorski pilot Santiago Boria fotografuje burze z kokpitu samolotu.

https://www.fly4free.pl/pozazdroscic-niewiarygodne-piekno-natury-widziane-z-kokpitu-okiem-pilota-burz/nggallery/image/borja002lightingstrike/#galeria5065

 

Borja002LightingStrike.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja tam byłem, miód i wino piłem :). Świetne zdjęcie Paweł! Szkoda że nie można dodać oprawy dźwiękowej Waszej sesji zdjęciowej w burzy, była wręcz imponująca i bardzo ekspresyjna ...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie chwilowe, intensywne zanieczyszczenia światłem nocnego nieba są dopuszczalne.

 

 

8 godzin temu, maniopwst napisał:

Pierwsza próba sfotografowania "pierunowych" :) błyskawic w roku 2017. Mam nadzieję, że niedługo w okresie burzowym ponownie uda mi się coś złapać

Oj uważaj, żeby piorun nie złapał Ciebie - na fotce był całkiem blisko, jedna gałązka trafiła w narożnik budynku

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.