Skocz do zawartości

Fotografujemy PIORUNY!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

teraz czekamy na kolejną falę upałów a później to co najbardziej lubimy :burza: ^^

 

Dokładnie :banan:

 

Panowie jak tam sytuacja na wschodzie kraju?

 

A no jeszcze sie błyska na północ ode mnie. Już na burze się tej nocy nie zapowiada. Ale troche fotek zrobiłem. Jak to bywa, kiedy zapisywało zdjęcie przeleciało kilka ładnych "węży".

 

Błyskało całkiem dobrze i może jeszcze coś będzie.

 

Mam nadzieje, że Lemarcu nie spisz, bo burza podąża na Lublin.

 

Przed kulminacyjnym punktem błyskało się średnio raz na 5 sek :helo: postaram się załączyć filmik, bo zrobiłem i całkiem dobrze widać błyski. Najlepsze jak pierun przeleciał nade mną i uderzył zapewne w słup wysokiego napięcia oddalonego o około 1 km, co za blask i dźwięk wydał :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linkach poniżej paczka 8 krótkich filmików z wczorajszej burzy - około 8mb :rolleyes:

 

http://rapidshare.com/files/31583969/burze.rar.html
http://www.sendspace.com/file/oqfezz

 

 

jedyne fotki godne uwagi! dziś albo jutro wruzce jeszcze klatki z filmików, bo tam też widać kilka ładnych błyskawic. :twisted:

 

896f54a690523e94m.jpg471dfccffc60a894m.jpg672cc0f788d8e7c4m.jpg64140de8af12e91dm.jpg7991b75447bceee9m.jpg

b5537ae8b08aadc4m.jpg8ebe1c4ea4c774d4m.jpg98edc06fb76d2451m.jpgca7bcc7ecb1578b8m.jpg

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się pluje że za dużo fotek :szczerbaty:

 

b02b44664ccc47d9m.jpgef1a3afea2e04f09m.jpg8fd1893075d2a285m.jpgc8c5ecc65cd61bd2m.jpg

2b0b2d875421cab5m.jpgdec7c161afcc2b07m.jpge1994b63d81249c8m.jpg6ac3b0fb0f138586m.jpg

d489a82887d2864dm.jpgecf5b09090c1c96fm.jpg3a231528e850b70em.jpgfb6969d5e15c2dd8m.jpg

 

Było również widać mammatusy, nie tak efektowne jak na wcześniejszych fotkach, ale są :)

 

b2fffd473f14557fm.jpg

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem w gazecie, że w Żarach (woj. lubuskie) piorun kulisty wleciał dziewczynie do pokoju.. wszystko spalił.. ona siedziała na tapczanie i jej sie nic nie stało :blink: podobno przez dach wleciał :blink: kiedys z daleka widziałem takie cos.. wolno lecąca kula.. około 10s leciała.. nastepnie znikła.. ciekawe zjawisko ale na maxa niebezpieczne :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dorzucić 2 fotki, zrobione co prawda nie przeze mnie osobiście, ale przez mojego szwagra - Radka N., za którego wiedzą i zgodą publikuje jego ostatnie fotografie:

Canon 350D + obiektyw 18-55

13s, ISO 100, f 5,6

Zdjęcia zrobione w Lidzbarku Warmińskim 14.05.2007 ok. godz. 21

1025.jpg1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była słaba burza, nawet się nie spodziewałem, że będzie dziś takie zjawisko. Padal również słaby grad.

 

Jedynie takiec coś udało mi się uwiecznić :rolleyes:

 

53f288fe234fd6e4.jpg

fe25fa54c6986ae9.jpg

24fa8e7816660a66.jpg

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem że we wtorek znowu mają być gwałtowne nawałnice :szczerbaty: yeah panowie szykujemy się :banan:

 

No to muszę się przygotować, ostatnio potrenowałem ustawienia aparatu, więc teraz mam nadzieję że coś lepszego ustrzelę :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ulewa w ZG :blink: połączona z gradem o średnicy 1-1,5cm.. w życiu takiego oberwania chmury nie widziałem.. na osiedlu momentami było z 30-40cm wody :blink: piwnica zalana.. co do błyskawic to specjalnie dzisiaj nie było ciekawie..

a chmura była taka niepozorna na początku :lol:

jak tam u Was Panowie? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nareszcie mam coś do pokazania

 

do dłuższego czasu obserwowałem jak burze regularnie omijają Opole :angry:

 

czasem grzmiało w dzień a wieczorami nic

byłem już tak zdesperowany że kupiłem filtr szary x8

a do komórki wpisałem adres http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/_...e_zbiorcze.html

i tak czekałem 2 tygodnie

 

no i wczoraj o północy już miałem iść spać ale usłyszałem zachęcające dzwięki z oddali :rolleyes:

 

potem wszystko potoczyło się "błyskawicznie"; :szczerbaty:

komórka - gdzie wali ? ... płd. zach.

aparat, statyw - po 3 stopnie po schodach i do auta

szalona jazda po mokrych ulicach

wał nad Odrą na południe od miasta

i godzina wspaniałego widowiska :notworthy:

 

Canon 300 D , ob. kitowy f 8 ,ISO100, czas 10-30 s

fotki nie do końca ostre ale w kicie na manualu bywa różnie

i pomimo parasola trochę pochlapało filtr.

 

a.jpgb.jpgc.jpg

 

d.jpge.jpgf.jpg

 

w którymś momencie walnęło nie dalej niż 150 m ode mnie :blink:

naprawdę wrażenia są "niezapomniane" B)

a i po większych wyładowaniach w pobliżu ziemi było widać przez niecałą sekundę

zieloną poświatę (co to było ? , jonizacja azotu w powierzu? )

 

no i pod koniec postanowiłem sobie strzelić dwie pamiątkowe fotki z moimi bohaterkami :szczerbaty:

 

g.jpgh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć. Ja się jeszcze nie doczekałem porządnej burzy w tym roku. Fajne zdjęcia.

 

a i po większych wyładowaniach w pobliżu ziemi było widać przez niecałą sekundę

zieloną poświatę (co to było ? , jonizacja azotu w powierzu? )

Kilka razy widziałem chyba coś podobnego, w czasie bardzo silnych wyładowań doziemnych. W miejscu uderzenia pioruna pojawiał się szeroki snop zielonkawego światła, który po ok. sekundzie nagle gasł. To światło musiało być bardzo silne, bo było wyraźnie widoczne z odległości kilku kilometrów. Ja sobie to roboczo tłumaczyłem spięciami na liniach wysokiego napięcia po uderzeniu pioruna, ale to chyba nie o to chodzi, bo w czasie spięcia iskra błyska na niebiesko, a to światło miało wyraźny zielony odcień. Może faktycznie jakaś jonizacja :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.