Jump to content

Potrzebna pomoc dla Łukasza (Kot789)


Pawel_Maksym
 Share

Recommended Posts

1120039_10202347744521882_2106596589_o.jpgMoi drodzy!
Mam WIELKĄ PROŚBĘ, w związku z wypadkiem Łukasza, jego mama chciałaby być przy nim (w szpitalu).
Może mieszkacie w Lesku (na tą chwilę tam będzie operacja), może macie kogoś kto mógłby ją przenocować, może namiary na jakieś noclegi, może inny pomysł?
Za każdą radę wielkie dzięki!
Kasia Maksym

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Moi Drodzy, nasz przyjaciel Łukasz uległ wypadkowi i złamał nogę. Przebywa w szpitalu w Lesku.

Po operacji trzeba go przetransportować do Łodzi a na transport medyczny nie możemy raczej liczyć.

Potrzebujemy osoby, która mieszka na trasie Bieszczady - Łódź i byłaby chętna do pomocy.

Myślę, ze niewielka przyjacielska zrzutka pokryje koszty paliwa.

 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja również gorąco dołączam się do prośby Adamo.

 

Wczoraj wieczorem byłem w nocy w szpitalu z Łukaszem i byłem też dziś rano przed wyjazdem do Warszawy. Łukasz ma zapewnioną opiekę ale został tam całkiem sam. Kto zna Łukasza ten wie, że ze złamaną nogą jest on w dużo trudniejszej sytuacji niż byłaby większość z nas. To bardzo obciąża go psychicznie i nasze wsparcie jest tutaj bardzo potrzebne!

 

Jestem w stałym kontakcie z rodziną Łukasza która mieszka w Łodzi. Jego mama sprawdza jeszcze pewne rozwiązania prawne które mogą pomóc Łukaszowi ale myślę, że warto szykować się na wariant najmniej optymistyczny.

 

Jutro będę wiedział, jak wygląda sprawa z ewentualnym transportem ze strony szpitala. Jeśli się nie uda - zarządzimy zrzutkę. W zależności od zebranej kwoty sfinansujemy z tego transport prywatnym autem po operacji lub transport specjalistyczny. Pomoc finansowa może przydać się również mamie Łukasza która chciałaby towarzyszyć mu w Lesku.

 

Szczegóły ewentualnej zrzutki opiszę jutro, jeśli okaże się, że będzie to konieczne.

Link to comment
Share on other sites

Jak wiadomo Koty mają 9 żyć więc nie ma się co martwić :* Ja również dziękuje,że wspieracie Łukasza i mnie w tej sytuacji.Ja jutro także jadę do Leska.

 

Pozdrawiam wszystkich :) Będzie dobrze!

 • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiała z mamą Łukasza, NFZ stoi na stanowisku że kwestia transportu po operacji jest uzależniona od lekarza i to on wystawia np zlecenie na transport sanitarny lub decyduje o transporcie prywatnym!

Łukasz będzie operowany w środę - kiedy ew transport na razie nie wiadomo, to też zależy od lekarza prowadzącego. W Łodzi po tego rodzaju operacjach pacjent pozostaje w szpitalu ok 10dni do zdjęcia szwów.

Mama Łukasza jedzie do niego 01.05 z Łodzi pociągiem do Krakowa, następnie do Rzeszowa (w Rzeszowie będzie planowo o godz. 16:27), na tą chwile nie wie jak dostanie się do samego Leska?

Jak będę znała więcej szczegółów dam znać, my w Łodzi organizujemy zbiórkę funduszy na pomoc dla Łukasza!

 

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz się dowiedziałem.... masakra! Z Klaudią i Łukaszem byłem razem w pokoju. Z mojej strony jest pełna pomoc. Jeżeli będzie problem z transportem, to ja na pewno Łukasza przewiozę. Trzymaj się młody!

Link to comment
Share on other sites

...a niech to! Właśnie przeczytałem co się stało (po niebytności w RZ i Internecie). Tylko się na zlot nie wybiorę i już się coś dzieje! ;)

Trzymaj się Łukaszu! :D

Jak coś trzeba pomóc to służę wściekle (w ramach czasu i możliwości)

pozdrawiam

Piotr S.

_____________________________________________________

P.S.:

Gdyby trzeba się było np. dorzucić do transportu do domu to proszę o informację.

Edited by don Pedro
Link to comment
Share on other sites

W szpitalu po zabiegu spędzę ze dwa tygodnie. Jak ktoś nie ma planów na majówkę to zapraszam :). Co do transportu do domu - szpital wolałby, bym pojechał we własnym zakresie, ale jeśli nie mam jak, to transport sanitarny musi zorganizować

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.