Skocz do zawartości

Animacja GIF słońca


renims

Rekomendowane odpowiedzi

No jeżeli nie odpowiada Ci program Atraktora to pozostaje ręczne wyrównywanie klatek. Jeśli chodzi o składanie całości w animowanego gifa to ja preferuję ImageMagick. Na stronie projektu jest dostępna obszerna dokumentacja. Osobiście obsługuję program z linii komend: 2, 3 parametry, enter i animowany gif gotowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego składania ja polecam z kolei Easy Gif Animator. Programik bardzo prosty, jak mówi nazwa i pozwala na szybkie złożenie klatek w animację i ewentualne drobne korekty. A do wyrównywania też polecam program WielkiegoAtraktora. To program bardzo prosty w obsłudze, w zasadzie bezobsługowy i dobrze działa, nie rozumiem w czym widzisz problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wojtku. Ciężki temat by to zrozumieć co gdzie i jak. Tylko domysły

Zacytuję siebie ze wspomnianego wątku:

 

"Jesli ktoś nie lubi działać na linii komend to można prościej. Do katalogu gdzie mamy program można skopiować pliki BMP. Po uruchomieniu program automatycznie zalignuje pliki."

 

Wtedy to naprawdę nie jest jakieś "mambo-jumbo".

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale GIFy mają 256 kolorów przez co przejścia tonalne są zbyt skokowe. Lepiej animować we flashu lub wideo.

 

Ale tu mowa miły kolego Limax7 o zdjęciach słońca jakie są cz/b. Chodzi o uzyskanie ruchy plazmy słońca i wiatrów słonecznych. Co do animacji ponad 256kol to co masz na myśli \jakie programy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do animacji ponad 256kol to co masz na myśli \jakie programy?

 

Zapewne chodzi po prostu o zrobienie pliku wideo z osobnych klatek. Można to uzyskać od ręki np. w popularnych programach VirtualDub czy FFMPEG. Dla mnie niestety do animacji w świetle białym to podejście odpada: owszem, u siebie na komputerze mogę bez problemu zrobić filmik (używają np. kodeka x264) o wysokim bitrate, zachowujący wszystkie szczegóły (wychodził plik ok. 2 razy mniejszy niż animowany GIF), ale zarówno Vimeo, jak i YouTube rekompresują to tak, że drobne szczegóły ewolucji granulacji szlag trafia. Więc nie da się w ten sposób publikować. Z protuberancjami nie byłoby pewnie tak źle, acz wolę jednak bezstratność GIFów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.