Jump to content

Galaktyki może dosyć trudne ale nie wiem ;)


Szymek_O
 Share

Recommended Posts

Hamal no i co z tego że jest tu taki zwyczaj to znaczy że jak nie dam tu swojego zdjęcia to już jest wtedy przestępstwo czy co a po za tym po co umieszczałeś link do odpowiedzi?? :evil:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Aby mieć prawo do zadawania zagadek trzeba opanować najpierw sztukę ich robienia, to takie proste czy naprawdę tak ciężko to zrozumieć :roll:

To co zrobiłeś jest niestety w złym tonie i reakcja Hamala jest jak najbardziej prawidłowa :salu:

Link to comment
Share on other sites

Miarkuj ton, młody jesteś i nie rozumiesz ile pracy kosztuje samodzielne wykonanie takiej fotki,

album_pic.php?pic_id=952

 

o ile łatwiej lekką ręką wziąć z internetu pierwszą lepszą fotkę i dać ją na zagadkę. Nie jest to przestępstwo ale tak się przyjęło i należy to uszanować.

 

Widze że Janusz mnie uprzedził :salu:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Wszystko sie zgadza Szymku czemu jak inne autorytety jak choćby SSW czy El Capitano mając wiedzę nie zadajesz ciekawych zagadek teoretycznych zamiast podkradać cudze foty na zagadki, gentalmani tak nie postępują :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie chce mieć wrogów na forum więc przepraszam za tą zagadkę natępny raz rzuce coś tu swojego. Wielkie przepraszam dla HAMALA i JANUSZA. Myśle że nie jestem dla Was teraz wrogiem :wink:

 

[ Add: Nie 04 Lip, 2004 ]

Co do tych zagadek teoretycznych Janusz to masz wielka rację coś spróbuje wykombinować :D

Link to comment
Share on other sites

Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu ale czy przypadkiem Jesion nie opiera swoich ostatnio zamieszczanych zagadek na cudzych zdjęciach?? :mrgreen:

Oczywiście pokazuje je fragmentami co utrudnia znalezienie rozwiązania, więc

zdjęcia muszą być dobrej jakości , tymniemniej zdjęcia nie są jego.

 

to taka mała dygresja...

Link to comment
Share on other sites

W tym dziale każdy może umieszczać swoje astro-zagadki tak teoretyczne jak i fotki . Ważne aby te ostatnie były samodzielnie wykonane przez autora zagadki .Właśnie dlatego przenieśliśmy ten dział do Astrofotografii. Na necie jest kilka tysięcy zdjęć i mieli byśmy wszyscy tu niezły chaos gdyby na zagadki trafiały fotki wyszukane nie w zakamarkach nieba tylko w sieci . Na autorskie zagadki trafiają najczęściej fotki wykonane poprzedniej nocy więc wszyscy mogą określić z jakiego rejonu nieba i pory roku pochodzą . Pozwala to już następnej nocy skierować nasze teleskopy na ten obiekt i podjąć próbę jego zobaczenia w okularze .Mamy też informację jakie ciekawe obiekty są aktualnie widoczne na niebie . Te przesłanki skłaniają nas aby trzymać się raz ustalonych zasad .Dobrze że Hamal z Januszem czujnie zwrócili uwagę aby nie powstał niedobry precedens . Szymek pewnie nie wiedział ale nie ma problemu bo teraz już wie :D

 

Jesion zamierza komuś podarować bardzo dobrą książkę astronomiczną i poprzez konkurs-astropuccle wyłoni osobę która upominek otrzyma . Umieścił to na Wolnych tematach i konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem . Jeżeli ktoś chce podarować okular lub teleskop to niech zrobi podobnie . :salu:

Link to comment
Share on other sites

Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu ale czy przypadkiem Jesion nie opiera swoich ostatnio zamieszczanych zagadek na cudzych zdjęciach??  

Oczywiście pokazuje je fragmentami co utrudnia znalezienie rozwiązania, więc  

zdjęcia muszą być dobrej jakości , tymniemniej zdjęcia nie są jego.  

 

to taka mała dygresja...

 

Gregor, po pierwsze przeczytaj wstep do moich zagadek, po drugie jestem leszcz w astrofoto, po trzecie sam pomysl konkursu jest moj i ma konkretne cele (napisalem, ze na koniec przedstawie linki i autorow, bo warto ich zaprezentowac):

1. propagowac piekno kosmosu

2. przyznac komus nagrode za rozlegla orientacje w temacie

3. zabawa (daltego znajduje sie w hyde parku, w nie w tym dziale).

 

Ten dzial jest po to, aby zamieszczac wlasne prace. W dziale HydePark mozesz sobie zamiescic zagadke, "ile pryszczy na tylku ma moj sasiad...". Wydawalo mi sie to logiczne, ale jak widac, nie dla wszystkich!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.