Skocz do zawartości

[PRZESTROGA!] Canon 10D vs 300D


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Jesionie!!!

Jestem w szoku, zobaczymy jaki model przyjedzie do mnie z Waszyngtonu, może to jeszcze ten starszy bo z wyperzedaży zapasów magazynowych, oby :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to niby problem? Zapodajesz aparat z zamknietym kapslem na 100-300 sek ISO800, patrzysz na histogram i sprawa jasna!

 

Adam przerób to w sklepie gdzie stoi "panienka" od obsługi bojaca się że się coś "przepali".

Myślę też że typowy sprzedawca tez może mieć obawy co do takiej selekcji. Ale pewnie od czasu do czasu można trafić na taką elestyczną osobę. Problem się wiąże z tym, że taki aparat ma z reguły nie naładowaną baterię, ale na giełdzie goście mają przystawkę do 220, w sklepach pewnie też. Trzeba po prostu szukac sprzedawcy który się na to zgodzi. W ciemno to ryzyk-fizyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to niby problem? Zapodajesz aparat z zamknietym kapslem na 100-300 sek ISO800, patrzysz na histogram i sprawa jasna!

Nie za bardzo wiem jak ma wyglądać prawidłowy a jak "przeszumiony" histogram.

Adam dla dobra ogółu pokaż oba ,by kiedyś przy kupnie nie wybrać badziewia.

A tak w ogóle to Canon zrobił niezłą antyreklamę nowymi seriami.

Może to cicha umowa z Nikonem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, ze po prostu trafil sie uszkodzony. W srode jestem umowiony na wymiane i jezeli okaze sie, ze nastepny 10D ma to samo, to dopiero bedzie numer. Niestety nie mam jak sfocic "nieprawidlowego" histogramu, bo nie mam juz czym. 300D 15 min temu pojechal do nowego wlasciciela, a ja zostalem z "gownem" ;)

 

Naprawde ciekawa sprawa, bo fotki dzienne wykazuja wyraznie mniejszy szum niz 300D. Natomiast dlugie czasy zachowuja sie dziwnie. ISO800 z 10D wyglada czasami lepiej niz ISO400 z 300D, a to bardzo dobra oznaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesta Jesion Vesta!!

 

[ Add: 05 Lip 2004 18:06 ]

albo podłączasz do telewizora jak możesz i robisz stopklatke jak masz... 8) a potem focisz ekran :wink:

 

[ Add: 05 Lip 2004 18:09 ]

albo robisz printscreena z File Vievera Utility od Canona :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odebralem nowa szt. 10D i wszystko jest OK. Firma "ze stodoly" zachowala sie na 6. Nawet bardzo nie interesowal ich powod wymiany. Podeszli do tego na zasadzie - "klient niezadowolony, znaczy ze cos jest zle - a wiec trzeba natychmiast wymienic".

 

Moge z czystym sumieniem zarekomendowac te firme: FotoMil z Lodzi, sprzedaja na gieldzie warszawskiej (stanowisko z obiektywami canona - duzo L-ek tylko u nich, po tym mozna ich poznac). Jak widac, nie ma ryzyka, a obsluga lepsza niz w najlepszym sklepie. Jaki sprzedawca przywiozlby mi sprzet z Lodzi???

 

Co do aparatu - seria jest w zasadzie ta sama 18..., tak wiec mialem po prostu pecha i trafil sie jakis "trafiony" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak wyniknęło z tego coś dobrego... wiemy na co zwracać uwagę. Szkoda tylko, że trafiło akurat na Ciebie.

Ciekaw jestem co by było gdybyś zamknął "nówencję" w lodówce (nie zamrażarce!!!) np. na godzinę i potem walnął 5-minutowego darka - fotka w okolicach 5 st. C.

PTL miał kiedyś pomysł zamknąć aparat w styropianowym pudełku z Peltirem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.