Skocz do zawartości

Publikowanie cudzych zdjęć jako własne - Ku przestrodze.


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

oczywistą przyzwoitością jest podawanie danych źródłowych o materiałach wykorzystywanych na swoich stronach.

Ja na swojej stronie mam wiadomości ściągnięte z Wikipedii i przy każdym poście mam taką informację skąd wiedza źródłowa pochodzi.

Nie znalazłem na stronach moich bliższych i dalszych Kolegów z tego astro forum czy innego żeby w galerii trzymali zdjęcia kogokolwiek i nie podali jednoznacznej informacji o autorze.

Nie dziw się więc że reakcja innych Użytkowników tego forum jest taka a nie inna. IMHO jest jak najbardziej uzasadniona :flirt:

Dodatkowo Twój obraźliwy i wybuchowy ton w stosunku do krytyki nie jest pożądany na forum :no: i pewnie nie zaskarbisz sobie w taki sposób uznania i sympatii.

Może wystarczy teraz napisać "dzięki chłopaki za zwrócenie uwagi" i może jakieś magiczne "przepraszam" dla osób które przy okazji obraziłeś :drinks:

 

Zwróć też proszę uwagę na fakt iż pomimo że żaden z autorów, którzy publikują tutaj swoje perełki nie ma nic przeciwko to w sytuacji kiedy zdjęcie się podoba wielu userów pyta:

 

- "za pozwoleniem użyłem koloru do swojego zdjęcia xxxx usera..." lub - "czy mogę użyć zdjęcie na tapetę w tablecie, laptopie" itp. to jest sedno tego o czym tutaj piszę.

Edytowane przez coy_coyote
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna tu śmierdzieć

 

Errare humanum est. Mogłeś się chłopie na kilka sposobów ze swojej niemoty wytłumaczyć, nie zyskując może szacunku, ale choć trochę zachowując twarz i pozory przyzwoitości. Pierwszy krok był dobry - wyrzuciłeś cudze zdjęcia, choć nie wszystkie, bo w galerii "przyroda" w dalszym ciągu są też takie, co do których wiem, że nie są Twoje. Nie musisz ich zresztą wyrzucać - wystarczy podpisać.

W każdym bądź razie, miałeś kilka sposobów na wykaraskanie się z bajora, w któreś się sam wpakował. Ale Ty chcesz utonąć - ja tam nic przeciwko nie mam. Toń chłopie, jeśli taka Twoja wola.

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renims, proszę powściagnij swe moce. W tym tylko wątku dałeś zespołowi moderatorskiemu dość argumentów by zareagować czymś więcej niż ostrzeżeniem takim jak to.

 

Wszystkich proszę o nie nakręcanie się.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powiem krótko, takie zachowanie to szczyt bezczelności. Wrzucać zdjęcia i podpisywać jako swoje, jak wyszło na jaw to się je usuwa a innym wmawia się głupoty. Tak jak Loki napisał mogłeś zachować chodź resztki godności a idąc dalej tą drogą tylko się pogrążasz....

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni podzielam pogląd coy_coyote oraz wiele innych postów powyżej i prawdę mówiąc czytając kolejny post głównego zainteresowanego, poczułem duży niesmak w stosunku do klasy jaka panuje na astropolis, dlatego pozwolę sobie zachować jego language i wyjaśnię źródło smrodu, który poczuł. Wyjaśnienie oczywiście jest proste, puszczasz bąki to śmierdzi.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym, jako, hm.... autor tego wątku, by na wszelkie niekulturalne zachowania nie reagować. Kompletnie. Nie w tym rzecz, by przerzucać się inwektywami.

 

To dobrze, że moderatorzy wydzielili ten wątek, niech będzie ku przestrodze dla potencjalnych naśladowców. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by Renims zareagował jak człowiek, przyjął na klatę, co trzeba, napisał tych kilka właściwych słów, jakich w tej sytuacji należałoby użyć i dalej uczestniczył w forum, mądrzejszy o pozyskane doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina, że kilku ludzików ma obsesje rugania i szkalowania ludzi. Nie po to są fora internetowe. Ale polska krew u niektórych jest wzburzona i tylko szukają sensacji, a z igły robią widły. Polak to polak. Cały świat się z takich śmieje dlatego wszędzie za granicą nas nie lubią. Lepiej w nosie sobie trzeba podłubać jak innych rugać.

Nikogo nie powinno interesować co ja mam na mojej prywatnej stronie internetowej. Tylko inteligentny człowiek zobaczyłby, że moje "specyficzne " zdjęcia makro są ze znakiem wodnym. Inne bez bo to nie moje. To tylko i wyłącznie moja sprawa, a nie Wasza i papierza co ja mam na swojej stronie. Od samego początku pisałem, że to nie moje zdjęcia a niedoczytane ludziki mi wmawiają.

 

Wobec tego proszę uszanować moja osobę, a nie pochopnie się wypowiadać sugerując mi i wciskając w usta czegoś czego nie powiedziałem.

To pewnych osób pomówienia bardzo mnie uraziły i na pewno to sobie wyjaśnimy. Proszę teraz mnie przeprosić.

 

Każdy wie po co takie fora są. Znajdzie się naprawdę kilka na kilkadziesiąt osób pomocnych i miłych. Reszta to osoby nabijające sobie punkty w pisaniu postów by pokazać innym, że mają coś do powiedzenia i że chcą tym zaistnieć, mieć poważanie. hehe dziecinada.

 

Proszę się opamiętać co i jak piszecie. Co do niektórych bujajcie w obłokach dalej i odczepcie się od mojej osoby !!!!!!!!!!

Pozostałym życzę bezchmurnej pogody.

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoczytany ludzik prosi o wskazanie miejsca gdzie to jest napisane, że to nie Twoje prace? Myślę że to powinno przekonać co niektórych do przeprosin Twojej osoby.

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoczytany ludzik prosi o wskazanie miejsca gdzie to jest napisane, że to nie Twoje prace? Myślę że to powinno przekonać co niektórych do przeprosin Twojej osoby.

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

 

 

Cofnij się na sam początek tego dziwnego tematu i załatwione ! Nie czytaj po łepkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przestudiowałem cały temat i nic nie znalazłem, i myślę że jeśli to było napisane, to powinieneś wkleić tu tą wypowiedź aby nikt więcej Cię nie szkalował. Ja niestety nie mogę tego znaleźć.

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze że nie widzisz. Ja widze, a nie mam okularów. :)

 

W dodatku to nie jest cały temat bo sam początek został wycięty bo był wprowadzony w zupełnie inny temat. Komuś być może było wygodnie by mnie oczernić. Cała Polska aż sie wstydze ze jestem polakiem

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niedowidzących i nie wtajemniczonych . Oto początek nagonki kilku dziwnych osobników co z nudów się wyżywają, bo chcą zaistnieć na forum dokładając swoje parę groszy.

 

CZYTAĆ I SIĘ ODWALIĆ

 

Początek tematu, a wrzuciłem tylko jedno zdjęcie

 

Proszę temat zamknąć.

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no tak..... Ale to nie ten temat, i nie ma że nie Twoje. Mam rozumieć że taki tekst w tym wątku nie istnieje? Szkoda.

 

 

To ten temat a nie inny. Widzisz sam. Wchodzisz w wątek i guzik wiesz. Tak kolego to od tego się zaczęło gdzie jedna z osób wcisnęła ten wątek do drugiego innego tematu. Potem Moderator rozdzielił bo wyszedł cyrk. Czy nie macie innych przyjemności. Odczepcie się ludzie ode mnie. Nie czytacie dokładnie lecz to co Wam wygodne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.